Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Gakusen Toshi Asterisk [2016]

 • Avatar
  A
  Raikami 15.10.2016 22:07
  Takie nito dobre nito ok
  Kontynuacja 1 sezonu. Bardzo przyjemna, wciągająca. Brakuje dalszej kontynuacji przygód Amagaia i jego ferajny. Daje 7, bo daje rade i czekam na 3 sezon.
 • Avatar
  A
  m4RiOn 4.07.2016 20:52
  5
  Pierwszy sezon zajął mi 2 dni , ten chyba tydzień , jak dla mnie dużo gorszy i bardziej męczący od pierwszego ,a szkoda bo nie mogłem się doczekać kontynuacji , mam nadzieję że następna będzie bardziej udana .
 • Avatar
  A
  Rinsey 19.06.2016 11:15
  Lepiej, lecz wciąż niedoskonale
  Jak wiele osób poniżej, jestem bardzo mile zaskoczona jakością odcinków 13­‑21. Oglądało mi się je w sumie z zaciekawieniem, walki były niewątpliwie silnym punktem. Sporą irytację wzbudzał głos Flory. Bohaterowie jakąś tam przemianę faktycznie przeszli, co również jest na plus. Ostatnie trzy odcinki nie są złe, ale znowu pojawia się chaos i poczucie, że to wszystko dzieje się za szybko. Nie czytałam oryginału, ale wierzę osobom, które mówią, że jest on pełniejszy i logiczniejszy.

  Asteriskowi daleko do ideału, ale mimo wszystko dla kilku momentów warto rozpocząć przygodę z tą serią. Jeżeli pojawi się sezon 3, pewnie po niego sięgnę. Mocne 6.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 19.06.2016 00:33
  Nie wiem jak LN(zapewne o wiele ciekawsza) ale adaptacja jest po prostu mierna. Oby już tego nie tykali.

  Zaczynając od masy mini­‑wątków, intryg(w tym wielu niedopowiedzeń), które nigdy nie zostają wytłumaczone widzowi i pojawiają się na ekranie tak właściwie nie wiadomo po co(może miało to na celu zaintrygowanie postaciami drugoplanowymi, choć nie mam pewności) i kończąc na średniej realizacji, która zapewne w wielu miejscach była nie do końca dobrze zinterpretowana.

  Charakterystyki postaci typowe dla przeciętnego haremu, same projekty postaci też niespecjalnie przekonywujące. Główny bohater ma trochę więcej oleju w głowie, niż inni bohaterowie shounenów ale właściwie na tym się kończy, bo niestety w przypadku przenikliwości zawodzi na każdym froncie.

  Graficznie – również przeciętnie. W naprawdę niewielu przypadkach widać szczegółowe zarysy scenerii lub samych postaci. Wykorzystano wiele „futurystycznych” rozwiązań(ciężko nie doszukiwać się podobieństw rynsztunku do choćby mieczy świetlnych), w tym holograficzne interkomy(imho chyba jedna z ciekawszych rzeczy w serii), robotów­‑wojowników i kupę innych rzeczy, których niekoniecznie ma się ochotę oglądać.

  Najbardziej chyba z tego wszystkiego irytował mnie głos Flory – jej głos był tak sztuczny i wymuszony, że u przeciętnego widza powoduje zniesmaczenie.

  Podsumowując – jest to przeciętna haremówka wyciągnięta z o wiele grubszego materiału, którego nie w sposób ścisnąć w 24 odcinkach i tym samym całość jest maksymalnie spłycona do kilku głównych, mało interesujących wątków. Być może jeśli ktoś gustuje, to może wypróbować jako zapychacz czasu ale doradziłbym jednak poszukać dalej.

  Ode mnie 4/10.
  • Avatar
   Tedowski 19.06.2016 01:45
   Odcinki 13­‑21 wypadły nawet dobrze (chociaż nie było dwóch ciekawych scen). Natomiast reszta materiału została strasznie pocięta. Najbardziej ucierpiał szósty tom, bo do 22 odcinka wcisnęli ponad 100 stron książki i pominęli przy tym wszystkie lepsze sceny.

    kliknij: ukryte 

   Ale, tak, intrygi wypadają nawet nieźle i w książce są dosyć rozbudowane. Tutaj dostaliśmy takie streszczenie.
 • Avatar
  A
  Ted 4.06.2016 19:00
  Ech
  No i psu w otwór ostatni odcinek i pewnie dwa kolejne. Po świetnym zaadoptowaniu 4 i 5 tomu (po 4­‑5 odcinków na tom) serwują nam ponad połowę 6 tomu, która po obróbce rzeźnika mieści się w jednym odcinku. Wszystkie fajniejsze sceny poszły do lasu (włącznie z telefonem od Sylvi).

