Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Schwarzesmarken

 • Avatar
  A
  ZNASZmnie 21.08.2016 02:15
  Polubiłem to anime :) była polityka,walki jeszcze mógłbym się doprosić wątku miłosnego ale chyba przesadzam :c walki z obcymi jak i z swoimi sojusznikami poniekąd były przyjemne do oglądania szybkość dynamika akcji dodaje wielkiego + temu anime dam mocną 8 za charakter głównego bohatera który jakby do mnie przemówił :x
 • Avatar
  A
  Playboy 17.05.2016 17:30
  Przeciętna raczej seria, szybkie tempo wyszło tej serii raczej na dobre i wyszła z tego taka opowiastka o braterstwie i chęci zmian. Ten przesadny dramatyzm miejscami i uśmiercanie co kolejnych bohaterów nie wywołało u mnie żadnych emocji.

  Myślę że ta seria powstała tylko i wyłącznie jako reklamówka Visual Novel i zapewne sięgnę po nią kiedy zostanie przetłumaczona na język angielski.
 • Avatar
  A
  ewagriusz 6.03.2016 01:30
  NIezłe
  Naprawdę niezłe. Walka z Obcymi oraz polityka. To ostatnie jest niezłe, naprawdę sporo udało sie pokazać (do 8. odcinka) z grozy i obrzydliwości totalitaryzmu komunistycznego.

  Sporo, jak na anime, albo jak na postaci z anime. Podejrzewam, że inne stare jak świat enty (pierwszy to ja) uznałyby taki serial za nieporozumienie. Moim zdaniem, jak na popkulturę, rzecz jest pokazana dobrze. (Można porównać ją z tym, co zrobiono w „First Squad”...).

  Dałbym na razie osiem gwiazdek, ale jedną odejmuję za idiotyczny pomysł dodawania po napisach uzupełniania, albo wręcz początku następnego odcinka – którego to początku już w kolejnym odcinku nie zobaczymy.
  • Avatar
   Slova 6.03.2016 09:46
   Re: NIezłe
   (Można porównać ją z tym, co zrobiono w „First Squad”...).

   Ale to raczej ujma jest w tym przypadku…
   • Avatar
    ewagriusz 6.03.2016 17:39
    Re: NIezłe
    Chodziło mi to, że nieźle pokazano komunizm w Schwarzmarken. a w „First Squad” mieliśmy postomdernistyczne pomieszanie z poplątaniem:-).
    • Avatar
     Slova 6.03.2016 17:43
     Re: NIezłe
     A, no to faktycznie muszę przyznać rację.
 • Avatar
  A
  blob 2.02.2016 23:50
  No cóż, zwykle w jakiejś wizji świata X zastanawiam się (i pewnie nie tylko ja) „a gdzie w tym wszystkim jest Polska?”. No to proszę: syf, kiła i mogiła :P Ech… no! Ale chociaż geograficznie dobrze ogarnęli Pomorze i nazwy poprawnie nawet wymawiają :P
  • Avatar
   Domi-kun 3.02.2016 00:05
   syf, kiła i mogiła


   A możesz rozwinąć, nawet ukrywając w spojlerze szczegóły, dla tych co nie oglądają anime a byliby ciekawi tej kwestii?
   • Avatar
    blob 3.02.2016 00:11
     kliknij: ukryte 
    • Avatar
     Slova 3.02.2016 09:03
     W tamtych latach bywały tak srogie zimy, wiec nic tu dziwnego.
     • Avatar
      blob 4.02.2016 00:13
      Oj tak, moja mama czy babcia wspominają, że to co jest teraz to popierdóły. -25 stopni i zaspy na 1 metr były na porządku dziennym za PRL­‑u… Zresztą pamiętam jeszcze jak za bajtla (czyli nie tak znowu dawno) razem z ojcem zbudowaliśmy całkiem spory fort z lodowo­‑śniegowych cegieł, który trzymał się chyba ze 3 miesiące…
    • Avatar
     Jackass 3.02.2016 20:18
     Stary, zima stulecia, dziadek mróz feat. towarzysz Gierek dmuchają swoim zimnym oddechem w kierunku UE.

     A tak odstawiając żarty, to całkiem fajnie nawet ukształtowali na mapie miejsca akcji, a co do samej Polski, nic nowego, że już dawno leżymy i robimy pod siebie – nie pierwszy, nie ostatni raz. Partyzantka w lasach pewnie działa i biję się z Betą pikami i sztachetami.
     Niestety, nigdzie nie można dopaść przetłumaczonego LN, by posprawdzać trochę szczegółów, albo gdzieś to jest, tylko ja nie potrafię odpowiednio wklepać to w google.
 • Avatar
  A
  Chmura 31.01.2016 23:18
  Skromne zapytanie do znawców niemczyzny...
  Czy tytuł można tłumaczyć jako „Czarne smarki”?
  • Avatar
   blob 3.02.2016 00:22
   Re: Skromne zapytanie do znawców niemczyzny...
   Jeśli pytasz na poważnie to tytuł oznacza bodaj „czarny znak/logo/symbol”. Chodzi o tę czarną trupią czachę która jest symbolem naszego Batalionu 666…
   • Avatar
    Chmura 16.02.2016 22:56
    Re: Skromne zapytanie do znawców niemczyzny...
    Wielkie dzięki za odpowiedź. W istocie nie było to poważne pytanie, jednak zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego. Pozdrawiam:)
  • Avatar
   J ♣ 24.02.2016 20:34
   Re: Skromne zapytanie do znawców niemczyzny...
   Niestety nie, ponieważ musiałby być wtedy napisany w następujący sposób: „Schwarze Smarken”.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 17.01.2016 17:47
  Eh nie wiem czego się spodziewałem. Postanowiłem dać szansę ze względu na historię alternatywną i umiejscowienie. Powiedzmy, że pomysł całkiem ok ale wykonanie pozostawia bardzo wiele do życzenia.

