Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Abarenbou Rikishi!! Matsutarou

 • sasa 8.09.2015 07:49:13 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Windir 1.12.2014 19:23
  3/10
  Miałem nadzieję na sensowną serie sportową, a dostałem komedie bardzo niskich lotów, gdzie sumo jest tylko dodatkiem.

  Plusy:

  + OP.
  + Oryginalna tematyka (sumo).
  + Lektor przed OPem.
  + Zakończenie, bo zaskoczyło i domyka wszystkie wątki.

  Minusy:

  - Humor. W skrócie: cham i prostak robi co chce i to jest niby śmieszne. Mamy „zabawnego” furiata, który okładania wszystkich dookoła i sporo pierdów. Rynsztok.
  - Główny bohater. Jest naprawdę beznadziejny i przykro się na niego patrzy.
  - Absurdalny poziom tolerancji wybryków głównego bohatera przez osoby postronne.
  - Wątek miłosny.
  - Mało sumo. Smutne to, bo zaciekawiła mnie tematyka. Treningi, przygotowania do walk czy same walki trwają baaardzo krótko. Albo w ogóle są pomijane i z wypowiedzi bohaterów dowiadujemy się o wynikach walk.
  - Grafika. Osobiście mi nie przeszkadzała, lubię oldschool, ale momentami jakość jest naprawdę bardzo słaba. Esteci się odbiją.
 • Avatar
  A
  Jaru93 11.05.2014 09:16
  Po 6 odcinkach stwierdzam, że się myliłem :P Teraz wygląda to o wiele lepiej i każdy kolejny odcinek ogląda się coraz przyjemniej ;)
 • Avatar
  A
  Tassadar 27.04.2014 21:07
  Zapowiada się na świetne anime, jedno z najlepszych, jakie miałem okazję oglądać ostatnimi czasy. Rozkręca się powoli, ale akcja jest logiczna, uporządkowana i bardzo przemyślana. Nic nie dzieje się bez przyczyny, dzięki czemu przemiana nieokrzesanego brutala w odpowiedzialnego sportowca (któremu pozostało nieco dawnej spontaniczności) może być ciekawym doświadczeniem.

  Styl jest nieco leciwy, ale wciąż sprawdza się znakomicie. Może nieco odstraszać widzów nieprzyzwyczajonych do takiej narracji i oprawy, stąd popularności na miarę innych anime sportowych nie przewiduję (a szkoda).
 • Avatar
  A
  Jaru93 10.04.2014 06:09
  Hmm...
  Spodziewałem się raczej serii sportowej…a jak do tej pory dostajemy dość durną komedię ;/ Zobaczymy jak się rozkręci ale po pierwszym odcinku szału nie ma.
 • Avatar
  A
  zmrol 6.04.2014 11:46
  Cóż za archaiczna kreska, staromodna animacja i podwórkowy humor. Fabuła bezdennie głupia, a główny bohater tak odpychający, że wręcz obleśny. I do tego ta muzyczka jak z Czechosłowackich kreskówek… Tylko dla koneserów!