Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

All Out!!

 • Avatar
  A
  Shion Winry 19.06.2017 14:47
  Hmm… Anime całkiem okej, chociaż nie wiedzieć czemu okropnie denerwowały mnie niektóre postacie.
 • Avatar
  A
  Windir 21.05.2017 03:17
  5/10
  Minusy:
  - bardzo irytujący główny bohater. szczegolnie na poczatku bo: kliknij: ukryte - mało rugby w rugby. to następstwo takiego a nie innego głównego bohatera. niby dobrze to zrobiono bo drużyna ma w składzie wszystkie roczniki z różnym doświadczeniem i graja normalne mecze na co dzień, ale boli takie „granie bez zasad” i co parę epków tłumaczenie jakiś nowych podstaw.
  - bardzo kiepski początek. łatwo się zniechęcić.
  - zakończenie.  kliknij: ukryte 

  Plusy:
  + postacie. masa ich, ale jednocześnie sporo fajnie nakreślonych. no i są postacie bez „happy endu”.
  + dobrze zrealizowane mecze. nie są w całości, ot mniej lub więcej ważnych akcji. wszystko bez przegięć i kosmicznych rajdów/zagrań/przyłożeń kogoś. duży nacisk, że to sport BARDZO drużynowy.
  + po mojemu bardzo dobre proporcje pomiędzy dramą/życiem pozasportowym postaci, a sportem.

  największy minus to oczywiście zakończenie. gdyby nie ono to ocena parę oczek w górę.
 • Avatar
  A
  Ted 2.12.2016 22:35
  Gdzieś w okolicach 4 odcinka byłem bardzo bliski dropa, bo seria zbyt wiele sobie nie reprezentowała. Niemniej od czasu pojawienia się trenera z prawdziwego zdarzenia (okolice 5­‑6 odcinka) ogląda się to bardzo dobrze. To jedna z tych serii, gdzie standardowe „2­‑3 odcinki” się nie sprawdza, bo do prawdziwej akcji przechodzimy kawałek dalej.
  • Avatar
   KaaZ 9.12.2016 21:48
   Zgadzam się, twórcy nie odrobili zajęć z cyklu " jak nie przeciągać i zachęcić widza w pierwszych odcinkach”. Na szczęście seria rozkręca się coraz bardziej i może nawet będzie z tego udana sportówka. All out!
 • Avatar
  A
  Maxromem 22.10.2016 01:17
  Oj wiedziałem, że ten odcinek będzie decydujący…

   kliknij: ukryte 

  Duże nadzieje w tym pokładałem, nawet kłóciłem się z bratem, że jeszcze coś z tego będzie, a tu taka klapa.
  • Avatar
   351352 31.10.2016 22:04
   Wytrzymywałem kiepskich bohaterów, głupi humor i brak pomysłu na fabułę, poza standardowo formułką „ćwiczymy a potem gramy mecz”, ale po 3 odcinki poszedł drop, nie ma sensu tego oglądać, jeśli nawet mecze są kiepskie
 • Avatar
  A
  Kysz 7.10.2016 21:17
  po 1 epku
  Obawiam się, że to skończy mniej więcej na takim samym poziomie jak Days, czyli niezbyt dobrze. Co prawda nie ma tu Tsukushiego, ale Iwashimizu też nie wygląda zbyt ciekawie (no mniejszy blob z niego jest, ale i tak to taka ciapa). Gion za to jest sztampowym głównym bohaterem pełnym energii, który dużo krzyczy, dużo robi i w ogóle wszędzie go pełno. W przeciwieństwie jednak do Days, które przedstawia moją ulubioną dyscyplinę sportową, All Out jest o czymś, na czym kompletnie się nie znam. Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek widziałam chociaż fragment meczu rugby, zasad oczywiście nie znam, nie wspominając już o takich subtelnościach jak pozycje, ruchy, taktyki itp. Z tego też powodu nie mogę ocenić z jakim stopniem realizmu będziemy mieli do czynienia. Super moce zapewne rozpoznam, ale zwyczajne naginanie rzeczywistości może być ciężkie. Już mi się wydaje, że to jak sobą miotają na prawo i lewo jest trochę nie teges, ale czy faktycznie? A może da się takie coś rzeczywiście wytrenować? Ano zwyczajnie nie mam pojęcia. Natomiast jedno od razu rzuca się w oczy – seria będzie mieć typowo „chłopięcy” klimat, tj. na pewno nie jest to fanserwiśny „cukierek” dla pań. Owszem, patrząc na to jak wyglądają figurki, to grono odbiorców też zostało wkalkulowane w tę franczyzę. No ale kto by zrezygnował z tak ogromnych zysków, jakie da się teraz czerpać z fujoshi, które odkryły własne uroki sportówek? Mimo wszystko zarówno typ humoru, jak i charaktery bohaterów przywodzą na myśl raczej starsze sportówki, które jeszcze na fujoshi nie były nastawione, a targetem byli głównie nastolatkowie. Dużo tu zapewne będzie rozwiązywanie problemów maści wszelakiej za pomocą pięści, czy kij wie jakich braterskich kuksańców, co akurat nie jest jakimś moim ulubionym motywem, ale chyba przeżyję.
  Seria została przewidziana jako dwusezonowiec, co z jednej strony jest plusem, bo daje nadzieje na solidne rozwinięcie historii. Z drugiej strony – jeśli to będzie słabe, albo po prostu przeciętne, to nie wiem czy aż tyle z tym wytrzymam. xd Bo na cudo to to się zdecydowanie nie zapowiada.
  • Avatar
   Maxromem 7.10.2016 22:58
   Re: po 1 epku
   Co do zasad rugby – nie jest to jakieś moje forte (w przeciwieństwie do futbolu amerykańskiego), ale mieszkanie od ponad 4 lat w Szkocji swoje robi :D

