Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Bernard Jou Iwaku

 • Avatar
  A
  Kysz 22.12.2016 21:38
  Książki!!!
  Spodziewałam się lepszej serii, bo ostatecznie to wyszło raczej słabo. Zwłaszcza, że potencjał leżący podejmowanej tematyce (czyli ogólnie rzecz biorąc – w literaturze) jest ogromny. Cóż… może wręcz zbyt wielki jaki na kilkanaście 3­‑minutowych odcinków. Starano się w nich upchnąć jak najwięcej treści, przez co bohaterowie w większości mówią bardzo szybko, a przynajmniej wtedy, kiedy mówią o książkach. Do tego w momencie ich monologów pojawia się jeszcze „dymek” z krótkimi informacjami na temat danego autora i jego, omawianego właśnie, dzieła. Momentami nie wiedziałam wręcz co mam czytać, co znacznie utrudniało seans. Z tego też powodu nie spisałam sobie jeszcze żadnego tytułu, ale mam zamiar prześledzić serię ponownie i wypisać wszystkie książki, jakie się tam pojawiły. Choćby dla samej ciekawości, ale liczę, że wyłapię tu kilka tytułów dla siebie.^^

  Inna sprawa, że wybór przywoływanych tytułów był dosyć chaotyczny z tego, co udało mi się zauważyć. Owszem, taka Shiori mówiła głównie o sci­‑fi, ale reszta… trochę klasyki, trochę kryminału i sama nie wiem czego jeszcze. Z jednej strony jest to dosyć naturalne, w końcu mało kto ogranicza się tylko do jednego rodzaju książek, a już znalezienie grupy 4 osób, które czytałyby tylko jeden gatunek graniczy z cudem. Z drugiej – wyszedł jednak z tego totalny chaos i chyba wolałabym, żeby obrali jakąś jedną tematyką. Ot, np. tylko książki japońskie.

  Seria ma u mnie plusa głównie za samą tematykę. Anime o książkach jest wciąż niewiele i nawet „czytający” bohaterowie nie pojawiają się aż tak często. Na dodatek udało się tu przemycić kilka ciekawostek dotyczących czytelnictwa ogólnie – co prawda głównie w formie krótkich żarcików, no ale jednak coś w tym było i ma faktycznie pokrycie w rzeczywistości. Na pewno nie jest to tytuł szczególnie wart polecenia, aczkolwiek jeśli ktoś jest zapalonym książkoholikiem powinien tu znaleźć coś dla siebie a krótkie odcinki pozwolą mu przez to przebrnąć w miarę gładko.
 • Avatar
  A
  Kysz 7.10.2016 18:47
  po 1 epku
  Pierwszy odcinek to był typowy wstęp zapoznający nas z głównymi bohaterami (trójką, bo czwarta osoba ledwie przemknęła przez chwilę w tle). Nie wiem dlaczego, ale wyobrażałam sobie, że tytułowa bohaterka jakoś ukrywa fakt, że książek, o których mówi, tak naprawdę nie czytała. Okazało się jednak, że się do tego dość bezproblemowo przyznaje. Moje pierwsze wrażenie jest dosyć letnie, acz to też po części wynika z tego, że nie znałam ani jednego tytułu, o którym rozmawiali (choć też i liczę na to, że poznam jakiś fajny, nowy dla mnie tytuł). Jeszcze się w to nie wkręciłam, ale mam nadzieję, że wyjdzie z tej serii przyjemna komedyjka z garścią literackich ciekawostek.