Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Ningen Kousaten

 • Avatar
  A
  Kurubuntu 25.07.2017 12:08
  Takie friendship is magic
  Nie rozumiem za bardzo jaka była myśl przewodnia podczas powstawanie tego anime, no bo spójrzmy na fabułę a raczej na jej ogólne założenia. Każdy epizod to inna historia która pokazuje zwyczajne, często przyziemne problemy. I byłoby wszystko fajnie gdyby nie to,  kliknij: ukryte  Zresztą dużym minusem jest również to że te problemy,  kliknij: ukryte Oczywiście są i niezłe odcinki np: ten o relacji miedzy ojcem a synkiem, czy o córce opiekującym się niechcianym ojcem. Co dla mnie dziwne, anime to lubi czasem pokazać coś mocniejszego, powiedział bym z lekka kontrowersyjnego j kliknij: ukryte  Dziwi mnie mianowicie to, że widz dostając takie wątki robi sobie nadzieje na coś mocniejszego,  kliknij: ukryte 
  Dla tego nie rozumiem na dla kogo może to anime być, bo dla przeciętnego widza chińskich bajek, pomijając już nawet grafikę, będzie nudnym gniotem który nie ma nic specjalnego do zaoferowania, natomiast dla dojrzałego fana dramatów, który wie co chcę,jest po prostu nieangażujące, nijakie, oderwane wręcz od rzeczywistości a to, moim zdaniem, dyskwalifikuje jakikolwiek dramat obyczajowy.
 • Avatar
  A
  Luis 29.09.2015 21:13
  hmm...
  Ningen Kousaten – seria zapomniana, ale czy słusznie? I tak i nie. Z jednej strony nachalne moralizatorstwo  kliknij: ukryte i melodramatyzm. Z drugiej strony mamy okazje zobaczyć adaptację mangi mającą już swoje -dzieścia lat – realistyczna kreska i zero głupawego humoru czy scen super­‑deformed jest dobrą odskocznią od wielu współczesnych produkcji, do tego stara się poruszać w kręgu „dojrzalszych” tematów – wszak bohaterami są tutaj 20,30­‑latkowie. Dla kilku interesujących opowieści można obejrzeć  kliknij: ukryte , niestety wspomniane wyżej wady psują odbiór całości  kliknij: ukryte . Całościowo mimo wszystko 6/10 – refleksyjne i „życiowo mądre”, niestety źle wykonane.
 • Avatar
  A
  aotoge 29.07.2011 00:33
  źle, źle, źle
  Rzadko zdarza mi się tak wyraźnie nie zgadzać z recenzją, jak w tym przypadku.
  Nędza fabularna, techniczna i muzyczna. Postaci zachowują się nielogicznie, w większości są płytkie. Kiczowate show, od pierwszego do ostatniego odcinka wyłożone najtańszym moralizatorstwem.