Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Diabolik Lovers More, Blood

 • Avatar
  A
  Arisa85 12.07.2016 00:00
  Chała, i to duża!
  Czytasz na własną odpowiedzialność--> kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Arisa85 12.07.2016 00:03
   Chała, i to duża!
   *To anime, nie ma ani rąk, ani nóg.
 • Avatar
  A
  blob 17.02.2016 00:09
  Ło Matko, że wam się chce na Tanuki recenzować takie gnioty… rozumiem intencje, pisarski obowiązek, chęć wyżycia się, potrzebę poznęcania się nad czymś czy inne bla bla, ale serio, takie animce omija się z daleka, bo wiadomo, że są po prostu słabe. Co więcej, zakładam że typowy czytelnik Tanuki takiej serii nawet nie tyknie, bo wie czym to śmierdzi…

  Oczywiście że nie potępiam inicjatywy, ale myślę sobie iż tyle fajnych serii czeka na publikację recenzji (i się pewnie nie doczeka)...
  • Avatar
   Easnadh 17.02.2016 05:56
   To znaczy?

   Bo ja większości tych fajnych serii mogłam, na przykład, nie oglądać. A też nie mam aż tyle czasu, żeby nadrabiać jakieś 4 sezony kosmicznej epopiei (i tak nie moje klimaty) czy coś.

   Nie wiem, czy zauważyłeś, ale większość najnowszych gierkowych haremówek jest recenzowanych przeze mnie (chyba od czasu, kiedy moshi_moshi została dobita przez „Amnesię”), więc powiedzmy sobie, że taką mam po prostu specjalizację.
   • Avatar
    Koogie 17.02.2016 11:22
    Nie wiem do końca o co chodziło blobowi, bo prawde mówiąc złe serie także zasługują na recenzje, ale mam jedno pytanie w podobnym tonie.
    Z recenzji brzmi to dokładnie tak samo jak pierwsza część. I jak w pewnym sensie widziałem w tej serii morze rozrywki w tym jak ostro seria jest nastawiona na zaspokojenie masochistycznych fantazji swojej widowni, tak czy to nie jest już po prostu nudne powtórzone drugi raz? Żeby takie rzeczy były ciekawe musi następować eskalacja, a jak dobrze pamiętam to już w pierwszym sezonie mówili do niej per „Bitchi”, a jeden z bohaterów ją topił bo chciał usłyszeć jaki jest wspaniały. Nie widzę za bardzo jak mogliby to eskalować nie idąc po długoterminowe tortury psychiczne i przemoc fizyczną.
    Jedyny cel dla kogoś kto nie zaspokaja swoich fantazji bycia traktowaną jak szmata utożsamiając się z główną bohaterką, to było prześmiewanie tego. Chciało Ci się to oglądać? Żart sam w sobie chyba już przestał być zabawny w pierwszej części.
    • Avatar
     Easnadh 17.02.2016 12:31
     Myślałam, że gniot taki jak DiaLo to jednorazowy fail i temat zniknie. A tu nie, bo zrobili kontynuację. Drugą serię postanowiłam obejrzeć z ciekawości, jak bardzo spaczone pomysły może jeszcze stworzyć ludzki umysł i co oni tam wcisną, skoro już poprzednio nie było to dobre. I wg mnie było jeszcze gorzej.

     Jak dla mnie tam była eskalacja oraz pogłębione stłamszenie psychiczne głównej bohaterki. Przypomnę, że na początku Yui jeszcze próbowała się bronić i stawiać, teraz ma tak wyprany mózg, że zgadza się na wszystko. To są długoterminowe tortury, tylko bardziej wyrafinowane, bo psychiczne, a nie efektywne fizyczne rozciąganie kołem. Przypominam, że Yui siedzi tam już od dłuższego czasu – nie wiemy, jak długo. Czasem warto się zastanowić nad tym, czego anime nie pokazało wprost. Poza tym liczba oprawców się zwiększyła. A jeśli uważasz, że szarpanie, duszenie wzbogacone tekstem „Mogę cię zabić w każdej chwili” oraz ciągłe, wydaje mi się, że częstsze niż poprzednio, wysysanie (równoznaczne z gwałtem) to nie jest przemoc fizyczna, to gratuluję.

