Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 6/10 grafika: 7/10
fabuła: 5/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 3
Średnia: 6,33
σ=2,05

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Geobreeders 2

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 4×30 min
Tytuły alternatywne:
  • Geobreeders 2: [File-XX] Ransen Toppa
  • Geobreeders II: [File-XX] "Breakthrough"
  • ジオブリーダーズ2 魍魎遊撃隊
Tytuły powiązane:
Gatunki: Komedia, Sensacja
Postaci: Łowcy nagród; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność
zrzutka

Kagura Total Security znowu w akcji. Całkiem przyzwoity sequel.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Myślałby kto, że Kagura Security po uwolnieniu Mayi zazna choć trochę spokoju i otrzyma kilka bezproblemowych zleceń. Marzenia ściętej głowy. Pewnego, z pozoru spokojnego dnia tajemnicza snajperka postanawia odesłać na tamten świat ich specjalistkę od broni palnej – Maki Umezaki. Na szczęście niedoszła morderczyni pudłuje. Jednakże nie ma tego dobrego, co by się na złe nie obróciło. Kula przebija rurę instalacji gazowej, w wyniku czego siedziba nieszczęsnych najemników – po raz kolejny zresztą – zostaje doszczętnie zniszczona. Zrządzeniem losu jednak dostają zlecenie, które, o ile nie jest podpuchą, uratuje ich od spania pod mostem. Nie mając wyboru, stawiają wszystko na jedną kartę. Wynajmują samochód i postanawiają dotrzeć do zleceniodawcy. Niestety w połowie drogi przeszkadza im phantom cat oraz – ponownie – tajemnicza snajperka…

W sequelu twórcy nie zdecydowali się na żadne radykalne zmiany w konwencji, co wychodzi serii na dobre. Innymi słowy: pościgi, wybuchy i ogólna rozwałka w wykonaniu dziewcząt i rodzynka z Kagura Security. Fabularnie Geobreeders 2 wypadają nieco lepiej od części poprzedniej – m.in. dowiadujemy się trochę więcej o paru postaciach. Niestety, phantom cats pozostają równie tajemniczy, jak poprzednio, ale, jak już pisałem w poprzedniej recenzji, ważniejsze w tej serii są inne elementy. Ogólnie rzecz biorąc widzowie, którym spodobała się poprzednia odsłona przygód dzielnych najemników, nie powinni się zawieść.

Ekipa bohaterów nie uległa zmianom, natomiast Główny Zły jest nawiedzonym maniakiem z Wielką Wizją Zniszczenia LudzkościTM. Co więcej, dysponuje on niemal obowiązkową Uwodzicielską AsystentkąTM. Na szczęście niewiele to szkodzi serii, choćby z tego powodu, że powiązany z postaciami tego typu standardowo epicki i poruszający atak na jego siedzibę przeprowadzony jest… Starczy powiedzieć, że przeprowadzony jest przez Kagura Security, co kwalifikuje go raczej do parodii takich szturmów. Jak widać, w komedii wiele usterek może przejść niezauważonych, a czasem wręcz zmienić się w zalety.

Grafika nie zmieniła się wiele w porównaniu do poprzedniej OAV. Muzyka zaś jest ładnie dobrana, a utwór z openingu wpada w ucho. Natomiast ending… Powiem tylko, że może zaskoczyć.

Ogólnie rzecz biorąc nie jest to seria wybitna, ale – podobnie jak poprzedniczkę – można spokojnie obejrzeć dla odprężenia.

Szaman Fetyszy, 22 czerwca 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Victor Entertainment
Autor: Akihiro Itou
Projekt: Yasuhiro Ooshima, Yuuji Moriyama
Reżyser: Kiyoshi Fukugawa, Shin Misawa
Scenariusz: Yousuke Kuroda, Yuuji Moriyama
Muzyka: Koutarou Nakagawa, Motoyoshi Iwasaki