Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Otona Joshi no Anime Time 2

 • Avatar
  A
  Kysz 26.03.2013 14:29
  Już nie to samo?
  Jak na razie pierwszy epizod (Yuuge) mnie średnio zachwycił. Liczyłam na coś w stylu historii z Kawamo wo Suberu Kaze, a dostałam ją tylko w połowie, bo drugą część wypełniał poradnik dobrej gospodyni domowej, tudzież książka kucharska. Mogło się bez tego obejść.
  Bardzo też nie podobało mi się wykorzystanie realnych ujęć – dla mnie to oszczędzanie na środkach, które nie wnosi nic dobrego do takiego tytułu. Rozumiem przy eksperymentach, ale nie w tego typu historii!
  Przyznam się, że ciężko mi to ocenić. Z jednej strony spod warstwy niepotrzebnej treści wyłania się prosta, ale piękna historia, jednak wygrzebywanie jej lekko mnie denerwowało. Nie mogę tego nie docenić, ale zachwytu także u mnie nie wzbudziło, dlatego w skali ocenowej postawiłam na razie 7/10 i zobaczymy, co będzie dalej.
  • Avatar
   Kysz 28.03.2013 15:57
   Re: Już nie to samo?
   Na szczęście pozostałe dwa epizody są już bardziej w stylu Kawamo niż Yuuge.
   W Jinsei Best 10 mamy do czynienia z naprawdę ciekawą historią, której chyba nic nie brakuje. Podobało mi się zakończenie, chociaż  kliknij: ukryte , ale to niestety nie ta bajka xd
   Dokoka Dewanai Koko natomiast skupia się na dobrze znanym wątku cichej i posłusznej kury domowej, poświęcającej się mężowi i dzieciom. Nic oryginalnego, bo temat był już wałkowany masę razy, ale fajnie jest to zobaczyć w wersji anime (zresztą w bardzo dobrym wydaniu).
   Zawsze ciężko mi wystawić jakąś zbiorczą ocenę tytułowi składającemu się z kilku opowieści. W tym wypadku poziom wyraźnie zaniża Yuuge, ale nadal nie na tyle, by zepsuć całość, dlatego uważam, że Otona Joshi no Anime Time 2 to tytuł zdecydowanie warty uwagi dla bardziej wymagających widzów, lubiących czasem obejrzeć coś dojrzalszego. Ode mnie ma 9/10.