Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Genmu Senki Leda

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Iya 10.02.2019 18:49
  Mam wrażenie, że nie powinnam aż tak lubić tego filmu, ale jednak...
  Po wyglądzie głównej bohaterki – zwłaszcza tej bikini armor… spodziewałam się czegoś głupkowatego w stylu Dragon Half albo Lemnear.

  Jednak film zaskakuje niesamowitym urokiem i atmosferą już od pierwszej sceny. I mimo, że fabuła jest super prostolijna i tak podstawowa, że aż szok (serio, nie ma nawet krzty meta humoru, eksperymentowania czy nabijania się z konwenansów fantasy do którego przyzwyczaiły nas nawet najbardziej sztampowe nowsze produkcje. Wszystko jest na poważnie i tak klasycznie, że bardziej się nie da), główny zły w sumie taki sobie… subtelny sposób w jaki poprowadzone są sceny jest bardzo, bardzo przyjemny i klimatyczny. Postacie mimo braku jakiejkolwiek złożoności charakteru zachowują się w sposób budzący sympatię. Gra seiyuu mimo że ewidentnie zamierzchła, jest miła do słuchania.

  I wydaje mi się, że właśnie ta klimatyczna, w sumie dość romantyczna prezentacja, przyczyniły się do tak pozytywnego odbioru. Normalnie im więcej nad tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że film nie powinien mi imponować… ale jednak bardzo przyjemnie spędziłam te 75 minut seansu.
  Zgodzę się też z Maxromen w kwestii strony wizualnej: animacja jest fajna i projekt świata jest czymś co napawa nostalgią do starszych anime.

  Gorąca polecam dla zrelaksowania się.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 27.05.2017 01:24
  Bardzo dobra animacja i bardzo ciekawy dizajn świata przedstawionego. Co prawda fabuła jest nie co naiwna miejscami, ale biorąc pod uwagę kiedy to zostało wydane, to raczej dodaje tylko całości uroku. Niestety, wydanie tego filmu w latach osiemdziesiątych także wiąże się ze zdecydowanie za skąpym ubiorem bohaterek.

  Ogólnie, zdecydowanie polecam to anime jeśli szukamy przyjemnej i niezobowiązującej rozrywki, a dodatkowo jeśli męczą nas sztampowe światy fantasy to naprawdę warto to obejrzeć!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime