Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya Zwei!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Saber 10.01.2015 18:47
  jak dla mnie ta seria była lepsza od pierwszej. miałam na początku wrażenie, że czarna illya będzie mnie wkurzać ale jakoś jednak ją polubiłam. nawet koleżanki z klasy bohaterek mnie nie wkurzały jak poprzednio! moze po prostu przywykłam i zmieniłam nastawienie do tego anime? ogółem całkiem fajne paczadło. można się pośmiać, miłe to to dla oka i niewymagające. i nie rozumiem, dlaczego tyle ludzi marudzi na te kilka buziaków, które nawet odnalazły uzasadnienie fabularne. przeciez widzowie fate powinni juz byc przyzwyczajeni do tego rodzaju sposobów uzupełniania many. :>
  podobalo mi sie. 6/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  Jokobo 6.11.2014 21:08
  Ja także się z tą oceną nie zgodzę. Niemniej jednak recenzent mógł oczekiwać od Fate/kaleid 2 czegoś innego, niż ja oczekiwałem. Wprawdzie ciężko tu szukać jakiejkolwiek fabuły (coś tam niby jest, ale to nadal nie to), ale nie to było celem. Miała być to przede wszystkim komedia, a w moim odczuciu była ona udana.
  Imo lepszy sezon od poprzedniego i chociaż nie ma co liczyć na cuda, to ogląda się przyjemnie i czas szybko mija przy kolejnych odcinkach tego anime. Jedna rzecz, która mnie zachwyciła, a której się nie spodziewałem – sceny walki. A może raczej – jeden pojedynek, mianowicie  kliknij: ukryte (wprawdzie reszta też była dobrze wykonana, ale były to zdecydowanie krótsze starcia od wyżej wymienionego). Animacja świetna, dynamiczna, z wykorzystaniem strategii. Jak na komedię, nie spodziewałem się, że ten aspekt będzie tutaj o wiele lepszy od niejednego shounena.

  Na sam koniec, ja także nie rozumiem czepiania się paru kissu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lina 4.11.2014 01:11
  Druga część porównywalna do pierwszej. Oglądało się całkiem dobrze. Oceny za obraz i dźwięk moim zdaniem ze dwa oczka za niskie. Ogólna też za niska, ale ta zazwyczaj jest najbardziej subiektywna.

  Za to nie mogę zrozumieć o co tyle szumu z tymi paroma „pocałunkami”. Mam wrażenie, że jedynie fałszywi obrońcy moralności lub obrońcy fałszywej moralności podnoszą larum w tej sprawie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Seba 2.11.2014 22:01
  Ocena oczywiście niesprawiedliwa. Drugi sezon jest lepszy niż pierwszy. Bardzo dobre wykonanie, walki często wręcz zaskakiwały wysokim poziomem. Historia skupia się na innych rzeczach niż w prequelu i dla mnie jest ciekawsza. Fani loli będą zachwyceni, sama Kuro tyle namieszała że dzięki niej seria dostała niezłego pazura. Nie jest to może anime wybitne, ale mi się oglądało bardzo przyjemnie – cieszyło oko niezwykle przyjemną kreską i porządną animacją bitew, fabuła ciekawiła, a humor mi się podobał. Czekam na trzeci sezon.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 7
  Xillin 2.11.2014 18:04
  Brak jakiegokolwiek przeanalizowania zalet i wad serii w recenzji, ogólna ocena nijak nie wynikająca z ocen cząstkowych i 6/10 za grafikę. Brawo. Nie żebym oczekiwał czegoś od recenzji na tym serwisie, ale to trochę smutne gdy autor nawet nie potrafi wykorzystać jakieś sensownej średniej ważonej, czy czegoś podobnego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  Anonymous 2.11.2014 13:37
  Wcale nie było takie złe
  Zbyt surowa ocena, zwłaszcza że to tylko połowa adaptacji. Sceny akcji były świetni animowane, CGI poza tym nieszczęsnym pegazem nie rzucało się w oczy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Slova 2.11.2014 08:41
  Zdecydowanie zbyt mało konkretnych informacji o oprawie wizualnej poza tym, że Diablo się nie spodobała. A akurat ta seria zasługuje na naprawdę wielki akapit dotyczący grafiki, kreski i animacji, bo jest o czym pisać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Sanvean 16.09.2014 20:18
  Primary School DxD
  Pierwszy sezon oglądało się całkiem przyjemnie, ale to? Zdecydowanie nie! Przez 10 odcinków prawie nic się nie wydarzyło. Pojawiły się 2 postaci, ale tylko jedna z nich została jakoś przyzwoicie pokazana, dla drugiej zabrakło czasu. Dlaczego? Przez grę w siatkówkę, lepienie ciasteczek dla onii­‑sana oraz całowanie się przez każdą loli w serii. Jest też sporo walk, wykonanych przyzwoicie, jak w poprzednim sezonie, ale o są o wiele nudniejsze niż poprzednio. Biją się głównie te same osoby, w podobny sposób, nie sprawia to takiej samej frajdy. Dopiero pod końcówka jest bardziej urozmaicona.
  Sam wątek z Kuro (Chloe?), a przynajmniej jego zakończenie wydało mi się mocno naciągane, praktycznie wciąż wszystko nie wiadomo. Sam motyw  kliknij: ukryte  jest mdły aż do bólu i bardzo łatwy do przewidzenia. Szczerze mówiąc, spodziewałem się czegoś lepszego tutaj…
  Jeśli nowe F/SN okaże się bardzo dobre, to nawet nie czekam na Illyę, bo pewnie znowu się zawiodę. Moja ciekawość tym uniwersum zostanie zaspokojona i nie będę musiał cierpieć patrząc przez minutę na soft porno.

