Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Nejiro 9

Komentarze

Happy Birthday: Inochi Kagayaku Toki

 • Avatar
  A
  Kysz 5.01.2014 22:52
  Całkiem ciekawa pozycja, niestety chyba także całkowicie zapomniana. A szkoda, bo to naprawdę ładna historia. Całość jest okraszona sporą dawką dramatu, jednakże tym razem na tapetę nie wzięto klasycznych zagrań o cierpiących dziewojach, dużej dozie śmierci, czy utraconej miłości. Mamy tu raczej do czynienia z bardziej przyziemnymi problemami. Co prawda były momenty, w których miałam wrażenie, że twórcy przesadzili, jak chociażby  kliknij: ukryte  jednak nie było tego na tyle dużo, by mogło mnie jakoś szczególnie zniechęcać.
  Ja osobiście bardzo współczułam Asuce, bo przyznam, że udało mi się ją polubić.  kliknij: ukryte 
  Dużym plusem było dla mnie wprowadzenie do historii niepełnosprawnych dzieci. Mimo wszystko jest to temat raczej rzadko spotykany w anime, a przecież to nie jest aż tak marginalny problem w rzeczywistości.

  Jak na rok produkcji, grafika jest tutaj naprawdę bardzo ładna – patrzy się na to z przyjemnością^^ Muzycznie akurat jest standardowo – poszczególne nutki pasują dobrze do okruchów życia, ale żadna się nie wybija.

  Bardzo lubię grzebać wśród starszych pozycji, bo czasami zdarzy się spośród nich wyłowić właśnie taką perełkę. Jest to tytuł w sam raz dla amatorów dramatów obyczajowych, bo stanowi naprawdę solidny film. Ode mnie ma czyste 8/10 :)