Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Ajin 2

 • Avatar
  A
  Mordarg00 27.02.2017 12:40
  jak bardzo drugi sezon odszedł od mangi ? Bo słyszałem że pozmieniali ale kompletnie ww inna stronę poszli? czy seria dalej idzie tym tropem co manga a po prostu troche fillerów dodali i zmodyfikowali historię ?? Jak jest ktoś wi ? :P
 • Avatar
  A
  Domi-kun 12.10.2016 19:27
  Najpierw napiszę, że nie spodziewałem się iż  kliknij: ukryte 

  Poza tym, krótko, w pierwszym odcinku najbardziej podobały mi się:
  - nowy opening
  - zachowanie i wypowiedzi Nagaia
  - grafika, zwłaszcza mimika postaci
  - forma przypomnienia wydarzeń z poprzedniego sezonu
  - to, że  kliknij: ukryte 

  Największy minus – piosenka z nowego endingu.
  • Avatar
   J ♣ 17.10.2016 17:18
   najbardziej podobały mi się: grafika, zwłaszcza mimika postaci

   Czy to jakiś żart, którego nie zrozumiałem? Ale naprawdę? Mimika postaci? Tych gładkich kukiełek dziwnie wyszczerzających zęby w chwilach zdenerwowania?
   Ja rozumiem, że jest pod tym względem lepiej niż w pierwszym sezonie, ale podstawowy problem z Ajinem polega właśnie na tym, że w mandze prawie wszystkie emocje bohaterów wyrażane były właśnie za pomocą mimiki. Twarze stylizowane są na realistyczne i te wszystkie ich subtelne grymasy budują cały klimat i głębię psychologiczną postaci. A to Satou krzywo spojrzał, a to delikatnie uśmiechnął się półgębkiem, a czytelnikowi od razu ciary przechodzą po plecach.
   Anime ograbiło materiał źródłowy z całej tej otoczki. Próbuje co prawda nadrabiać przy pomocy gry aktorskiej i zwykłego krzyku, ale… to już nie to samo.
   W Sidonii ten numer jeszcze przeszedł, bo jedna pani nosiła maskę, druga okazała się niedźwiedziem, a główny bohater zachowywał się jak pozbawiony emocji klon  kliknij: ukryte . Ale clue Sidonii stanowiły kapitalnie zanimowane (a przede wszystkim udźwiękowione!) sekwencje kosmicznych bitew i tylko dla nich warto było przemęczyć się przez ten cały teatr kukiełek.
   W przypadku Ajina po prostu lepiej sięgnąć po oryginał. Kadry są bardzo czytelne i dynamicznie poprowadzone, więc czytając i tak ma się wrażenie, jakby oglądało film.
   • Avatar
    Domi-kun 17.10.2016 21:37
    Czy to jakiś żart, którego nie zrozumiałem?

    O bulwersujące – ktoś ośmielił się wyrazić inne zdanie na temat anime niż pan J. Jednak śpieszę zapewnić, że naprawdę mam taki spaczony gust, że zarówno w Sidonii (po początkowym wrażeniu dziwności) jak i w Ajin podoba mi się ta grafika a zwłaszcza ten sposób wyrażania emocji.

    ma się wrażenie, jakby oglądało film

    Tym do czego przywiązuje w anime większą uwagę niż do grafiki jest muzyka i głosy postaci a nie sadzę żeby manga to miała więc bez względu na to jak dobrze jest narysowana ja nie miałbym wrażenia, że to film.
    • Avatar
     J ♣ 17.10.2016 22:30
     O bulwersujące – ktoś ośmielił się wyrazić inne zdanie na temat anime niż pan J.


     Nie bulwersujące, tylko zadziwiające. I to nie jest kwestia mojego zdania, ponieważ obiektywnie najsłabszym elementem grafiki w Ajinie jest właśnie animacja twarzy. I to jest fakt. Animatorzy mają w tej produkcji wielki kłopot z oddaniem ludzkiej mimiki, ograniczając ją najczęściej wyłącznie do ruchu ust i brwi (to nieszczęsne szczerzenie zębów w gniewie).
     Tak więc może wcale nie miałeś na myśli mimiki jako takiej, tylko po prostu sam sposób rysowania twarzy bohaterów, pełen szczegółów, zmarszczek, różnych bruzd i tym podobnych szczegółów? A to już znowu zasługa materiału źródłowego:
     [link][link][/link]
     Bo jak dla mnie, to możesz się zachwycać nawet mimiką postaci w „Thunderbolt Fantasy”. Mnie to rybka.