  Pora rzucić te bajki i wyjechać w Bieszczady.
 • Avatar
  A
  Ted 31.05.2016 20:57
  Poprawa
  Drugi cour o niebo lepszy od pierwszego.
  Dancing like a lonely feather…
 • Avatar
  A
  Rinsey 15.05.2016 23:36
  Lonely feather
  Czy ktoś jeszcze się zakochał w piosence z najnowszego odcinka „Lonely feather?” :3
 • Retkit 9.05.2016 18:12:01 - komentarz usunięto
 • Czarek 7.05.2016 18:29:25 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Dalfon 24.04.2016 22:16
  Odcinek 4(16)
  Hihi… Ayato  kliknij: ukryte  :D
 • Avatar
  A
  QCQ 15.04.2016 20:54
  Kiedy zobaczyłem że Gakusen otrzyma drugi sezon, to chciałem sobie przypomnieć zakończenie pierwszego sezonu, a tutaj BUM, bo mimo tego, że anime obejrzałem miesiąc/dwa temu to prawie nic z niego nie pamiętam.
  Nie, nie mam sklerozy, po prostu Gakusen niczym ponad standardowe haremówki się nie wybija, i tyle, schematy, schematy.
  Jak pomyślę ile pracy trzeba włożyć w wyprodukowanie 12 odcinkowego anime, to aż mi się przykro robi, że ten czas marnowany jest na taki shit.
  • Avatar
   Tedzor 25.04.2016 13:48
   No to ile niby lepszych serii leci w tym sezonie? Bo to akurat wszystko na jedno kopyto jest. Sama LNka jest zresztą niezła. Tego się zwyczajnie nie da dobrze zekranizować, bo jest za dużo opisów i za dużo wątków.
   • Avatar
    Botan 25.04.2016 19:12
    E tam, przeczytam dwa tomy i rzuciłem, wcale lepsza nie jest.
    • Avatar
     Tedowski 26.04.2016 00:21
     Trzy pierwsze tomy i tak były meh. Za to od czwartego już całkiem nieźle. Najlepszy piąty, bo tam występuje najlepsza waifu.
 • Avatar
  A
  Niekryty krytyk 5.04.2016 10:35
  Lepiej
  Dość udany początek drugiego sezonu, biorąc pod uwagę, że nie zepsuli tak bardzo tych rozdziałów książki. W gruncie rzeczy nawet mi się podobało i kontynuacja (a nie wydumany drugi sezon, w końcu Japończycy numerują ten odcinek jako trzynasty) powinna wypaść lepiej. Materiał też mają solidniejszy (szczególnie piąty tom), więc Salomon będzie miał z czego nalać.

  Utwierdzam się natomiast w przekonaniu, że takich LN zwyczajnie nie da się dobrze zekranizować. Dobry przykład to początek odcinka, gdzie w książce dostajemy pokaźny i nawet ciekawy zarys Fan XingLu (kim jest przewodnicząca, skąd wziął się jej tytuł, ilu ma uczniów, dlaczego podzieleni są na frakcje i jak ten podział wygląda, no i co w ogóle robiła na początku – przeprowadzała próbę). Jest tam też bogaty opis Siódmego Instytutu Smoka (tak się poprawnie nazywa ta szkoła, odwołanie do jakiejś chińskiej nazwy) i kilka innych informacji o świecie.

  Wszystko wynika z opisów/narracji, a przemielenie tego na ekran jest bardzo problematyczne. No ale cóż, narzekał nie będę. W końcu anime ma pokazać pościgi i wybuchy, no bo właśnie to akcję chciałoby się zobaczyć w ruchu. Mam tylko nadzieję, że nie zrobią tylu cięć, co ostatnim razem.