     I owszem, to ciągłe wysysanie byłoby nudne – gdyby nie było aż tak okropne. Chciałam drugi sezon tego anime wyśmiać, naprawdę, ale nie byłam w stanie.
     • Avatar
      Easnadh 17.02.2016 12:32
      Miało być „efektowne tortury, autokorekta w komórce.
     • Avatar
      Koogie 17.02.2016 13:48
      No mówiąc o tej przemocy fizycznej, nie chodziło mi o umniejszanie inwazyjności wysysania które było także w pierwszej części. Chodziło mi bardziej o to by eskalować sceny przemocy fizycznej w pierwszej części to musieliby dosłownie ją bić. W sumie jak mówisz o duszeniu to jest to już na tym poziomie i przebija wrzucenie niepływającej osoby do basenu. Także nie miałem na celu umniejszania torturom psychicznym którym jest poddana główna bohaterka. Ja jeżeli chodzi o tą serie to powiedziałem pas w połowie pierwszego sezonu. Jeżeli chodzi o szokowanie to nie widziałem miejsca na rozwój (bo całkiem nieźle jej dokopali wtedy na starcie), a postaci były tak antypatyczne, że kiedy próbowali ich uczłowieczać to automatycznie mnie coś odpychało od ekranu i co najgorsze nudziło.

      Spodziewałaś się okropieństwa do wyśmiania i dostałaś wgląd w fantazje całkowitego zniszczenia psychicznego i gwałtu. Czy dostałaś to czego oczekiwałaś? Czy było nudne? W sumie już pierwsza część była fantazją gwałtu i zniewolenia, więc to nie jest tak, że seria zmieniła klimat czy charakter. 50 twarzy greya zarobiło na tym mnóstwo pieniędzy, czy Twilight które może nie tak mocno, ale również jest podszyte tymi samymi nićmi co ten potworek.
   • Avatar
    blob 18.02.2016 22:10
    Nie neguje acz współczuje :P

    Po prostu pytałem z ciekawości, no ale co kto lubi…
 • Avatar
  R
  Tablis 16.02.2016 21:38
  Z istnienia Diabolik Lovers More, Blood nie wynikło zbyt wiele dobrego, ale przynajmniej można sobie było reckę poczytać! Widać w niej pełnokrwistą recenzentkę, gotową na największe poświęcenia w imię Obiektywnej Oceny™.

  Nie zgodzę się tylko z określeniem „zawiera język nieparlamentarny” – owa recenzja zawiera język znacznie łagodniejszy, niż polski parlamentarny.
 • Avatar
  R
  tamakara 16.02.2016 11:41
  Easnadh, może powinnam ubawić się przy czytaniu Twojej recenzji, ale mogę jedynie współczuć, że alkohol skończył Ci się tak szybko.
  • Avatar
   Easnadh 16.02.2016 12:40
   W sumie chyba nie powinnaś się ubawić… Poprzednią reckę pisałam nieco prześmiewczo, tę na poważnie, bo było mi zwyczajnie przykro oglądając to anime.
   • Avatar
    tamakara 16.02.2016 13:29
    mi było przykro czytać. nawet tak pośredni kontakt z tym anime sprawił, że sama poczułam potrzebę napicia się :| eh
 • Avatar
  A
  yasu 10.01.2016 23:08
  Parodi ciąg dalszy
  Cóż, jak na parodie to mało się postarali, poprzednia znacznie bardziej mnie śmieszyła <3 To przesadzone kąsanie i jej w dalszym ciągu niezaadoptowanie się do sytuacji trochę no zaczyna nudzić…

  Przyjmującym poważnie – szczere kondolencje
 • Avatar
  A
  ggggggg 29.12.2015 00:09
  Yui baka
  Fakt to anime to typowa haremówa dla utajonych masochistek w głębi serca marzących o tym żeby ktoś je traktował jak chodzące mięsko.Główna bohaterka już w pierwszym sezonie była ciężko myślącą istotką.Ale drugi sezon to już konkretnie nic się nie działo,oprócz tego że zmieniła miejsce zamieszkania i lokatorów­‑oczywiście wampirów.Kąsali ją jak chcieli i gdzie chcieli.Trzecią serię mogliby sobie podarować…...
 • Avatar
  A
  Rainbow 20.12.2015 00:58
  ...
  Jedyne mi się nasuwa:
  I love his shit

