Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Rewrite

 • Avatar
  A
  Collision 16.10.2016 23:14
  Crap
  Nawet tego nie oglądajcie. Anime na końcu popełniło samobójstwo. Serie ni to shounen, ni to haremówka, nawet głos Ichigo tego nie poratuje. Męczarnia i tyle.
  Jedyne co można zrobić to to: youtube.com/watch?v=NNc242mbiUs
  For the god­‑emperror sake…
 • Avatar
  A
  Kysz 2.10.2016 11:08
  Key jak zawsze jest sobą.
  Zabierając się za to doskonale wiedziałam w co się pakuję. W końcu to Key, więc dostaniemy cierpiące słodkie dziewoje i coś fabułopodobnego w tle (to się nie liczy, ważne że jest drama, tona dramy!!). Muszę jednak przyznać, że początek mnie mile zaskoczył. Nie żebyśmy dostali tam jakieś cuda, ale cały arc o szkolnej zabawie w klub okultystyczny, nie wypadł nawet tak żałośnie. Haremetki zaprezentowały w miarę ciekawe szablony, a nie były tylko zbiorowiskiem upośledzonych umysłowo dziewoi o mentalności 9 latek (ruszyłam teraz po raz drugi Kanon i tam to wręcz boli). Sam bohater też coś sobą prezentował i nawet ten zakład z macaniem cycków mogę policzyć po stronie zalet (czy raczej – „nie­‑wad”). Zresztą sam humor był nawet nie najgorszych lotów. Bez szału oczywiście, ale pewien poziom udało się utrzymać.
  Gdyby nie starano się do tego dorobić dalszej części z ratowaniem świata i dwoma zwalczającymi siebie nawzajem organizacjami, a po prostu dołożono lekką otoczkę nadnaturalności, to może udało by się wycisnąć z tego coś lepszego. No ale po co! Hej, przecież ratowanie świata jest takie super! Zwłaszcza jeśli robią to moe dziewoje  kliknij: ukryte , a kluczem do wszystkiego jest  kliknij: ukryte . Oczywiście każda z nich obowiązkowo musi mieć tragiczną przeszłość.  kliknij: ukryte  jest zresztą najbardziej smutna, więc nada się idealnie dla większości.
  No dobra, muszę przyznać, że jest tu się z czego nabijać, ale jak tak się zastanowić, nie jest to nawet w połowie tak głupie jak Charlotte (przynajmniej nie ma sosu do pizzy) i samo zakończenie, choć oczywiście totalnie z tyłka wyjęte, daje radę bardziej, niż to, co dostaliśmy w Szarlotce. Gdyby nie to, że dostaniemy 2 sezon, naprawdę doceniłabym to, że  kliknij: ukryte  Przynajmniej było by to coś świeżego. Niestety zdaję sobie sprawę, że jest to rozwiązanie mało Key'owe, więc pewnie w drugim sezonie dostaniemy  kliknij: ukryte 
  Ogólnie rzecz biorą jest to tytuł z rodzaju tych tak głupich, że aż śmiesznych, ale właśnie na to liczyłam przed seansem. Zresztą adaptacje gier Keya sprawdzają się do tego wyśmienicie.;p Ode mnie ma aż 4/10, głównie za niezłą pierwszą połowę. Nie jestem pewna czy znajdę czas na 2 serię, ale jeśli tak, to chętnie po nią sięgnę, by dowiedzieć się czy to może być jeszcze głupsze (a podejrzewam, że jak najbardziej może ;p).
 • Avatar
  A
  Klemens 26.09.2016 23:40
  Jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć, o co w ogóle chodzi w tym anime?
  • Avatar
   Spoko 27.09.2016 00:24
   umm
   Jest blond loli z „odd eye”? Jest

