Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Animatsuri 2018

Komentarze

Daiya no Ace

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Subaru 5.08.2015 17:30
  Daiya no Ace

  Gdy już mi się wydaje, że zaczynam w pełni rozumieć baseballa, uświadamiam sobie, że… po co mi to w sumie wiedzieć?

  Nie trzeba znać zasad, by mieć frajdę z oglądania anime o tym sporcie. A powstało takich produkcji już wiele. Japończycy kochają baseball, więc i anime o nim muszą się znaleźć. „Ace of Diamond” nie wyróżnia się specjalnie pod względem fabularnym, jest tu oklepany schemat życiowej łamagi, która ma jednak pewną szczególną zdolność, którą wykorzystuje w sporcie i szybko od zera staje się bohaterem i świetnym zawodnikiem. Przy tym oczywiście jest zdeterminowanym w osiąganiu celów przygłupem, co ma dodawać mu uroku. Nie zawsze się to sprawdza, ale tym razem wyszło całkiem sympatycznie, szczególnie gdy dodać do tego jego najlepszego przyjaciela, z którym początkowo oczywiście wcale się nie lubili.

  Niewątpliwym atutem „Ace of Diamond” są pełnokrwiści bohaterowie – niektórzy schematyczni, ale mimo to wszystkich da się lubić i są sensownie skonstruowani, a także… ładnie narysowani. Kreska jest dość charakterystyczna i przyjemna dla oka.

  Mimo tych kilku zalet seria zaczęła mnie nudzić mniej więcej w połowie przez zbyt rozwlekłe mecze i rozbudowane przemyślenia, slow motion i inne bajery mające podtrzymywać napięcie. U mnie ono spadało. A gdy wieje nudą, krótkie humorystyczne przerywniki to za mało, by to zrekompensować. Więc mimo wszystko dla mnie seria nieudana.

  Ta seria od początku była skazana na sukces. Ma wszystko to, co może się podobać i przyciąga do shounenów. Szkoda, że na siłę wydłużona i spartaczona, ale ostatecznie jest kolejny sezon, więc…

  4/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  bobik 10.06.2015 20:10
  Trochę się zawiodłem spodziewałem się czegoś lepszego początek słaby potem trochę lepiej znowu słabo i te nudne przeciągające się mecze najciekawsza końcówka była jak dla mnie. Hmm który to był główny bohater to dokładnie nie wiem ale za miotaczy dostajemy 2 delikatnie mówiąc klaunów, najciekawszy to jest Miyuki. Najsłabsza bejsbolówka jak dla mnie do tej pory, złe nie było ale mnie nie zachwyciło 6/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Windir 2.04.2015 00:38
  idzie to obejrzeć nie mając prawie żadnego pojęcia o baseballu ? wiem o tym sporcie tyle co z kilku głupich amerykańskich komedii z lat 80' :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Czajuś 9.01.2015 20:53
  Co ciekawe, mam odczucia trochę innę niż Kamiyan. To co najbardziej mnie boli, to właśnie tendencja spadkowa. Początek serii oglądało mi się genialnie. Szybko dało się polubić postaci występujące w serii, nawet tego głośnego acz poczciwego bohatera. Akcja była sensownie prowadzona i co ważne, w dynamiczny sposób. To co najbardziej mnie później zaczęło boleć, to właśnie przeciągnięcie do granic absurdu długości meczów.Rekordzistą oczywiście jest ostatni mecz  kliknij: ukryte , który trwał chyba 8 odcinków. W pewnym momencie zamiast uzyskania dramatyzmu, mnie jako widza kusiło by przewijać. Samo zresztą zakończenie meczu z 63 odcinka akurat mnie specjalnie nie dziwi.  kliknij: ukryte . Na ten moment ocena waha się w okolicach 7/10, czas pokaże co dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamiyan3991 29.12.2014 00:54
  Omg, zaskoczyło mnie to.
  Ten moment kiedyś musiał nastąpić, ale w tym momencie… no zaskoczyło mnie.
  Ma autor jaja.

  Finał 10/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  TGG 14.12.2014 21:38
  Te OVA to o czym są ?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamiyan3991 28.11.2014 23:15
  Emocje
  Ostatnie epki ociekają za… epickością, a na Tanuki zero komentarzy?

  No cóż, większość bajek ogląda gimbaza, a ona się jara „mieczem na linie”, zamiast wrzucić sobie coś porządnego do odtwarzacza.

  Serię gorąco polecam, jest coraz lepiej!
  No i ten nowy opening wręcz wyborny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  KMR SN-8 8.11.2014 12:58
  Zmarnowany czas
  Twórcy zmarnowali za dużo odcinków i czasu na niekture mecze, a powinno być krucej i dynamiczniej.Zawodnicy za dużo rozmyślają i umartwiają się nad sobą lub nad sytuacją w ktorej sie znaleźli. To powoduje umnie znudzienie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamiyan3991 8.08.2014 12:41
  Odcinki
  Można zmienić ilość odcinków – seria została przedłużona do marca (zamknie się w 76 odcinkach, może będzie nawet i więcej).

  Póki co obejrzałem 1/3 i seria całkiem niezła, a na pewno znacznie lepsza od tragicznie słabego Kuroko, które trudno nawet nazwać sportówką.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Serafiel 7.04.2014 10:12
  Daiya no Ace
  Anime jak na razie mi się podoba. O ile są pewne podobieństwa do Major'a, o tyle nie tak wielkie, by psuły cokolwiek. Zapowiada się długa animka, gdyż na razie akcja toczy się nie tak szybko jak można by mieć nadzieje, czekam na miłą niespodziankę. Kreska cudowna, treść również zadowalająca, oby i emocjonalna kwestia dotrzymała im kroku. Zabawne, czasem poważne. Główny bohater i owszem może trochę być irytujący, ale moim zdaniem jest idealny. Na razie anime nie zachwyca, ale stanowczo zachęca, by oglądać dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ja1 30.01.2014 21:50
  Anime całkiem ok. Na baseballu się KOMPLETNIE nie znam i jest to pierwsze anime o tej tematyce, jakie oglądam (przede mną jeszcze Major :), więc nie wiem na ile jest poprawne w tej kwestii, ale ogląda się przyzwoicie. Fakt, że po 15 odc nie doczekałam się tak naprawdę żadnego meczu, ale czekam i czekam. Ogromnym minusem jest główny bohater… tak wkurzającego smarka dawno nie widziałam w żadnej produkcji; nawet Naruto jest mniej irytujący;.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Kysz 9.10.2013 19:27
  Zapowiada się bardzo, bardzo, bardzo mocno shounenowe anime xd Byleby nie odkryli jakichś super mocy, to może jakoś przeboleję gadki o marzeniach i przyjaźni xd
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime