Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 7/10 grafika: 7/10
muzyka: 6/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,67

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 6
Średnia: 5,17
σ=1,77

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Galaxy Angel X

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 26×15 min
Tytuły alternatywne:
  • Galaxy Angel 4
  • ギャラクシーエンジェル X
zrzutka

Aniołków Volcotta odsłona numer cztery. O dziwo, autorom jeszcze nie skończyły się pomysły.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Jak widać, Japończycy nie mieli dość Aniołków, bo po trzech mniej lub bardziej udanych seriach przyszła kolej na – a jakże – czwartą. Mówiąc szczerze, mocno obawiałem się, że będzie słabsza od poprzedniczek. Mój niepokój okazał się jednak bezpodstawny. Autorom starczyło pomysłów (lepszych bądź gorszych) na dwadzieścia sześć odcinków, podczas których Galaxy Angels szukają Zaginionych Technologii, demolują okolicę, dręczą Normada, przyprawiają Volcotta o ból głowy etc. Owszem, zdarzają się epizody zdradzające syndrom taśmowej produkcji, ale na dobrą sprawę nie jest ich więcej niż w poprzedniczkach.

W tej odsłonie wprowadzono nową postać – niejaką Chitose. Teoretycznie jest śmiertelnie chora (choroba jest najprawdopodobniej urojona), co więcej staje się strasznie ckliwa na samą myśl o Wielkiej i Idealnej PrzyjaźniTM, a do tego pała chęcią zemsty na nieszczęsnych Aniołkach, które jej notabene parę razy zrobiły kuku. Nie przeszkadza jej to oczywiście w podejmowaniu altruistycznych prób zbratania się z bohaterkami (wspominałem o WiIPTM?), z reguły kończących się fiaskiem i powrotem do mściwych działań. Jak widać, kolejna postać – zapalnik gagów do absurdalno­‑komicznej gromadki.

Ogólnie rzecz biorąc – polecam wszystkim lubiącym lekkie, odprężające komedyjki z elementami parodii i absurdu. Nie wszystkie gagi Europejczyk zrozumie ze względu na inne podłoże kulturowe, ale i tak pozostaje mnóstwo scen, przy których będzie można się pośmiać.

Szaman Fetyszy, 8 maja 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Madhouse Studios
Autor: Broccoli
Projekt: Ikusabune, Kanan, Mariko Fujita, Takeshi Takakura
Reżyser: Shigehito Takayanagi
Scenariusz: Toshiki Inoue
Muzyka: Hikaru Nanase