   Więc czego tu kolega jeszcze chce.
   • Avatar
    Klemens 27.09.2016 00:28
    Re: umm
    Oglądając, a raczej przewijając ostatni odcinek miałem nieodparte wrażenie, że jakiś wątek w tym wszystkim jest. Wiesz,  kliknij: ukryte  – coś za tym musi stać. Coś głębszego, niż loli. Tylko nie wiem co i dlatego pytam, o co tu właściwie chodziło?
    • Avatar
     rorek 27.09.2016 13:39
     Re: umm
     Ma być 2 sezon, to może się czegoś dowiemy;)
     • Avatar
      Klemens 27.09.2016 20:53
      Re: umm
      Link or didn't happen.
      • Avatar
       rorek 27.09.2016 21:06
       Re: umm
       Proszę
       [link][link][/link]
       • Avatar
        Klemens 27.09.2016 21:44
        Re: umm
        O mój boże, nie…
  • Avatar
   KamionLi 2.10.2016 01:23
   Nie jestem pewien czy jestem w stanie wyjaśnić, ale coś tam powiem. Będą spoilery z gry, więc proszę czytać na własne ryzyko. Możliwe, że opiszę rzeczy, które autorzy chcą przekazać dopiero w drugiej serii.
    kliknij: ukryte 
   Nie dziwię się, że Rewrite jest ciężki w odbiorze dla osób, które nie miały styczności z pierwowzorem. Mi osobiście oglądało się go w miarę przyjemnie, ale ilość nawiązań, niedopowiedzeń, typowych smaczków, które wyłapią gracze jest przeogromna.
 • Avatar
  A
  Shirokami 25.08.2016 00:05
  Znowu key
  Heh, Z roku na rok jestem coraz starszy, wszystko dookoła mnie tak samo a mimo to key cały czas taki sam. Nie żeby to wyrzut, bo wiekszość jego tworów lubię, a jedna seria jest nawet moją drugą ulubioną seria anime. Po protu po raz kolejny mamy to co zawsze. Grupke słodkich niewiastek zgromadzonych wokół głównego bohatera, z czego każdą widziało się już w jego poprzednich tworach, jakąś tajemnicę i oczywiście wątki nadprzyrodzone. Jako, że w żadną grę Keya nie grałem, tak, też teraz będę się opierał wyłącznie na materiale z anime. po pierwszych trzech odcinkach mogę powiedzieć, że graficznie jest trochę średnio a CG w jego snach odebrało mi baśniową nutkę, którą zawsze czuje w pozycjach tego twórcy. Postacie jak zawsze zróżnicowanie, głównie kolorem włosów, choć posatć tej przewodniczącej klubu okultystycznego nawet polubiłem. I jeszcze fabuła, cóż jest to typowy key czyli multum wątków i właśnie dlatego nie rozumiem decyzji twórców anime. 13 odcinków? to żart i to wyjątkowo nieśmieszny. Ja sam tu widzę materiał przynajmniej na 26 odcinków. Cóż wiem, ze to co tu piszę brzmi jak same wyrzuty, ale wbrew temu będę raczej tę serię oglądał do końca i mam nadzieję, że kolejny twór keya zrobi wreszcie Kyoani, gdyż moim skromnym zdaniem to studio pasuje do keya jak ulał.
  • Avatar
   Luchiankaa 25.08.2016 21:26
   Re: Znowu key
   Żałuj,że nie zapoznałeś się z grą ponieważ anime mocno jest okrojone i bardzo chaotyczne.
   • Avatar
    Shirokami 26.08.2016 02:29
    Re: Znowu key
    obejrzałem właśnie 8 odcinek i jestem w stanie zauważyć te okrojenia. choć nie powiem naprawde popmysł wydaje się intreresujący.
 • Avatar
  A
  Klemens 17.07.2016 02:37
  Myślałem, że to będzie coś w stylu mieszanki 'słodkie dziewczynki robią słodkie rzeczy' i 'main hero, pokochaj mnie, baka!', ale widzę, że tu jakaś głębsza fabułą będzie. Zaskoczyło mnie to.
 • Avatar
  A
  KamionLi 5.07.2016 20:43
  1 odcinek
  Uwaga będę pisał z punktu widzenia osoby, która ukończyła VN. Po pierwszym odcinku wydaje się, że seria będzie miała swoją własną, oryginalną fabułę, która będzie nawiązywać do wydarzeń z gry. I to chyba najbardziej bezpieczny wybór, w dodatku nie prowadzi to do uznania anime za niekanoniczne. Skrócenie „całego” Rewrite w 13 odcinkach sobie nie wyobrażam. Może dałoby rade zmieścić 1 z 7 (w sumie 6, bo jedna jest krótka) ścieżek, ale w takim wypadku seria wiele by utraciła. Natomiast połączenie wszystkiego w jedną serię jest niewykonalne, ze względu na wykluczające się wydarzenia w odpowiednich ścieżkach – Rewrite to jak 6 historii w jednej.

  Co do pierwszego odcinka, to może on być dwojako odbierany. Dla osób niezaznajomionych z grą będzie się wydawał chaotyczny, niezrozumiały i wodził widza za nos. Dla Graczy, będzie to natomiast hołd dla postaci oraz pokaz możliwości animacji. Wydaje mi się, że jeśli autorzy dobrze poprowadzą fabułę, anime ma szansę trafić do obu grup odbiorców, przy okazji zachęcając do gry tych, którzy jeszcze nie grali.

  Od siebie dodam, że jestem wniebowzięty z powodu użycia ścieżki dźwiękowej z gry. Od razu poczułem, że to jest Rewrite przy którym spędziłem tyle godzin.
  • Avatar
   Luchiankaa 9.07.2016 22:21
   Re: 1 odcinek
   Zgadzam się z tobą co do odbioru odcinka.Sama przeszłam VN­‑kę. Co do drugiego odcinka była ta  kliknij: ukryte 
   • Avatar
    KamionLi 11.07.2016 02:10
    Re: 1 odcinek
     kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  The Beatle 3.07.2016 13:11
  Dziwne
  Niby podwójny pierwszy odcinek, ale nawet wstępną opinię trudno mi sobie w głowie poukładać. Sporo niewiadomych i nie mniej zgrzytów na różnych płaszczyznach. Ogółem nie wróżę temu zbyt dobrze – elementów do zepsucia jest tu ogromnie dużo.

