Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Re-Kan!

 • Avatar
  A
  Kysz 4.04.2015 21:30
  Miałam lekkie nadzieje na coś całkiem niezłego, ale pierwszy odcinek szybko je ostudził. Strasznie się na nim zirytowałam. Ot tak, po prostu. Po pierwsze – bohaterka jest mega głupia. Od razu mi się przypomniała Kotoura i reakcje innych na jej zdolność oraz to jak wszystko u niej później wyglądało. I tego spodziewałabym się tutaj. Nie wesołego dziewczęcia non stop szczerzącego się do niewidzialnych bytów. Naprawdę nie rozumiem dlaczego nikt nie bierze jej za wariatkę. W sensie… no wiem, że to lekka komedyjka, ale taki motyw jakoś udał się w Kotourze i wcale nie uczynił z tego ciężkiej serii. Tu nawet nie trzeba by przesadzać z dramatyzmem, ale chociaż coś na kształt tego, jak to pokazano w Natsume byłoby wskazane. A tak to mnie to strasznie wnerwia, nie potrafię na to spojrzeć łaskawszym wzrokiem. I ta jej koleżanka, która niby jej nie wierzy, ale reaguje na wszystko, co tamta mówi + sama od czasu do czasu coś widzi. Serio? Ona jest chyba głupsza nawet niż główna bohaterka w takim razie.
  I na dokładkę ten kot. Zresztą… mało tego, że główna widzi duchy, to jeszcze potrafi rozmawiać z kotami… Ech, zaraz wyskoczą z podróżami w czasie… Twórcy zresztą uznali chyba, że taki charakter w ciele kota będzie śmieszy. Tylko, że nie – to kolejna irytująca rzecz w tym tytule. Nie no na serio, 1 odcinek a ja cały czas siedziałam nieźle wnerwiona wszystkim tym, co widzę na ekranie. A nie, skłamałabym – nie wszystkim. Do openingu był nie najgorzej. Wygląd dzieciaka jakoś tak napełnił mnie optymizmem co do dalszej części. A potem przyszła reszta i czar prysł. Trochę mi szkoda.
  Jakby tego było mało całość ma raczej kiepską grafikę, w której widać sporą oszczędność (to auto przed pasami… brrr…), więc ten aspekt raczej widzów przed ekrany nie przyciągnie. Dam temu jeszcze szansę, ale z moim obecnym nastawieniem do tego tytułu może być mu ciężko mnie przekonać.
  • Avatar
   Koogie 4.04.2015 22:08
   Ktoś używa Kotoura­‑san jako pozytywny przykład? Boże co się dzieje z tym światem.
   Osobiście nie miałem problemów z kotem i znalazłem go całkiem zabawnego. Ale to chyba kwestia gustów. I ogólnie chyba mi troche łatwiej było przełknąć to anime i się nie wkurzać bo niektóre żarty według mnie zadziałały. Lubie dobre reaction faces, a tutaj to przynajmniej jest dobrze zrobione.
   No ale nadal, anime brzydkie, tła wygladały strasznie rozmycie i pusto. VA dla głównej bohaterki nie ma skali, albo kompletnie sie nie stara. Brak jakichkolwiek zaczatków fabuły czy usadowienia w rzeczywistości, czyli to co przed czym musi sie strzec kazda adaptacja 4­‑koma. Obejrze troche więcej dla kota i reaction faces, ale ogólnie słabo i już wiem że porzuce to anime w przeciągu nastepnych dwóch odcinków.
   • Avatar
    Kysz 4.04.2015 22:13
    Akurat Kotoura to nie jest złe anime, nie rozumiem zatem takiego zdziwienia. Poza tym w kwestii reakcji na niecodzienną zdolność bohaterki prezentuje się o niebo lepiej niż Re­‑Kan właśnie.
    • Avatar
     Koogie 4.04.2015 22:35
     Nie wiem czego się spodziewasz po najbardziej typowej komedi o głupich licealistkach i duchach. Jasne że można by to zrobić lepiej, ale w tym przypadku to że otoczenie nie traktujej głównej bohaterki jak kompletnej wariatki i idiotki to jeden z mniejszych problemów tego anime.
     A o Kotoure nie specjalnie chce mi się dyskutować. Ale po krótce uważam że to anime jak zaczeło się mocno z czarnym humorem, potem przez sekunde trzymało poziom, tak bardzo szybko rozleciało się na malutkie kawałki i ogólnie było stratą czasu, jedno z tych które żałuje że obejrzałem do końca.
     • Avatar
      Kysz 4.04.2015 22:46
      Koogie napisał(a):
      Nie wiem czego się spodziewasz po najbardziej typowej komedi o głupich licealistkach i duchach. Jasne że można by to zrobić lepiej, ale w tym przypadku to że otoczenie nie traktujej głównej bohaterki jak kompletnej wariatki i idiotki to jeden z mniejszych problemów tego anime.

      Spodziewam się przyjemnej komedii o licealistkach (niekoniecznie głupich) i duchach. Właściwie tylko tyle. A jak już napisałam wyżej w pierwszym odcinku podali to tak nieciekawie i irytująco, że w sumie zwątpiłam. Natomiast jeśli chodzi o reakcję otoczenia – dla mnie to jeden z większych problemów w tym anime ponieważ jest punktem wyjścia do wszelkich innych głupotek. Oczywiście, gdybyśmy w serii dostali nieco lepszy humor można by to przeboleć, ale tak ów motyw powoduje gagi, które wcale nie są śmieszne, a dodatkowo rażą swoją bezsensownością.
      • Avatar
       Koogie 4.04.2015 23:03
       Akurat wydaje mi się że motywem wyjściowym do gagów są interakcje duchów z parą głównych bohaterek, a nie otoczenie. Biorąc pod uwagę że obydwie one są specjalne, nie ma potrzeby specjalnie na rozwijanie wątku supernatural zderzajacego sie z rzeczywistoscia. Anime wyraźne przeleciało nad tym motywem najszybciej jak mogło. Co innego taka kotoura san która cała była praktycznie o głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem.