Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Sentou Yousei Yukikaze

 • Avatar
  A
  Dearther 1.06.2014 19:52
  Pomysł dobry, ale trochę namieszane
  Przeciętne 5/10.

  Fabuła 6/10.
  Animacje 6/10.
  Muzyka 5/10.
  Postaci 5/10.

  Pomysł dobry, ale za mało wyjaśnień (zwłaszcza jeśli chodzi o technologię i o wrogów). Szkoda, bo mogło być znacznie lepiej.
 • Avatar
  A
  madao 23.06.2012 17:07
  Zmanipulowana ocena?
  Ktoś chyba napisał jakiś skrypt i wystawiał bez przerwy 10/10. Spójrzcie na rozłożenie ocen.
 • Avatar
  A
  Toris James Gray 6.04.2012 13:58
  Mieszane uczucia na plusie, a gdzie książka?
  A czemu nikt nie wspomniał, że całość anime jest oparta na książce (swego czasu dostępna po angielsku (!) w Empiku)? Poza tym, fabuła nie jest taka zła, to nie anime z fabułą bez fabuły (książka nieco więcej wyjaśnia o JAM, ale nadal mało), zaś całość… zmusza do myślenia. Wbrew pozorom, otwarte zakończenie (podobnie jest w książce) jest dobre, zaś postacie są bardziej ludzkie, to przecież żołnierze… Zaś sam Rei to człowiek mający więź z Yukikaze, swoistym AI, podobnie jest w książce, która chyba została napisana jako komentarz do opierania się całej ludzkości na technologii (np. moment pod koniec anime i książki, gdzie maszyny świrują i zwracają się przeciw ludziom). Z minusów dodam tylko, że myśli Rei'a po prostu… Nie ma, jak było w książce.

  Pozycja… Trudna. Nieco upłaszczona w stosunku do książki autora Chōhei Kanbayashi, ale nadal jest to ciekawa interpretacja. Plus za efekty (Bandai, tak TO Bandai od Namco Bandai, tych od Ace Combat, widać często odwołania do słynnej serii, jak np. potężne latające fortece przywodzące na myśl XB­‑0, czy też niektóre samoloty przypominające Falkeny z AC:Z.

  Dałbym 4, w skali na 1­‑6. Dobre, solidne, ciekawie zinterpretowane anime względem książki. Minusy za niedociągnięcia i spłaszczenie (małe, ale widoczne) bohaterów, też względem książki.

  Jak ktoś zna angielski, polecam przeczytać Yukikaze, bo różni się od oryginału, tak, jak Władca Pierścieni na linii film­‑książka.
 • Avatar
  A
  Neon 29.01.2011 02:03
  Do kitu
  Anime koszmarnie nudne i irytujące.

  Główny bohater to jakiś patologiczny nijaki cichociemny albo android – ZERO uczuć, ZERO zainteresowań ZERO rozmowy ZERO życia ZERO czegokolwiek – jedynie co go interesuje to Yukikaze. Facet sam chyba jest jakąś bezosobową maszynką, już kwiatek w doniczce ma więcej osobowości.

  Po drugi te zachwalane loty i grafika to wielka przesada. Grafika taka sobie a sceny bitewne co najwyżej przeciętne – można sobie na nich poziewać.

  Po trzecie ZAKOŃCZENIE BEZ ZAKOŃCZENIA. Kolejna lipa gdzie autorzy kompletnie się pogubili i nic nie wyjaśnili. Nie wiadomo kim byli obcy i o co im chodziło – kolejne kompletne ZERO. Rzucono jakąś głupią wstawką o równaniu które absolutnie niczego nie tłumaczy.
  Ech jak coś się zaczyna to autorzy powinni mieć odrobinkę przyzwoitości i to choć zakończyć ... a nie, nie wiadomo jak, nie wiadomo o co chodzi i nie wiadomo jak się kończy.
 • Avatar
  A
  Bajdur 28.05.2009 17:56
  Jeśli jesteś fanem lotnictwa, a grając w Ace Combat pocisz się słysząc dźwięk informujący że w twoi kierunku leci rakieta to zdecydowanie ta seria jest dla ciebie. Co prawda barak tu rozbudowanej fabuły czy obszernie przedstawionych bohaterów, ale ta seria ma coś w sobie co spowodowało, że nie mogłem się oderwać od ekranu aż nie obejrzałem całości. Gdzieś widziałem informację że dźwięki samolotów/kokpitu były nagrane w bazach JSDF…
 • Avatar
  A
  Kilgur 29.06.2008 12:03
  Sentou Yousei Yukikaze
  Anime jest bardzo dobre, walki powietrzne chyba najlepsze jakie widzialem dotychczas, bez mechow bez nastolatkow poprostu siwetne :)
 • Avatar
  A
  mr f 15.02.2007 13:37
  yukikaze
  Wreszcie jakas w miare realistyczna fabula i obcy odchodzacy od glupich wrecz schematow…
 • Avatar
  A
  Martinez 14.05.2006 22:14
  Sentou Yousei Yukikaze
  Seria która pod wzgledem oprawy graficznej mnie powaliła – prawdę powiedziawszy obejrzałem ją tylko dla samolotów i pojedynków, dla niczegoo więcej. Ta strona OAVki jest naprawde z górnej półki i jeśli lubi się jakikolwiek latający złom, to jest to seria warta poświęcenia czasu. Normalne samoloty (czyli niemechy), normalne pojedynki, ryki silników- to się ładnie ogląda.

  Jeśli chodzi o fabułę to jakoś nie ząłapałem do końca o co chodzi:P, więc się nie bedę wypowiadał.

  Podsumowując, dla miłośników lotnictwa, naprawdę warto się z tą pozycją zapoznać.