Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Taifuu no Noruda

 • Avatar
  A
  Slova 23.01.2017 10:43
  Film nie ma nic dobrego poza stroną wizualną. Fabuła jest zupełnie niezrozumiała przez wprowadzenie wątków sci­‑fi, zupełnie zbędnych.
 • Avatar
  A
  Tablis 18.02.2016 14:50
  To mało spójny film. Stara się być kameralny – mamy 3 bohaterów, ograniczone miejsce akacji (szkołę) i krótki czas przebiegu wydarzeń (kilka godzin), jednak pojawiające się pod koniec motywy o kosmicznej (dosłownie) skali w znacznym stopniu to psują. Taki zamysł dałoby się przeprowadzić, mając do dyspozycji 100 minut, ale upchnięcie tego w 27 wywołuje już dysonans emocjonalny. Są 2 główne wątki – „kosmiczny” oraz obyczajowy, w związku z brakiem czasu uwaga przeskakuje od jednego do drugiego co kilkadziesiąt sekund. Każdy z nich spokojnie mógły być osobną historią, zabrakło w tym filmie łącznika, który nadałby mu spójność.

  Niemniej obydawa wątki są przyjemne w śledzeniu, dużo w nich ciepła i empatii, chociaż nie są ani specjalnie oryginalne, ani głębokie (na to drugie nie było zresztą czasu). Nie mam za to wątpliwości, że film jest cudnie animowany, a i reżyseria jest bogata. Wydaje mi się, że to pokazówka studia Colorido mająca zwabić inwestorów. Może się udać – udowadnia, że technicznie są w czołówce, choć przydałby im się dobry scenarzysta.
 • Avatar
  A
  Kysz 26.12.2015 12:51
  Krótkie, ale przyjemne anime o przyjaźni. Gdyby rozwinięto temat, dokładając więcej scenek obyczajowych, a przede wszystkim konkretyzując wątek związany z Norudą, mogłaby wyjść z tego jedna z lepszych okruszkowych historii w anime, dorównująca dziełom ze studia Ghibli. A tak czegoś brakło, bo niby całość jakoś tak się ze sobą splata, ale jednak brakuje w niej tego, co najważniejsze, czyli wszystkich tych scen budujących klimat. To byłby świetny materiał na dwugodzinny film, a nie na niecałe pół godziny. Mimo wszystko seans uważam za udany, dobrze się przy tym bawiłam, a anime ani przez moment mi się nie dłużyło (co wcale nie jest niemożliwe przy takim formacie, bo niestety znam przypadki serii, w których jeden odcinek potrafi się wlec w nieskończoność). Do tego należy dołożyć śliczną oprawę graficzną, dzięki czemu anime jest też ucztą dla oczu. Ja oceniam ten tytuł na 7/10, głównie dlatego, że po prostu lubię podobne historie i jestem w stanie przymknąć oczy na niektóre niedociągnięcia w takich przypadkach. Niestety zdaję sobie sprawę, że przedstawiona tu historia jest bardzo chaotyczna, pozbawiona szczegółów, a przez to trochę niejasna, co będzie mocno rzutowało na odbiór całości.