Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

D-Frag!

 • Avatar
  A
  tpiapiac 7.07.2016 19:59
  Nie na moją głowę.
  Pamiętam, przysiadłem do tego na chwilę, ale szybko z tym skończyłem. Oglądając to anime ciągle miałem wrażenie, że to jakieś „Mamy cię”. Główny bohater wszystko wykrzykiwał, nachalne dziewczyny wydały mi się cholernie płytkie, a działanie ich klubu kompletnie nie miało sensu…
  Być może nie pojąłem tego „specyficznego” humoru, o którym wspomniał autor recenzji, ale może nie obejrzałem wystarczająco dużo odcinków i seria się na dobre nie rozwinęła? Niemniej jednak, nie chciałem się zmuszać.
  Nikomu ani tego nie polecam, ani nie odstręczam od obejrzenia. Mnie nie ujęło niczym szczególnym, kogo innego może zachwycić.
  • Avatar
   Zachajv 7.07.2016 20:50
   Re: Nie na moją głowę.
   To jest komedia czyli gatunek, który każdy będzie odbierał inaczej, dla jednych d­‑frag będzie nudną i przeciętną lub po prostu słabą serią, a dla innych świetną komedią.
  • Avatar
   .Xc. 7.07.2016 22:43
   Re: Nie na moją głowę.
   Japońska komedia jest strasznie specyficzna.
   Ja należę do osób które szczerze nią gardzą, i po obejrzeniu 223 serii, na palcach jednej ręki mogę wymienić anime na których się śmiałem.
   Jeśli chcesz dobrej komedii, to rzuć okiem na GTO, mnie kupiła całkowicie.
 • Avatar
  A
  Ruka 16.07.2015 22:57
  Wynudziłam się przy tym anime.
  Humor mi nie pasował, a główny bez przerwy krzyczał.
  Grafika może byc a ost był byle jaki.
  Ode mnie 4/10
 • Avatar
  A
  MrKrzychu 29.09.2014 21:32
  D-Frag!
  Anime pod względem wizualny, jak i komediowym prezentuje się świetnie. Obsada seiyuu, bardzo dobrze dobrana, pasująca do danej postaci. Jedna z lepszych komedii i niewielu, jakie widziałem. Zachęcam, każdego do obejrzenia.
 • Avatar
  A
  tense 19.09.2014 07:28
  świetna komedia,ale nie dla wszystkich
  Uwielbiam abstrakcyjny humor.Nic mnie tak nie potrafi rozśmieszyć.Dlatego D­‑frag,mnie zauroczył.Śmiałam się cały czas.Jednak dla osób,których nie śmieszy absurd D­‑frag będzie po prostu meczące.Postacie są świetne,najbardziej polubiłam roke.Wszyscy tak narzekają na Chitose,ale mi nie przeszkadzała,nawet ją trochę polubiłam.Nawet kenji,który pełnił niewdzięczną role głosu rozsądku, dał się lubić.Fabuła służy tylko pokazaniu gagów,ale mi to w ogóle nie przeszkadzało. Daje w pełni subiektywne 9/10 i serdecznie polecam osobom lubiącym taki humor,reszta niech lepiej sobie odpuści.
 • Avatar
  A
  Kysz 13.04.2014 15:05
  Um… dlaczego to ma tag realizm? o.O
 • Avatar
  R
  gość 13.04.2014 05:31
  spoiler
  Recenzent powinien się poważnie zastanowić, czy przypadkiem jeden z wybranych przez niego obrazków nie jest zbyt ciężkim spoilerem (skoro pokazuje, rozwiązanie końcowej rozgrywki). Nie napiszę, który, żeby nikt inny się nie zasugerował, ale to powinno mu wystarczyć (o ile nie postanowi iść w zaparte).
  • Avatar
   Barks 13.04.2014 18:08
   Re: spoiler
   To anime i tak nie ma fabuły, więc chyba nie ma problemu?
 • Avatar
  A
  Pierce 27.03.2014 18:32
  Dziwne
  Humor jest w miarę, prawie udał im się wątek miłosny – tyle że w anime wątki miłosne polegają na tym, że przynajmniej jedno z zainteresowanych cierpi na autyzm. Słabo wypadła końcówka serii, jak nie było fabuły to z tyłka coś wielkiego starano się wyciągnąć na sam koniec.  kliknij: ukryte 
  Nierówni bohaterowie:
  Kenji – dosyć typowy protagonista, stylizowany na delikwenta, ale jednak nijaki 5/10
  Takao – 10/10
  Roka – pewnie większość ją polubiła, mnie działała ciągle na nerwy 5/10
  Funabori – 9/10, żal że tak mało jej w serii było
  Chitose – 0/10, zabijała anime każdym pojawieniem się na planie, zupełnie bez charyzmy, tragedia, rozpacz.
  Serię obejrzałem bez zmuszania się, niemniej efekt końcowy poniżej oczekiwań, ba, zastanawiam się czy było warto i nie jestem przekonany czy drugi raz był usiadł.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 27.03.2014 04:22
  Specyficzny humor, raczej ciężki do przełknięcia dla przeciętnego fana komedii szkolnych(przynajmniej według mnie – lubię komedie szkolne i obejrzałem ich nieco).