  Fabularnie nawet potrafi wciągnąć (chociaż początek był trudny) i jak na grę z Key faktycznie jest tajemnicze. Natomiast jest coś takiego z rozplanowaniem akcji, że nie ogląda się tego łatwo. Wszystko sprawia wrażenie, jakby chciano tu za dużo upchnąć – miejscami czuć nadmierne przyspieszanie, a całościowo wydaje się to porwane.

  Dziwnie wygląda też strona techniczna. Nie jest to seria oszczędnościowa, bo widać sporo in­‑betweens, ale projekty postaci i ogólny styl rysunku są dość proste i gdzie by ich nie umieścić, wyglądają biednie. Wina braku cieniowania i złej kolorystyki – co chwilę pierwszy plan zlewa się z tłem, a same postacie są takie, nie wiem… rysowane w Paincie? Te ich gradientowe oczy wyglądają jakby były naklejone na resztę projektu. Zawiodłem się również na muzyce i udźwiękowieniu, bo za nie akurat odpowiadają doświadczone osoby. Było sporo robiącej złe wrażenie ciszy w tle, a utwory, które już się pojawiły, brzmiały jak ze stocku.

  Jeszcze nie rzucam, ale póki co Rewrite niczym mnie nie przekonuje. W żadnym razie nie jest to superprodukcja.
  • Avatar
   Saarverok 3.07.2016 15:48
   Re: Dziwne
   Nie jesteś osamotniony. Mnie nie przekonują te bardzo moe postacie i oparcie o VN. Tym bardziej, że znawcy gry mówią o rozbiciu wątków ze środkowej części, czyli jest bardzo duże prawdopodobieństwo niespójności w fabule. O oprawę graficzną się nie martwię, bo animacje są ładne pomimo uproszczonych projektów postaci. 8­‑bit akurat animacje robi dobrze. Obejrzę, ale obawiam się, że seria zostanie zepchnięta do roli reklamówki gry, co w tego typu ekranizacjach się bardzo często zdarza.
   • Avatar
    The Beatle 3.07.2016 16:56
    Re: Dziwne
    Jeśli chodzi o moe, to styl rysunku z Key nigdy specjalnie mi nie leżał, ale jakoś się przyzwyczaiłem. Tu jest wyjątkowo normalnie, bo skojarzenia postaci z rybami nie nasuwają się od razu.

    Z fabułą od zapowiedzi było wiadomo, że to nie będzie ekranizacja, ale oparcie o główny szkielet VN i stworzenie nowej ścieżki. Pewnie też przemycą jakieś fragmenty innych wątków, bo czemu by nie, skoro już się raz sprzedały. Najbardziej w tym martwi 13 odcinków serii. Jeśli to nie okaże się split courem, tragedia jest na wyciągnięcie ręki.
    • Avatar
     Klemens 3.07.2016 17:36
     Re: Dziwne
     Split cour? Coś mi się obiło o uszy, ale co to dokładnie znaczy? Cour to chyba jeden sezon w telewizji, prawda?
     • Avatar
      The Beatle 3.07.2016 17:57
      Re: Dziwne
      Tak, termin stosunkowo nowy, bo taki zwyczaj zaczął się parę lat temu. Chodzi o to, że anime teoretycznie dwusezonowe puszczają w dwóch częściach z 3- albo 6­‑miesięczną przerwą pomiędzy, bo tak ponoć telewizji wygodniej. Czasami z góry o tym wiadomo, czasami wie tylko studio i stacja TV. W tym przypadku nie mam dobrych informacji, ale jeśli nie będzie części drugiej, to słabo to widzę.
      • Avatar
       Klemens 4.07.2016 22:52
       Re: Dziwne
       Wnioskuję, że coś tam wiesz, więc czy wiesz może, czy ten prawie 50 minutowy odcinek to był wyjątek, czy może każdy następny taki będzie?
       • Avatar
        The Beatle 4.07.2016 23:15
        Re: Dziwne
        Zapowiadali, że pierwszy będzie dłuższy, ale to wszystko, więc następne będą zwykłe. To by musiał być ewenement, żeby wypuścić serię z podwójnymi odcinkami, bo obecnie tendencje są do zajmowania jak najmniej czasu (12 odcinków, 23 minuty i maleje).
        • Avatar
         Klemens 5.07.2016 00:12
         Re: Dziwne
         Zauważyłem. Osobiście tęsknie za seriami z 24 odcinkami i więcej lub składających się z 3 serii i więcej. Ale cóż, czasy się zmieniają :/