  Mimo wszystko czeka na dalszą część tylko dla śmiechu.
  Ładna grafika i muzyka, reszta 2/10.
  • Avatar
   Rainbow 20.12.2015 00:59
   Re: ...
   this*
 • Avatar
  A
  Shine 15.12.2015 19:10
  ???
  Ja nawet nie wiem co napisać, tak bardzo beznadziejna jest ta seria.
  I to pytanie, czy po prostu ci co zajęli się adaptacją visual novel na anime się zgubili w historii, czy sam autor nie wiedział co robi?
  Nie jestem 100% pewna bo nie pamiętam, ale czy w pierwszej serii było coś w ogóle o tym, że główna bohaterka  kliknij: ukryte  Juz nie wspomnę o całej tej historii z pierwszego sezonu  kliknij: ukryte  gdzie to się podziało?
  Tak na prawdę nie wiem nic z tej serii. Nic, a nic.
  Ale chyba taki był zamiar, by zrobić paćkę (dość nieudanego) fanserwisu w stylu sado­‑maso.
 • Avatar
  A
  Annie2 20.11.2015 21:27
  Diabolik Lovers More, Blood
  Sądziłam że nie wyjdzie drugi sezon bo tylko krążyły plotki ....ale jednak twórcy mnie zaskoczyli bo się pojawiło . Cóż w 2 sezonie podobnie jak w pierwszym występują postacie takie jak : -Yui
  -Ayato
  -Laito
  -Kanato
  -Rejii
  -Shu
  -Subaru(Ich opisałam w Diabolik Lovers tanuki również jako Annie) jakby ktoś był ciekawy :p .
  Do tego składu tym razem dorzuca się nam 4 nowych przystojniaków którzy dla mnie są po prostu kopią pierwszych wampirów :
  -Azusa- ma szare oczy i czarno­‑siwe włosy. Ma bardzo jasną karnację i blizny na twarzy.
  Zazwyczaj nosi biały sweter, a pod spodem niebieską bluzkę. kolejny psychiczny tyle ze milszy od Katato bo on traktował Yui jak zabawkę poddasz gdy Azusa jakby chciał ieć bliższy kontakt z dziewczyną (mówi jakby nie mógł i lubi się ciąć :P mmm ideał :D)(To już Kanato tak się nie zachowywał)
  -Ruki- jest przystojnym, młodym mężczyzną z krótkimi, potarganym włosami, czarnymi u nasady i białymi na końcach. Nosi czarny naszyjnik wokół szyi, kolejny Aytao tylko mniej zaborczy (pasterz trzody chlewnej) zaczełam go lubić kiedy obrażał Yui z powodu tego że chciała wrócić do Tamtych :D. Coś tam powiedział o tym ze zachowuje się ja zwierzak i że nie ma mózgu (w końcu ktoś jej powiedział że jest głupia)
  -Kou- jest bardzo przystojny i posiada piękną twarz. Ma kręcone blond włosy z grzywką, która opada na prawą stronę jego twarzy. Jego lewe oko jest niebieskie, a prawe czerwone. Taki trochę Laito :p Jak przystało na gwiazdę trochę gwiazdorzy, próbuje być dowcipnym ale mu to nie wychodzi (wole Laito mimo iż był wkużający :D)
  -Yuma- jest wysokim mężczyzną z niedbale ułożonymi włosami z grzywką w kolorze ciemnego blondu. Zazwyczaj ma je związane w luźny kok. Kolejny który nadał przydomek Yui a mianowicie świnka, maciora :p . Ogrodnik od siedmiu boleści , jego chyba najbardziej nie lubię.
  To by było tyle jeśli chodzi o opisy nowych napalonych chłopców (opisy są krótkie i nie wyjaśniają wszystkiego ale coś tam jest).Dobrze a więc przejdźmy do fabuły ....której brak :D .  kliknij: ukryte miłego oglądania jeżeli ktoś planuje ;)

