Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

4/10
postaci: 4/10 grafika: 8/10
fabuła: 4/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

3/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 3,00

Ocena czytelników

4/10
Głosów: 8
Średnia: 4
σ=2,24

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Hand Maid Mai

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2002
Czas trwania: 29 min
Tytuły alternatywne:
  • ハンドメイドマイ
Tytuły powiązane:
Postaci: Androidy/cyborgi, Meido; Rating: Nagość; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi, Harem
zrzutka

Jak można napisać recenzję anime, które zostało zawieszone po pierwszym odcinku? Fabuła nawet nie zdążyła się rozkręcić, a koniec jest urwany.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Hideo Ozu jest wielkim entuzjastą sztuki filmowej. Utrzymuje się z pracy w firmie produkującej filmy dla dorosłych. Amatorsko kręci też dokument o swej przyjaciółce z dzieciństwa, Mai, marzącej o tym, by zostać słynną aktorką. Jego praca nie jest satysfakcjonująca, a gdy jest zmuszony oddać wyniki swej pasji agentowi dziewczyny, wydaje się, że czara goryczy się przepełniła. Wówczas jednak na jego drodze stają trzy cyberdolls: Mai, Ai i Mie, które odmieniają jego życie.

Fabuła – jak widać – jest dość typowa dla serii haremowych, idealnie wpisując się w kanon gatunku. Doskonale pasuje też grafika, która – mimo że bardzo estetyczna – nie zaskakuje efektami specjalnymi, ani szczególnie bogatą kreską. Także muzyka jest bardzo bliska telewizyjnemu pierwowzorowi i różni się tylko drobnymi, kosmetycznymi zmianami. Podsumowując – oprawa audiowizualna prezentuje poziom bardzo przyzwoitego rzemiosła. W stosunku do oryginału ograniczono liczbę scen ecchi, co – przynajmniej dla mnie – czyni OAV bardziej strawną.

Dlaczego więc tak nisko oceniam ten tytuł, skoro jest tak dobry?

To anime ukazało się pod koniec roku 2002, kiedy to planowano wydanie większej liczby odcinków. Niestety światło dzienne ujrzał tylko pierwszy, po czym produkcję dalszych części odsunięto na inny termin. Obecnie raczej nie ma już szans, by je kiedykolwiek nakręcono, bowiem producent ogłosił bankructwo.

Oglądając ten odcinek otrzymujemy jedynie przedsmak dłuższej historii, która urywa się, nim naprawdę zdąży się rozkręcić – przyjdzie nam więc obejść się tym smakiem. Nie wątpię, że – gdyby nakręcono więcej odcinków – mielibyśmy do czynienia z anime przynajmniej dobrym. Niestety, nie było mu dane tego osiągnąć.

Zegarmistrz, 30 września 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Five Ways
Autor: Juuzou Mutsuki
Projekt: Takashi Kobayashi
Reżyser: Shigeru Kimiya
Scenariusz: Juuzou Mutsuki