Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
grafika: 6/10
muzyka: 5/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 67
Średnia: 6,49
σ=1,58

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (IKa)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Wish

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny
Rok wydania: 1997
Czas trwania: 6 min
Tytuły powiązane:
Widownia: Shoujo; Postaci: Anioły/demony; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Magia
zrzutka

Animowany klip – jak dotąd jedyne, co z mangi zostało przeniesione na ekran.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

W roku 2005 grupa CLAMP święciła piętnastolecie swojej twórczości. Z tej okazji został wydany specjalny czteropłytowy box. Zawierał on trzy płyty CD z muzyką z różnych anime, a także DVD, na którym oprócz kilku wybranych openingów można było ujrzeć pełną wersję pewnego krótkiego teledysku.

Większości fanów utalentowanych rysowniczek znana jest czterotomowa manga pod tytułem Wish. Opowiada ona o życiu pewnego chirurga imieniem Shuichiro Kudou, który pewnego dnia uratował z opresji małą istotkę. Ocalony Kohaku okazał się… aniołem i postanowił zostać ze swoim wybawcą, aby spełnić jego życzenie…

Teledysk jest jak na razie jedyną animowaną wersją tej popularnej mangi. Fabularnie (jeśli można to tak ująć) dzieli się na dwie części. Przez pierwsze trzy minuty przez ekran przemykają wszystkie najważniejsze postaci, które mieliśmy okazję poznać, czytając mangę. Co więcej przedstawione są one naprawdę ładnie. Towarzyszą im piórka i płatki kwiatowe, a także rozwiane szaty – już na pierwszy rzut oka można poznać, kto jest odpowiedzialny za projekt graficzny, ale czyż nie za to fani kochają CLAMP? Druga część teledysku utrzymana jest w lżejszym i mniej romantycznym tonie – jej „bohaterami” są postacie dalszego planu z mangi: kotki­‑służki Koryu i tłuste ptaszki zwykle towarzyszące Kohaku, a także gonitwa dwóch SD­‑czków. Sama grafika sprawia miłe wrażenie – jest dopracowana i bardzo płynna. Jedynym zgrzytem dla mnie był wygląd Shuichiro – jego twarz była narysowana w sposób dosyć różniący się od pozostałych bohaterów.

Będące tłem do animacji piosenki Wish oraz Enjeru Eggu no Tsukuri Kata ~ For Ruri & Hari wykonywane są przez grupę Ali Project. Nie są to może utwory powalające na kolana, ale sympatyczne i wpadające w ucho.

Niestety całość ma jedną wadę, i to dosyć poważną – jest po prostu zbyt krótka. Podobno w planach grupy było stworzenie serii animowanej na podstawie mangi, jednak na razie skończyło się jedynie na krótkim wprowadzeniu. Produkcje tę polecam fanom grupy CLAMP (i Wisha) jako ciekawostkę na zaostrzenie apetytu – może kiedyś…

IKa, 2 marca 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Autor: CLAMP
Projekt: CLAMP
Muzyka: Ali Project