Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Bounty Dog ~Getsumen no Ibu~

 • Avatar
  A
  Pazuzu 20.01.2017 22:33
  Anime S­‑F o ratowaniu ludzkości, jak anime S­‑F o ratowaniu ludzkości. Nie przesadnie oryginalne, ale muszę przyznać, że kilka razy nawet mnie zaskoczyło (choć raczej detalami fabuły, niż główną osią). Skąd więc tak wysoka ocena?
  Po pierwsze, dałam radę obejrzeć z przyjemnością mimo wyjątkowo kretyńskiego angielskiego dubbingu. A po drugie – całość była prześlicznie skomponowana kolorystycznie. Kadry były niemal monochromatyczne, w tonacji zależnej od miejsca akcji, z bardzo ładnym światłocieniem i niezłą animacją ruchu. Naprawdę czuło się, że akcja nie dzieje się na ziemi, tylko w obcym, dziwnym świecie. Aż przyjemnie było popatrzeć (oczywiście, czytając moje pochwały, należy brać poprawkę, ma wiek produkcji).
  Bardzo podobała mi się też postać dowódczyni zespołu do którego należy główny bohater – fajna, charakterna kobieta mająca więcej jaj niż niejeden facet, a jednocześnie zupełnie nie przegięta i normalnie ludzka. Rzadko kiedy spotyka się tak udane postacie. Inni bohaterowie też dawali radę, choć w moim odczuciu protagonista był chyba najmniej ciekawym i najsłabszym ogniwem. „Obcych” nie liczę, bo byli raczej jednowymiarowi, zaprogramowani na jedną z dwóch opcji.
  Generalnie – dzieło przełomowe to to nie jest, życia nie zmieni i na pewno nie jest to perła z lamusa, ale całkiem przyzwoity kamień półszlachetny już tak. Jak kogoś nie przeraża wiek, a lubi klimaty S­‑F to polecam, naprawdę można miło spędzić godzinkę.