  Zamaskowano spoiler po całości, bo się nam nie chce bawić, na przyszłość proszę się powstrzymać od strumienia świadomości – na poziomie Ulissesa toto nie jest…
  Moderacja
 • Avatar
  A
  Matsurika 2.11.2015 21:18
  Jeśli mnie pamięć nie myli
   kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Easnadh 2.11.2015 21:50
   Re: Jeśli mnie pamięć nie myli
   Bo to anime nie ma sensu. Nie doszukuj się logiki tam, gdzie jej nie ma. Oszczędzi ci to sporo zdrowia, głównie psychicznego.
  • Avatar
   yasu 10.01.2016 23:12
   Re: Jeśli mnie pamięć nie myli
   Niby nie spoiler, ale by nikt się nie poczuł dotknięty :) ->  kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Domi-kun 1.09.2016 16:40
    Re: Jeśli mnie pamięć nie myli
     kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Cossette-Chan 27.10.2015 17:56
  że co kurde?!
  Często tego nie robię.. ale to anime jest takin… ****** chłamem.. takim beznadziejnym bytem na rynku. Czy ktoś kto to wydawał… w ogóle oglądał/czytał?! Bo mam wrażenie „ohohoho wampiry Edward zmierzch.. laski to lubią hohoho” i ekranizacja.
  Przecież ta dziewczyna non stop ma to samo ubranie nawet jak śpo, nigdy się nie brudzi, nigdy nie ma innej mimiki gęby, ułożenia włosów (nawet po przebudzeniu).
  A to zapełnienie fabuły.. mrrr… on JĄ gryzie gdy jest ranek, ona traci przytomność i JUŻ JEST PRAWIE NOC. Biedna bezużyteczna nic cały dzień nie zrobiła. oh
  Jej sprzeciwianie się to jak typowa kobieta „nie chce!” znaczy „bierz mnie kociaku”. Albo „nie będę jeść tej czekolady! nie nie nie” i w momencie mówienie zjada 3 tabliczki.
  Jest wciąż czysto, na cholere ona się interesuje czym się oni zajmują skoro nie chce tam być.. No ludzie..
  Haha a ślady po ugryzieniu.. przecież powinna mieć ze kilkadziesiąt blizn… nie ma nic. Daje się pomiatać jak miotła w rękach woźnego. W każdym odcinku dzieje się to samo..
  Grafika znośna, muzyka a niech będzie.. nie słyszę jej ponieważ w mojej głowie wciąż odzywa się głos „co to kur.. jest”...
 • Avatar
  A
  Domi-kun 5.10.2015 10:25
  Trzyma poziom pierwszej serii
  Charyzmatyczni bohaterowie, porywające dialogi, dopracowana grafika, skomplikowana fabuła, zaskakujące zwroty akcji, egzystencjalne rozważania, romantyczne sceny, urzekająca muzyka, biblijna symbolika – chyba nie pominąłem żadnej z zalet tego anime. Oglądanie tych dwóch odcinków było naprawdę emocjonującym wyzwaniem, nie wiem czy będę w stanie podołać następnym.
  • Avatar
   Akaruisama 3.11.2015 09:46
   Re: Trzyma poziom pierwszej serii
   Rozumiem, że to ironia?
  • Avatar
   slfjdklnfvf 6.11.2015 22:23
   Re: Trzyma poziom pierwszej serii
   żartujesz, prawda?
   • Avatar
    Chorson 21.12.2015 22:15
    Re: Trzyma poziom pierwszej serii
    żartujecie, że pytacie, że to ironia prawda? no Ludzie xD
  • Avatar
   yasu 10.01.2016 23:13
   Re: Trzyma poziom pierwszej serii
   Przecudowny komentarz, z mojej strony owacje <3
   • Avatar
    Domi-kun 1.09.2016 16:57
    Re: Trzyma poziom pierwszej serii
    Naprawdę dziękuje za Twój i Chorsona komentarz bo już myślałem, że nikt nie zrozumiał dowcipu i będę musiał tłumaczyć, że nie jestem fanem diabolicznych loversów.