   Oczywiście biorąc pod uwagę konwencję i docelową widownię, to takie miotanie sobą na lewo i prawo jest możliwe, aczkolwiek wiele powaleń/szarży/tackli (jakkolwiek chcemy to nazywać) odbywa się raczej nie na pełnej szybkości i bardziej w formie siłowania się i przeciągania niż bezpośredniego wjazdu barkiem w żebra. Co nie znaczy, że tak się nie dzieje – dzieje się dosyć regularnie, tyle że technika >>>>>>>> siła.

   Jakiś większy znawca rugby może mnie poprawić oczywiście, ale mniej­‑więcej tak to wygląda. Zresztą, warto poświęcić chociaż 5 minut na obejrzenie jakiegoś filmiku na youtubie :D

   Co do reszty zasad, to wzorem np. Eyeshield 21 pewnie będą one łopatoligicznie wykładane w każdym odcinku.

   Bardzo ważną rzeczą, o której wspomniał ten wysoki jest to, że jest to sport mocno drużynowy. Sukces zależy nie tyle od tego, kto gra najlepiej, ale od tych którzy nie popełniają błędów. Luka w formacji czy złe podanie może zostać momentalnie wykorzystane przez przeciwników.

   Jak coś to służę pomocą. I na koniec tylko dodam, że pomimo swoich zalet, rugby nie jest aż tak fascynujące jak futbol amerykański :P
 • Avatar
  A
  Maxromem 6.10.2016 22:13
  Na razie postaci wydają się w porządku, para głównych bohaterów jakąś tam chemię już między sobą tworzy, więc z tej strony powinno być dobrze. Fabularnie, jak od każdej sportówki, spodziewam się jakiejś wariacji na temat oklepanego underdog story, ale nie jest to jakiś wielki problem, o ile dostaniemy porządną akcję. I tu leży największy potencjalny problem – sposób przedstawienia sportu. Mocno liczę na realistyczne podejście: żadnych nadludzkich ruchów, supermocy, nakama powers czy innych podobnych. Jak będzie – zobaczymy, ale jestem pogodnej myśli.
  • Avatar
   Xsin 7.10.2016 00:37
   Pogodnej myśli?
   No chyba nie. Jak na razie postaci nie rokują nadziei. Akcji do tej pory było mało, ale to tylko 1. odcinek. Mam jednak spore wątpliwości co do jej jakości. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na flashbacki kliknij: ukryte A co do nadludzkich ruchów,  kliknij: ukryte W kolejnych odcinkach mam nadzieję, że pokażą z czym trzeba się liczyć grając w sport kontaktowy. Teraz jest pod tym względem słabo. Może wtedy podwyższę ocenę. Na razie 2/10.
   PS Szacunek za brwi. Trochę dziwnie wyglądają te obcisłe stroje w openingu.