Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Accel World: Infinite Burst

 • Avatar
  A
  Raikami 25.12.2016 19:54
  Rozczarowanie na całej linii, szkoda czasu
  Czekałem na film kinowy AW pełny rok tylko po to żeby stracić 120 minut ze swojego życia. Seria nie oferuje niczego ciekawego. Przez pierwsze ponad 40 minut mamy przypomnienie z anime, dopiero potem zaczyna się teoretycznie właściwa część, pozbawiona czegokolwiek przyciągającego uwagę. Wątek fabularny jakby wyciągnięty z kontekstu bez jakiegokolwiek wprowadzenia. Możemy się domyślać co robią bohaterowie na początku właściwej części filmu. Mamy także po drodze bohaterkę, która pojawia się na moment. Jest to dokładnie ta postać, którą reklamowano tak zażarcie. Ostatecznie nie wiadomo o niej praktycznie nic. Mamy także innych nowych bohaterów, którzy min. są członkami legionu Nebuli. Również nie wiadomo na ich temat niczego. Poza tym film dziurawy pod każdym względem.

   kliknij: ukryte 

  Dalej można przejść do prawdziwie prawidłowej części Infinite Burst, czyli do ostatnich 20 minut, które kierują film na samo dno. Mamy kolejnych nowych bohaterów, o których nic nie wiadomo, w tym jedna szczególna bohaterka, która w ostatnich minutach pomaga magicznie Haru pokonać ostatecznego Bossa. Było to tak nielogiczne co tam się stało i pozbawione sensu, że jako widz czuję się urażony. Nie kupuję tego. Wieje kiczem jak cholera. Kinówka popsuła mi dobre wspomnienia o serii anime. Mam nadzieję, że to tylko nieśmieszny żart twórców chcących cicho zapowiedzieć 2 serię Accel World. Wtedy, o ile twórcy nie spartaczą roboty, kinówka będzie fajnym uzupełnieniem dla 2 sezonu. W przeciwnym razie pozostanie niesmacznym ogryzkiem całej serii.

  Muzyki nie pamiętam, nie zapadła mi w głowie, fabuła… Fabuł to ja tam nie dostrzegałem. Mieli cel, coś się działo, ale było tam tyle chaosu, że łatwiej mówić o braku fabuły, postaci jak postaci. Prawdę mówiąc również trochę mnie irytowały. Jedyny plus znajduję w oprawie wizualnej, dlatego pozostawię pod serią mocne 2/10.
  • Avatar
   KamionLi 6.01.2017 20:06
   Re: Rozczarowanie na całej linii, szkoda czasu
   Mam podobne odczucia. Z tego co czytałem, film przeskakuje w czasie i bez znajomości light novel nie wiadomo o co chodzi z tymi nowymi postaciami. Dlaczego wykonano go w taki sposób, zwłaszcza że zmarnowano połowę czasu na przypomnienie początku serii, pozostaje dla mnie pytaniem.