  Mechy są bo są, kosmici pojawili się znikąd i nie wiadomo po co. Atakują ludzi, tyle wiadomo.

  Postaci przerysowane i nie zachęcające do siebie.

  Generalnie nic specjalnego, ot co następna, niczym nie wyróżniająca się seria z mechami. Przynajmniej takie mam wrażenie.
  • Avatar
   blob 3.02.2016 00:04
   Seria należy do uniwersum Muv­‑Luv. Nie wiem czemu pominęli jakieś wprowadzenie np. w serii Muv­‑Luv Alternative: Total Eclipse jest wytłumaczone skąd wzięły się Beta itd. Wydaje mi się, że seria jest stworzona głównie dla fanów. No i niemieckie motywy to już wystarczająca zachęta dla wielu widzów z Japonii. Dla nas z kolei dodatkowym smaczkiem jest, że sporo akcji dzieje się na terytorium Polski (swoją drogą wydaje się iż Japończycy zaczynają nas coraz bardziej zauważać :P).

   Seria do wybitnych nie należy, ale mam pewien sentyment do Eclipse więc i to oglądam. Nawet podoba mi się ten ciężki klimat (oczywiście nie uwzględniając wesołkowatch „barely­‑legal” cycatek) dzieł z tego uniwersum…
   • Avatar
    Nikodemsky 3.02.2016 03:09
    Zastanawiało mnie zawsze skąd to zamiłowanie japończyków do niemieckich motywów ale podejrzewam, że ma to jakieś podłoże „militarne”.

    Podejrzewam, że wykorzystanie terenów Polski miało jakiś konkretny cel i raczej nie sugerowałbym się tym, jako wyznacznikiem na częstsze pojawianie się ogółem naszego kraju w animacji japońskiej, choć też chciałbym tak myśleć. Może kiedyś, gdzieś w czymś „poważniejszym” i nie tylko jako smaczek…

    Ogółem staram się zawsze dawać seriom szanse przynajmniej do 2­‑3 odcinka ale Schwarzesmarken wydaje mi się strasznie przerysowany :\
    • Avatar
     blob 4.02.2016 00:08
     Naukowo ci tego nie wytłumaczę bo nie wiem, ale wydaje mi się, że chodzi o ich wspólną historię (Oś zła – zawsze to jakis związek historyczny :P) i język. Japończycy mają bzika na punkcie różnych języków obcych, a zwłaszcza angielskiego i niemieckiego. Jesli chodzi o niemiecki to chyba najlepiej widać to w animcach z lat 90­‑tych…
     • Avatar
      ewagriusz 6.03.2016 01:31
      I stąd może na przykład „Kokpit”.
     • Avatar
      rool 23.03.2016 14:06
      Raczej skłaniałbym sie ku nazewnictwu, historia ma tu małe znaczenie. Japończycy uwielbiają długie i twarde słowa w nazewnictwie, używają też często nazwy ze słownika brytyjskiego.
      • Avatar
       ewagriusz 24.11.2016 02:11
       Jedno sie z drugim nie wyklucza :-).
 • Avatar
  A
  blob 16.01.2016 02:06
  Wieczna zima, Gestapo, żeńscy (i męscy) oficerowie z włosami we wszystkich kolorach tęczy plus polskie klimaty (m. in. fajna srebrno?-włosa laska :P). No i mechy. Czyli japońska wizja alternatywnej XX­‑wiecznej Europy zrujnowanej przez wojnę z kosmitami. Innymi słowy mokry sen japończyka (ileż tu niemieckich słów!)...

  Będe to oglądał poprzez fakt, że poprzednia seria z uniwersum Muv­‑luv jaką widziałem nawet mi się podobała, ale nie spodziewam się po tym wiele… (i z ciekawości co jeszcze japończycy wymyślą jeśli chodzi o przedstawienie Polski i naszego zachodniego sąsiada).
  • Avatar
   Botan 16.01.2016 08:58
   Jakie Gestapo?

   To Stasi z komunistycznych wschodnich Niemiec, duchowy spadkobierca NKWD.
   • Avatar
    blob 17.01.2016 02:24
    Ło matko czepiasz się… niektórzy historycy porównują Stasi właśnie do Gestapo, a przynajmniej niektóre ich „sekcje” (czy też departamenty), a dokładniej te pełniące role tajnej policji (Gestapo było tajna policją Nazistów). Niby inne organizacje, a wiadomo o co chodzi: o gnębienie obywateli…
  • Avatar
   rool 23.03.2016 14:10
   Ciekawe czy kiedykolwiek wspomną coś na temat własnej historii – tej niezbyt chlubnej. Na przykład ich „Obóz 731” w Chinach. chyba jednak nie, ale za to z kopytami wpieprzają się w historię innych narodów.