Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Sakamoto Desu ga?

 • Avatar
  A
  Chmura 10.09.2016 22:07
  Nie jest to jakoś szczególnie porywające, ale chwilami naprawdę zabawne. Najbardziej podobał mi się odcinek, w którym  kliknij: ukryte . Nie przypadł mi do gustu wygląd głównego bohatera, ani przez chwilę nie pomyślałam, że jest przystojny, był zbyt gogusiowaty i sztywny, prawie nie miał mimiki, przypominał mi szparaga. Byłam pewna, że na końcu serialu przyleci ufo i Sakamoto zostanie zabrany na statek kosmiczny promieniem światła, ale nie zgadłam.
 • Avatar
  A
  💩 7.07.2016 11:40
  Sakamoto desu
  Seria ma 12 odcinków, a nie 13 :)
 • Avatar
  A
  Kysz 3.07.2016 15:30
  Zmarnowany potencjał
  Pierwszy odcinek mnie autentycznie rozwalił i gdyby całość utrzymała taki poziom, byłby to z pewnością mocny kandydat na komedię roku. Niestety dalej już nie było tak fajnie i ostatecznie serii zabrakło polotu i konsekwencji w kreowaniu coraz bardziej absurdalnych gagów wokół postaci Sakamoto. Oczywiście, były odcinki lepsze, przy których niemal spadałam z krzesła ze śmiechu, ale generalnie przeważyły jednak sceny raczej nudnawe, w których nie do końca udało się dobrze oddać wspaniałość samego Sakamoto. W końcu im bardziej absurdalne coś było, tym zabawniej wyglądało, a niestety w wielu miejscach tego absurdu zwyczajnie brakło.
  Sam Sakamoto jest oczywiście postacią obłędną. Jego pomysły, w większości dziwaczne, okazują się być zawsze idealnym rozwiązaniem danego problemu. Muszę przyznać, że pomysł na taką postać spasował mi znakomicie, zwł. że cudowanie uwypukla jak głupio takie kreacje idealnych bohaterów wypadają „na serio”.
  Szkoda, że seria nie utrzymała poziomu pierwszego odcinka, ale i tak zapewniła mi sporą dawkę śmiechu. Ostatecznie wystawiłam temu ocenę 6/10, bo jednak tytuł nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i bywało, że niektóre epki mi się strasznie dłużyły.
 • Avatar
  A
  Jokobo 9.04.2016 20:55
  Bardzo ładnie im to wyszło. Wprawdzie zasypiałem przy scenach z odbijaniem piłki siatkowej, ale oprócz tego wszystko było tak, jak powinno być, absurd aż wylewa się z ekranu. Natomiast obawiam się, jak to się dalej potoczy – oby nie zrobili epizodycznej serii, gdzie w każdym odcinku kolejne to osoby będą próbowały utrudnić życie Sakamoto, bądź też odebrać mu publikę, zaś ten jak zwykle pokaże, że to on jest tym „cool” osobnikiem. Jest wtedy bardzo duża szans, że gagi się wypalą, a tego bym nie chciał, gdyż pierwszy odcinek mnie całkowicie do siebie przekonał. Ba, to była jedna z tych serii, gdzie przed seansem podszedłem do tego z myślą „No, ciekawe ile wytrzymam przed dropem”. A wytrzymałem cały odcinek i z radością wytrzymam więcej, o ile będą na tym samym poziomie co pierwszy.
 • Avatar
  A
  blob 9.04.2016 19:10
  To było… słabe. Po tych wszystkich rekomendacjach spodziewałem się serii abstrakcyjnej, ale z pomysłem. A tu odniosłem wrażenie, że wszystkie gagi robione były na siłę i były żałośnie płytkie. Zresztą wkurzają mnie serie gdzie „zajebczastość” głównego bohatera jest nam łopatologicznie tłumaczona przez kolejne postacie. Wolałbym żeby mi samemu, widzowi, pozostawiono możliwość oceny czy bohater jest faktycznie „cool”, a prawdę mówiąc nie jest. Nie wiem, chyba po prostu ten typ humoru mi nie leży. Drop.
 • Avatar
  A
  Kysz 9.04.2016 18:14
  Pierwsze wrażenie
  Rozwalające! Sakamoto jest obłędny i już go uwielbiam. Mangi nie znam, więc nie wiem czego się spodziewać dalej, ale liczę, że nie wyczerpią im się zbyt szybko pomysły. Jakby nie patrzeć opieranie wszystkich żartów tylko o to, że główny bohater jest „cool” mocno zawęża pole do popisu.
  Swoją drogą fajnie się na to patrzy i przypomina sobie wszystkie te postaci, które miały być właśnie takie, tylko na serio. Np. idole – no czysta rozkosz zestawić ich z Sakamoto. Inna sprawa, że ja tak odebrałam postaci z Joker Game, bo ci wszyscy szpiedzy zostali przedstawieni właśnie jako tacy idealni, męscy… no właśnie „cool”. Tyle, że tam to ma być na poważnie, a przez to mnie razi. Patrząc zaś na Sakamoto po prostu wyję ze śmiechu. xd Tak z jeszcze innych nawiązań, przypomina mi się Karamatsu z Osomatsu­‑san, tyle że tam poszli w inną stronę i jego sposób bycia nie jest traktowany jako „wow”, tylko ignorowany jako tandetny.

  W każdym razie ja to kupuję i czekam na więcej. Byle nie skończyło tak jak Danshi, w którym szybko skończyły się im pomysły na nowe, fajne gagi, więc pokazywali w kółko to samo prawie.
 • Avatar
  A
  I. 9.04.2016 16:51
  Warto zobaczyć ten odcinek dla akcji gaszenia pożaru – po prostu morderczo­‑miażdżąca scena, szkoda, że cała reszta jest taka sobie (albo ja żartów nie zrozumiałam?).
  Ale jestem ciekawa, co wymyślą za tydzień o:
 • Avatar
  A
  Klemens 9.04.2016 16:31
  To… To… To jest tak głupie, że aż się wzruszyłem ;_;
 • Avatar
  A
  tamakara 8.04.2016 12:55
  Graficznym fajerwerkiem to nie będzie, ale spłakałam się ze śmiechu. Czyste zuo.