Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Under the Dog

 • Avatar
  A
  Koogie 5.08.2016 18:33
  Jak ktos lubi militarna akcje, niech oglada. Fabularnie i postaci to ten odcinek nie domaga, nawet na standardy jednoodcinkowych OVA. Takie meh.
  Ale akcja… yup. Dla niej warto poswiecic te 20­‑30 minut.
 • Avatar
  A
  kri100f 5.08.2016 17:57
  Muszę przyznać że miło się oglądało, widać ze twórcy się porządnie do tego przyłożyli zarówno od strony wizualnej jak i dźwiękowej. Jedyny minus to rozbudzenie apetytu na więcej. Zostaje w głowie mnóstwo pytań, które mogłyby być wyjaśnione w sequelu i prequelu. Jakiś czas temu widziałem trailer ze scenami, których nie było w anime więc teoretycznie materiał jest, ale jak potoczy się przyszłość tego tytułu to chyba tylko twórcy wiedzą.
  • Avatar
   Ted 5.08.2016 18:28
   Przede wszystkim warto wspomnieć, że całość była finansowa przez Kickstarter. Być może zrobią też większą zbiórkę na serię TV.
   • Avatar
    kri100f 5.08.2016 22:35
    Wiem, śledziłem od jakiegoś czasu jak idą prace nad tym anime bo ten dłuższy trailer mnie zaciekawił. Teraz zerknąłem na oficjalną stronę i z tego co zauważyłem to odcinek jest podpisany jako 'Epizod 0'. Czyżby pilot?
    • Avatar
     The Beatle 5.08.2016 22:56
     To można mieć wątpliwości? Od jakiegoś czasu to było zapowiadane jako wstęp do uniwersum, a wcześniej widać to było po głównych postaciach odcinka. Funduszy starczyło na 30 minut bez oszczędności (chociaż może na projektach postaci…) i teraz, jak już się uporają ze wszystkimi backerami, to pewnie będą sprawdzać grunt na dalszy rozwój uniwersum. Osobiście obstawiam, że w tym przypadku drugi raz crowdfunding się nie uda, ale może zauważył to jakiś sponsor chętny do dania twórcom większej niż zwykle swobody. Ostatecznie coś już pokazali, więc to nie kupowanie kota w worku.
 • Avatar
  A
  Altramertes 5.08.2016 17:00
  Nieco bełkotliwe od strony fabularnej (choć częściowo zwalam to na karb braku czasu), za to akcja pierwsza klasa – obie strony konfliktu używają taktyki (i to takiej wojskowej, zwłaszcza w przypadku US), durnot taktycznych w rodzaju wbiegania przed ogień pistoletu/karabinu brak, głupoty ogólnej też nie uświadczyłem. Miło też widzieć, że cywile nie idą na odstrzał, tylko najnormalniej się ich ewakuuje. Udźwiękowienie bardzo dobre – strzał brzmi jak strzał, rakieta jak rakieta, a minigun jak minigun (i strzela jak minigun, a nie jak karabin!). Cudownie było też usłyszeć native speakerów w roli żołnierzy US. Grafika, oczywiście też bardzo ładna, jest nawet cycek! Słowem, przyjemne oglądajło.
 • Avatar
  A
  Ted 5.08.2016 02:45
  Nawet prawilne. Chętnie zobaczyłbym to w pełnej wersji telewizyjnej.