Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 7/10 grafika: 7/10
fabuła: 4/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,50

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 3
Średnia: 6,67
σ=1,25

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Ysengrinn)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Dirty Pair Flash 3

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1995
Czas trwania: 5×30 min
Tytuły alternatywne:
  • Dirty Pair Flash: Random Angels
  • ダーティペアFLASH
zrzutka

Przygód Kei i Yuri odsłona trzecia. Nieznacznie gorsza od poprzednich, ale w miarę trzymająca poziom.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Opowieść zaczyna się, gdy Kei spokojnie leci sobie samolotem pasażerskim. Spokojnie do czasu, gdy za oknem zauważa myśliwiec bojowy, mający najwyraźniej wrogie zamiary względem jej środka transportu. Po chwili w samolot uderza rakieta i posyła go na ziemię z wielką dziurą ziejącą w kadłubie. Kei, po zestrzeleniu myśliwca (nie ma to jak duży kaliber…) i zabraniu niemowlaka, którego przekazuje jej śmiertelnie ranna pasażerka, wyskakuje z samolotu dosłownie na sekundę przed tym, nim uderza on w górę. Ponieważ nigdzie w pobliżu nie ma osad ludzkich, przedziera się z dzieciakiem przez góry, nieświadoma, że to właśnie on był przyczyną ataku. A także, że wkrótce wyruszy za nią pościg zabójców…

Powyższy wątek niestety kończy się w pierwszym odcinku i nie jest kontynuowany. Pozostałe opowiadają własne historie, jedne trochę lepsze, inne trochę gorsze, acz wszystkie niezachwycające głębią, czy pomysłowością. Jeden, historia chłopca zakochanego w Yuri, jest zgniłkiem zupełnym, w założeniu chyba refleksyjnym i wzruszającym, bo na pewno nie zabawnym. Ostatni odcinek natomiast bierze wprawdzie na tapetę pomysł tak oklepany, jak napad na siedzibę policji (przepraszam, 3WA) i odcięcie jej od świata, ale za to wybuchowej akcji w nim dostatek.

Trzecią serię obejrzeć można, a nieznajomość poprzednich niespecjalnie przeszkadza, z racji braku czegoś, co z czystym sumieniem można by nazwać fabułą. Wyraźnie jednak ustępuje poprzedniczkom w walorach rozrywkowych, jakby twórcy się wypalili i brakowało im pomysłów (co kiepsko o nich świadczy, jako że ani pierwsza, ani druga seria nie były cudami kinematografii). Jeśli więc wcześniejsze serie podobały się komuś średnio, to ostatnią może sobie spokojnie odpuścić.

Ysengrinn, 5 kwietnia 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Sunrise, VAP
Autor: Haruka Takachiho
Projekt: Kazutaka Miyatake, Takahiro Kimura
Reżyser: Tomomi Mochizuki
Scenariusz: Fuyunori Gobu, Gou Sakamoto, Masaaki Sakurai
Muzyka: Jun'ichi Kanezaki, Junko Miyagi

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Dirty Pair: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl