Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Sengoku Musou

 • Avatar
  A
  kasiakd 14.07.2015 14:11
  Hm, wojny, podboje, bratobójcze walki, jedni walczą w imię honoru, inni w imię wyższego celu, wielu w imię ambicji. Wszyscy, którzy je toczą, robią to co uważają za słuszne. Ale wojny już mają to do siebie, że przede wszystkim niszczą, dzielą, pozostawiają po obu stronach ból, smutek i żal. W tym anime jest wiele wspaniałych, wzbudzających sympatię i szacunek postaci  kliknij: ukryte . Swoją drogą fabuła to coś jakby rys historyczny dziejów średniowiecznej Japonii, historyczne postacie, miejsca bitew. Jak w międzyczasie poczytałam na wikipedii to w tamtych czasach rody/klany tłukły się niemiłosiernie o terytoria, zawierali i łamali przymierza jak im się podobało i ogólnie wyrzynali się nawzajem – po prostu stado napakowanych testosteronem dupków. W anime ukazano to o niebo lepiej, postacie zdają się mieć szlachetne motywy a walki są heroiczne. Brak drastycznych scen.
 • Avatar
  A
  blob 11.01.2015 22:45
  Trochę pachnie rip­‑offem Sengoku Basara (a zwłaszcza Judge End), a moje rany są jeszcze świeże.

  Chyba sobie podaruję, zresztą jak dla mnie za dużo tu bishów…
  • Avatar
   Amarette 11.01.2015 23:16
   Ach, jak możesz xD ranisz serducha fanów xD nawet tak nie mów :p miłośnik Capcom'u ! ;p (tak wiem, że nie wiesz o co chodzi ale gra Sengoku Musou była pierwsza xD to nic, że się biedactwo z wersją anime tak bardzo spóźniła xp ps i w sumie to Capcom też lubię xD choć za gry, nie ich politykę pieniądza xD ).

   Całym serduchem trzymam kciuki za tą serię x3.
   ps: Jak Ci się „Judge End” nie podobał to najwyżej odczekaj na zakończenie emisji „Sengoku Musou” i na już spokojniejszy umysł, zmierz się jeszcze raz :) może wtedy się bardziej spodoba. Pozdrawiam :)
   • Avatar
    blob 11.01.2015 23:59
    Ups, nie wiedziałem.

    Natomiast ogólnie rzecz biorąc, pomijając pewne podobieństwa, poza muzyką pierwszy odcinek nie zrobił na mnie wrażenia. Hmm, może faktycznie poczekam aż będę miał więcej „slotów”? Na razie serie z jesieni plus tych kilka nowych zapycha mój harmonogram maksymalnie :P
   • Avatar
    Moyashi 16.02.2015 16:15
    Ja również dziękuję za radę, bo Judge End mnie bardzo bolał (ból potęgowany bezgranicznym uwielbieniem dla dwóch wcześniejszych sezonów Basary oraz gry), a Sengoku Musou kusi, ale na razie nie mam serca oglądać xD