Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Tantei Team KZ: Jiken Note

 • Avatar
  A
  Tablis 11.03.2016 16:44
  Przyjemny serial dla dzieci
  To ciekawy przypadek odwróconego haremu, bo skierowany do młodszych widzów. Ciągle pozostaje fantazją, ale idealizującą nie związki romantyczne, tylko przyjaźń. Główna bohaterka jest otoczona nie grupą idealnych amantów, co idealnych przyjaciół. Są troskliwi, uważni, i zawsze pojawiają się, gdy Aaya ich potrzebuje. Fakt, że są oni za dobrzy, aby być prawdziwi, osłabia obyczajową stronę tego serialu – po prostu nie ma tu wielu istotnych problemów i konfliktów między postaciami.

  Z ich grona głównie protagonistka ma problemy sama ze sobą – odczuwa społeczną niepewnoś i ewidentne ma problemy z nawiązywaniem kontaktów. Serial zgrabnie i realistycznie pokazuje, jak próbuje ona sobie z nimi radzić, ale efekt psuje fakt, że jej przyjaciele są aż do przesady akceptujący i wspierający, co czyni całą procedurę zbyt prostą. Niemniej taka opowieść na pewno może dodać otuchy mającym podobne problemy.

  Jest też warstwa sensacyjno­‑kryminalna, która jest prosta, często naiwna, ale ujdzie jeśli spojrzymy na nią pod kątem wieku grupy docelowej. Warto docenić, że w ramach tych opowiastek serial w sposób nienachalny promuje postawy prospołeczne i uczy odpowiedzialnych zachowań. Należy oddać scenariuszowi, że bohaterowie mają barwne przygody, ale nie robią rzeczy, których dzieciaki robić nie powinny. Szkoda, że udział protagonistki w akcji jest zbyt mały – jej funkcja sekretarza zdaje się mocno pretekstowa, a pomoc w śledztwie często jest bardziej dziełem przypadku, niż planowania.
 • Avatar
  A
  Kysz 6.11.2015 12:56
  Po 5 epku
  Hej, to jest naprawdę fajne – takie połączenie szkolnej obyczajówki z kryminalnymi zagadkami, w którym owe zagadki nie są zbyt przekombinowane. Podobało mi się, że  kliknij: ukryte 
  Póki co bardzo miło mi się to ogląda, zwłaszcza że postaci są całkiem sympatyczne i nie drażnią. Po cichu liczę na wyklarowanie jakiegoś romansiku, ale to póki co są tylko takie moje marzenia, bo raczej nic grubszego się tu nie kroi na razie.
 • Avatar
  A
  Kysz 9.10.2015 16:08
  To może być nawet przyjemne. W pierwszym epku co prawda skupili się tylko na przedstawieniu postaci, więc nie wiadomo jak chcą przedstawić same zagadki, ale jeśli z tym nie przesadzą w żadną stronę, tj. nie będą one ani zbyt naiwne, ani zbyt poważne, może wyjść z tego sympatyczna seryjka. 10 minut na odcinek wydaje się wystarczające, szkoda jedynie tej kiepskiej animacji, ale da się to jeszcze przeżyć. Na razie największym plusem była dla mnie postać głównej bohaterki, bo choć jest ona z tych cichych i nieśmiałych, to nie brak jej charakteru^^