Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Concrete Revolutio: Choujin Gensou - The Last Song

 • Avatar
  A
  Kryptyk 18.06.2016 10:21
  Na koniec zabrakło tylko jeszcze stada koni ratujących Arupin -,-'
  Tak, tak! Wymyślił to wszystko ten sam reżyser, „sparodiowany” w Shirobako i teraz dokładnie widać jak trafnie został tam scharakteryzowany. Setki pomysłów, zapętlone w jednym wielkim chaosie, z których żaden nie ma okazji wybrzmieć na ekranie, więc bohaterowie muszą na koniec wszystko łopatologicznie wydeklamować.
 • Avatar
  A
  Kryptyk 3.05.2016 19:47
  Czy ktoś mógłby zweryfikować moje laickie spostrzeżenie, że poziom grafiki straszliwie siadł w ostatnim odcinku? Gęby jakieś krzywe, podziemny świat, który powinien być zaludniony przez najróżniejsze ayakashi i inne yokaie okazał się zupełnie pusty, a za windziarza do podziemi robił stwór o wyglądzie… windy ._.
 • Avatar
  A
  Kysz 10.04.2016 17:01
  Pierwsze wrażenie
  Heh, nie wiem jak to jest możliwe, ale wydaje mi się, że pierwszy odcinek drugiej serii był bardziej chaotyczny niż w przypadku pierwszego sezonu. A przynajmniej takie odniosłam wrażenie na początku, bo jak się okazało na koniec – przedstawili tu jeden, zamknięty wątek, a mianowicie pokazali ewolucję poglądów Raito. Nie mam zielonego pojęcia do czego to zmierza, ale właśnie ta niewiadoma jest największą zaletą owego tytułu. Liczę, że uda im się to faktycznie poskładać w całość i z czasem wszystkie elementy tej układanki zaczną do siebie pasować. Póki co mamy ramkę i kilka fragmentów środka, ale do skończonego obrazu wiele brakuje, ciężko więc wyrokować co to dokładnie będzie.
  Trochę zawiódł mnie ending. Ogólnie mi się podoba, ale liczyłam na coś równie psychodelicznego, co w pierwszym sezonie.
  • Avatar
   Botan 17.04.2016 09:49
   Re: Pierwsze wrażenie
   To nawet zabawne, wizualnie OP i ED drugiego sezonu są lepsze, ale piosenki jako takie dla mnie są mniej ciekawe.

   Za to drugi ep mnie zaskoczył
    kliknij: ukryte 

   Do tego
    kliknij: ukryte 

   Jak dla mnie jest niezwykle ciekawy sposób prowadzenia fabuły, zwykle jest liniowa lub ma parę równoległych linii przenikających się, tutaj wygląda jak pajęcza sieć, której poszczególne nitki dostajemy co odcinek.