  Poza kilkoma lepszymi momentami, czy pomniejszym wątkiem miłosnym właściwie seria nie miała nic lepszego do zaoferowania, być może coś dla fanów parodii, absurdów i chaotycznej głupawki.

  Strasznie „krzykliwy” główny bohater, następnie mieszanka moe i tsundere oraz gadający od rzeczy bohaterowie drugoplanowi – dla niektórych przepis na udaną komedię, dla mnie niestety jakoś niespecjalnie ciekawy pomysł na serię.

  Ode mnie wyciągnięte 5/10.
  • Avatar
   Antanaru 27.03.2014 13:35
   Chyba masz na myśli „trudny do przełknięcia”, bo humor w tej serii w żadnym wypadku nie jest ciężki. Ciężki jest w kiepach w rodzaju Seitokai Yakuindomo. Seria stanowczo nie jest dla wielbicieli przeciętnych komedii szkolnych, a dla osób gustujących w abstrakcyjnym poczuciu humoru.
   • Avatar
    Cthulhoo 27.03.2014 15:18
    I osoba, która będzie to recenzować, gustuje właśnie w abstrakcyjnym poczuciu humoru \m/
   • Avatar
    Nikodemsky 27.03.2014 21:53
    Tak, miałem na myśli „trudny do przełknięcia”(nawet jeśli chciałbym zmienić tekst, to niestety nie ma opcji edycji), Seitokai Yakuindomo to już raczej inna kategoria komedii i żeby w pełni ją zrozumieć, to należałoby bardziej zapoznać się z kulturą japońską, czy nawet w dużej części ze słownictwem(ciężko tłumaczyć gry słów na drugi język tak, aby były zabawne) – nie mniej w tej drugiej humor mi też nie odpowiadał i już nawet nie przez to, że był „ciężki”, tylko nie bawią mnie tego typu żarty/gagi/gry słów. Wolę pozostać przy klasycznych komediach szkolnych.

    D­‑Frag nie musi być „ogółem” złą serią, po prostu w moim przypadku nie miała nic do zaoferowania. Lepiej chyba właśnie, aby napisał recenzję ktoś, kto gustuje w tym typie humoru – bo w przeciwnym wypadku „potencjalni fani” mogliby stracić :)
 • Avatar
  A
  Marek Golonka 12.02.2014 08:13
  ciężko powiedzieć
  Postacie przyjemne, ale humor mnie zniesmaczył w pierwszym odcinku więc odrzuciłem tą serie
  • Avatar
   Cthulhoo 12.02.2014 11:55
   Re: ciężko powiedzieć
   Jak mniemam, chodzi ci o jedną, paro sekundową scenę. Jeżeli tak, to cóż… łatwo cię zniesmaczyć :P
 • Avatar
  A
  Cthulhoo 11.02.2014 15:40
  Jesteśmy na półmetku i jak na razie wysoki poziom się utrzymuje. Bardzo udana i autentycznie zabawna komedia. Oby tak dalej.
 • Avatar
  A
  Jackass 13.01.2014 23:08
  Całkiem ciekawy i zabawny pomysł, warto zwrócić uwagę na tę serię. Nawet fajny opening, kreska też znośna, bohaterowie nie denerwują. Zostaję do końca przy D­‑Fragu.