Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Galilei Donna

 • Avatar
  A
  chi4ko 17.02.2015 14:08
  Ale bajzel. Tak schizofrenicznej serii nie widziałam od czasu Fractale. W jednym odcinku siostry są świadkami tego, jak gość strzela do ludzi jak do kaczek a już dwa odcinki później mamy sielankę z odwiedzinami u dziadka, gdzie siostry wygłupiają się i gadają o bzdetach. Zbiorowa amnezja to jest coś. Nie wiem, w co szli twórcy. Seria momentami jest poważna i dość drastyczna, a kiedy indziej dziecięco naiwna i przesłodzona. Więc pod kogo ten serial powstał? Takie rzeczy jak mała dziewczynka budująca o własnych siłach latający wehikuł są dobre w Pokemonie, ale nie w anime, które nie ma oporów przed pokazywaniem morderstw i śmiertelnych w skutkach wypadków.

  Proces sądowy w ostatnim odcinku to była jakaś farsa. Dodatkowo asspull na asspullu.
  • Avatar
   Koogie 17.02.2015 18:12
   Seria oryginalnie miała być dwa razy dłuższa. Scenariusz ucierpiał najbardziej. A ostatni odcinek to po prostu zamykanie wszystkiego co się da na siłe. Chociaż przyznam że ostatni odcinek dostarczył mi całkiem dużo rozrywki w tym jak bardzo nonsensowny był.

   Smutne, tragiczne, anime to było porażką, a jedyne co jeszcze mogę dodać to to że było „Fine”.

 • Avatar
  A
  Subaru 9.04.2014 15:09
  Galilei Donna

  Mogło być genialne, ale się nie udało. Każdy pomysł można zepsuć.

  Jest klimat, jest fajna kreacja świata, jest grupka charakternych dziewczyn i fajny, zadziorny, zajebiaszczy bisz, ale co z tego, skoro fabuła kuleje na tyle, że seria chwilami jest naprawdę nudna.

  Przeróżne rzeczy się na ekranie dzieją, ale często nie ma w nich żadnej logiki, rozwiązania spadają z nieba tylko po to, by akcję jakoś popchnąć do przodu. Sam fakt bycia krewnymi Galileusza jest w ogóle istotny? Bo ze scenariusza wcale to nie wynika, a cała seria… opiera się na tym.
  Pomijając fakt, że mała dziewczynka zbudowała w tajemnicy coś tak zaawansowanego technologicznie (ciekawe, skąd miała materiały, jak je obrabiała, nie mówiąc o pieniądzach czy braku siły fizycznej…), dlaczego nagle wszyscy uwzięli się na te siostry?

  Ostatni odcinek zabił mnie swoją naiwnością,  kliknij: ukryte , niby trzymano się pewnych ram, a jednak ostatecznie szlag je trafił.

  Grafika miejscami piękna, a czasami uboga.

  4/10.
 • Avatar
  A
  Lecter9000 16.01.2014 04:50
  Zapowiadało się na jedną z ciekawszych serii sezonu, wyszło męczące a zakończenie, hmm, nie widziałem gorszego zakończenia
 • Avatar
  A
  LaFonda 9.01.2014 22:47
  Genialna smarkula w latającej rybie
  Kiedy seria ta miała swą premierę obejrzałam niecałe 2 odcinki. Choć od początku nie podobała mi się idea trzech sióstr będących „potomkiniami Galileusza” to jednak nie zniechęciłam się i czekałam na rozwój akcji. Gdy się okazało że najmłodsza z nich skonstruowała sobie mechę w kształcie ryby, zaczęła nią latać i strzelać rakietami w złych panów – miałam dość. Dałam szansę drugiemu odcinkowi aby upewnić się że fabuła zamierza skupić się na tej małolacie (której zadaniem stało się odnalezienie dziedzictwa swojego przodka i ocalenie rodziny) – moje przypuszczenia się powierdziły, więc z czystym sumieniem porzuciłam serię.

  Jedyne co mi się podobało to kreska i w miarę dynamiczna animacja, jednak to za mało aby męczyć kolejne odcinki.
 • Avatar
  A
  weronika5542 5.01.2014 17:12
  Uważam, że seria powinna mieć zdecydowanie znacznie więcej odcinków z powodu wątku miłosnego Galileusza i Hozuki. Moim zdaniem źle to zrobili mogli w ogóle nie zaczynać tego romansu albo go dokończyć.
 • Avatar
  A
  Daerian 4.01.2014 19:09
  Postacie
  Nie ukrywając, największym problemem serii są postacie – spośród trzech głównych bohaterek można wyciąć dwie i nie zmieniać w zasadzie nic w fabule całej serii – nikt by się nie zorientował, że miało ich być więcej.
 • Avatar
  A
  Sanvean 4.01.2014 13:44
  Nie jestem do końca pewien czy to jest prawda, ale słyszałem, że scenariusz był przygotowany na 20+ odcinków, jednak studio kazało go trochę przyciąć i musieli go przerobić…
  • Avatar
   riku 4.01.2014 21:00
   to by się w sumie zgadzało bo zakończenie było potwornie urwane, zrobione na siłe
 • Avatar
  A
  Miner77 30.12.2013 11:58
  Mocno zawiedziony
  Niestety, seria z super potencjałem kolejny raz poległa. Tym razem, przez ilość czasu antenowego. Końcówka to w ogóle jakaś kpina. Powinna mieć przynajmniej te 24 odcinki, by wytłumaczyć wszystkie wątki, albo przynajmniej je w ogóle poruszyć.
  Tymczasem, jakoś od 8 odcinka Galilei była po prostu zrobiona na odwal się. Za dużo, za szybko, bez pomyślunku.
  Szkoda, że tak zmarnowali potencjał.

  6/10
 • Avatar
  A
  Slova 20.12.2013 00:57
  O matko, poziom głupoty w ostatnim odcinku wzrastał z minuty na minutę, a to „fine” na końcu jeszcze go podpiło. Niecodzienne…
  • Avatar
   ula 27.12.2013 16:03
   ...
   ostatni odcinek rzeczywiście dobija poziomem…
 • Avatar
  A
  Tassadar 10.10.2013 20:41
  Przypominał mi się seans Nadii. Odrobina klimatu typowego dla powieści Verne'a się tu zachowała, mimo mechów i innych wynalazków typowych dla anime. Ekstrawagancki pomysł ma szansę się sprawdzić, bo wprowadzenie do historii było pookładane i dobrze wyreżyserowane. Bohaterki także wiarygodne, choć nie obyło się bez kilku zbędnych linii dialogowych w wykonaniu Kazuki. Czarny charakter pierwsza klasa, no i rzeczywiście czuć, że jest Włochem.

  Niepokoi mnie jedynie liczba odcinków – zaledwie jedenaście. To jak na anime przygodowe mało, ale ponieważ mamy do czynienia z oryginalnym scenariuszem, istnieje szansa, że został on przyzwoicie rozpisany.