  Odpowiedz
 • Kamiyan3991 6.08.2014 11:57:38 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Amys 3.08.2014 12:12
   kliknij: ukryte 

  This has made my day.

  Fajny, komediowy odcinek, zwiastujący jednak poważniejsze epizody:  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sanvean 30.07.2014 23:09
  Masakra.
  Pierwszy sezon obejrzałem w jeden dzień, parę miesięcy po emisji ostatniego odcinka. Jeśli miałbym znowu czekać na wszystkie odcinki tego sezonu, to… nie obejrzałbym go w całości.
  Poprzednia seria miała jakiś zamysł. Nawet jeśli nie było to nic skomplikowanego, to zawsze można było pooglądać walki. Tutaj prawie nic się nie dzieje, a zamiast potyczek z kolejnymi wrogami, mamy wciskanie fanserwisiastych scen z (prawie) każdą z postaci. Nie byłoby w nim nic złego, gdyby nie był taki, jaki jest.
  Polecam jedynie loliconom…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Marek Golonka 30.07.2014 22:02
  PODSUMOWANIE
  TYLKO DLA FANÓW UNIWERSUM FATE, czyli dla ludzi takich jak ja, resztę będzie to nudzić. Co to uniwersum FATE proponuję zacząć od visual novel FATE STAY / Night.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Amys 29.07.2014 14:21
  Jeżeli kolejne odcinki utrzymają poziom trzech pierwszych to ten sezon będzie lepszy od poprzedniego. Są tu same plusy pierwszej serii – uroczy duet Illya i Miyu, komiczne Rin i Luvia (Rin bawi mnie szczególnie, wolę ją tutaj niż w innych tytułach Fate) i proste, ale zabawne gagi. Momenty loli nie są przesadzone i mają klimat yuri, więc mnie nie odpychają. Jeśli jednak Shirou zacznie brać udział w podobnych akcjach to będzie co najmniej niefajnie. Mam też nadzieję, że nie powtórzy się bolączka pierwszej odsłony, czyli gwałtowne zmiany nastroju.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 23.07.2014 23:10
  Ależ ta seria zeszła na psy.

  Nie mówię, że pierwszy sezon był wybitny, ale przynajmniej miał jakiś sens i trochę Fate­‑owski klimat.

  A „dwójka” to totalny, wręcz niesmaczny (nawet jak na japońskie standardy), loli­‑fanserwis. A właściwie to ta seria sprawia wrażenie robionej całkowicie na siłę i bez wyraźnego pomysłu.

  Odcinanie kuponów nigdy nie było tak oczywiste…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 12
  Grisznak 17.07.2014 09:52
  Odcinek 2
  Nie. Po prostu nie. Dla fanów „odmienności kulturowych” może tak, ale nie dla mnie. Dziękuję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Grisznak 14.07.2014 10:45
  Ech, to jedna z tych serii gdzie fanserwis jest ewidentnie zbędny i sprawia wrażenie wciskanego na siłę – mówię tu zarówno o scenach z początku jak i z endingu. Widziałem już komentarze odnośnie tej serii brzmiące „Wow, we have three lolis now!”. Doprawdy…
  Pierwszy odcinek nie zapowiada rewolucji, w zasadzie dostajemy to samo, co w pierwszej serii, dopiero finał dorzucił coś nowego. Nie wiem, czy takie rozwiązanie fabularne przypadnie mi do gustu, zobaczymy…
  Aha, detal – sekwencja otwierająca pierwszy odcinek była identyczna z tą otwierającą „Fate/Zero”. Mam wrażenie, że teraz wszystkie rzeczy z Nasuverse będą interpretowane przez pryzmat tamtej serii. Może to i dobrze? Poczekajmy do kolejnego „Carnival Phantasm”.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime