Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kanojo no Omoide

 • Avatar
  A
  slocik 25.08.2013 23:40
  Dobra recjnzja od Avellana.
  Mamy do czynienia z typowym horrorer w kosmosie. Nic odkrywczego i realizacja tez niespecjalna. Nasi bohaterowie jak to zwykle bywa musza sie rozdzilic i zginac po kolei, a i co chwile przeplataja sie watki nadprzyrodzone ktore udaja zaawansowana technologie.

  Jakim cudem sprzet z roku 2000 jest bardziej zaawansowny niz ten z 2100 albo jak zwykly komputer potrafi zniszczyc statek kosmiczny na odleglosc tego sie i do konca nie dowiemy, ale przynajmniej potrzyma nas chwile w napieciu. Tylko nie spodziewajcie sie zadnego dobrego zakonczenia.

  6/10
 • Anielski_Pyl 3.09.2011 15:10:07 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Arivald 10.01.2011 23:12
  AMV
  Samo anime jest klimatyczne. Historia prosta i stara jak świat, w nowoczesnej oprawie.

  A AMV zrobione z niego świetnie oddaje klimat anime. żeby je obejrzeć po prosty wpisz „Magnetic Rose – Phantom of the Opera” w Youtube.
 • Avatar
  A
  Madt 10.09.2010 21:45
  Klimat!
  Niesamowicie klimatyczne anime. Może jako horror nie starszy za bardzo, ale wciąga i trzyma przed ekranem do ostatniej minuty. Polecam! :)
 • Avatar
  R
  Arivald 25.10.2009 23:20
  Zero ezoteryki
  można odnieść wrażenie, że scenariusz został „załatany” elementami nadprzyrodzonymi tam, gdzie nie udało się znaleźć łatwego wyjaśnienia

  To nie tak. Tam nie ma za grosz ezoteryki czy duchów…
  Jest za to  kliknij: ukryte 

  I moim zdaniem to nie jest film dla kobiet… One raczej nie tylko nie zrozumieją przesłania, a nawet będą mieć kłopoty z zauważeniem co się dzieje.
  • Avatar
   Zosia 10.06.2011 17:43
   Re: Zero ezoteryki
   To trochę seksistowskie, nie sądzisz?
   • Avatar
    Shinobu 29.08.2011 21:42
    Re: Zero ezoteryki
    I żałosne. To, co człowiek dostrzega w filmach zależy bardziej od doświadczeń, jakie posiada, także od tego, czego się tam doszukuje, niż od jego płci.
  • Avatar
   zero 5.12.2012 17:07
   Re: Zero ezoteryki
   można odnieść wrażenie, że scenariusz został „załatany” elementami nadprzyrodzonymi tam, gdzie nie udało się znaleźć łatwego wyjaśnienia


   no tak… już w wiekach antycznych stosowano zabieg o nazwie Deus ex machina.
   Czy w anime jest to jakaś nowość. Czy to jest zabronione?
  • Avatar
   slocik 25.08.2013 23:32
   Re: Zero ezoteryki
   Taaa, komputer tak zaawansowany ze sila woli potrafi niszczyc statki kosmiczne i czytac w myslach ...
   Toz to nei magai tylko czysta nauka ...
 • Avatar
  A
  Mati 18.02.2007 00:04
  Genialne
  " Klasyczny motyw horroru w kostiumie science­‑fiction. Efektowne.” Powiem więcej…genialne. Nie przepadam za anime z gatunku SF. Przez przypadek to anime trafiło do moich rąk…i bardzo dobrze, że trafiło. Więcej!Wgniotło w fotel!Cały czas wyczuwałem napięcie, grozę, strach, ciarki…ale nie tylko ze strachu, a z piękna. Dynamiczne kamery, genialne ujęcia, mistrzowsko dopracowana kreska, ciekawe postacie, cudowna muzyka oraz głębokie stereo. Do tego wciągająca fabuła. Co więcej mogę napisać? No co? Warte obejrzenia! Polecam!
 • Avatar
  A
  Martinez 4.05.2006 14:09
  Magnetic Rose
  No cóż, przy tym tytule na usta cisną mi się same achy i ochy. Może i jakieś odkrywcze to nie jest, ale w sposób doskonały wykorzystuje stare dobre schematy. Ja osobiście nieraz powróce do tego filmu ponieważ twórcą udało się stworzyć bardzo dobry klimat – i za to im chwała.
  A obraz wraz z muzyka operową – to trzeba zobaczyć i usłyszeć aby zrozumieć jak doskonale to współgra i jaki fantastyczny efekt daje. No poprostu miodzio:)

  Niesamowite 45 minut.