Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Akiba's Trip: The Animation

 • Avatar
  A
  Animelik 1.03.2017 19:25
  Odcinek 9
  Hah,całkiem niezła parodia Yugioh.
  • Avatar
   Slova 2.03.2017 09:23
   Re: Odcinek 9
   Dobry chain zrobili, nie ma co.
 • Avatar
  A
  blob 5.01.2017 17:48
  Jeszcze głupsze niż wskazywałyby na to zapowiedzi… do tego brzydka grafa. Nawet jako odmóżdżacz. Nie dzięki.
  • Avatar
   Amarette 13.01.2017 22:23
   Ręka, noga, majtki, mózg na ścianie xp
   To chyba w założeniu miało być szalone, zabawne i lekko 'pikantne'... miało. Nie wiem, może ten humor do mnie nie trafił xp

   Samą średnią grafikę jeszcze bym zniosła, zwłaszcza, że w komediach nie jest dla mnie jakoś najważniejsza… pod warunkiem, że ta komedia, no bawi xp
 • Avatar
  A
  Koogie 5.01.2017 12:56
  Skoro obejrzalem ten pierwszy odcinek, to co mi tam
  To anime stara się za bardzo. Grałem troszeczkę w pierwszą gre tej serii i jedną z wyróżniających się elementów jej jest humor. Gra miała to uczucie mocnego szaleństwa i szczególnie poprzez odpowiedzi głównego bohatera budowała fajny dystans do tego co się dzieje. Tutaj jednak próba budowania dystansu wychodzi bardzo słabo i powiem, że dla mnie humor w wielu miejscach jest strasznie wymuszony.
  Z jednej strony mamy lekko zdziwione reakcje przechodniów jak spada dziewczyna z nieba niszcząc chodnik, jednak z drugiej strony reakcja otoczenia jest bardziej przytłumiona niż jakby był wypadek samochodowy. Cała sprawa ma być niby tajemnicą, lecz otoczenie nawet komentuje jakie fajne nagie panienki. Mamy niby dziewczynę z ulotkami mająca być swego rodzaju parodią pewnego szarego elementu ulicznego życia akihabary, lecz jednocześnie cała konwersacja była tak kompletnie oderwana od rzeczywistości, że cały żart po prostu nie wypalił, bo zostało odcięte połączenie z rzeczywistością które było jądrem całej sytuacji. Mamy postaci niszczące ściany, lecz mamy być przejęci atakiem widelca… I to mógłby być całkiem niezły żart, gdyby to nie było wyreżyserowane jako normalny atak. Jeżeli seria ma być zakręcona to czemu spędzamy tyle czasu na mega statycznych rozmowach o niczym? Sceny walki są fajnie zrealizowane, lecz są stosunkowo ciężkie jak na walkę o ubranie. Ogólnie czuje tutaj straszny chaos i niekonsekwencje, tak jakby chciano robić dużo rzeczy na raz i każdą z nich zrobić jak najmocniej nie patrząc jak to wszystko się ze sobą składa. Jakby ktoś starał się za bardzo.

  Co do walk i animacji. Ogólnie show jako całość prezentuje się przeciętnie, widać tutaj sporo oszczędności a to pierwszy odcinek. Były poszczególne sceny które były bardzo fajne i nawet cofnąłem się by obejrzeć je jeszcze raz, lecz parę ładnych scen nie robi show jeżeli reszta nie trzyma poziomu. Było to to czego obawiałem się po obejrzeniu trailera, to show będzie miało momenty w którym animatorzy będą się popisywać tym co mogą zrobić z tymi uproszczonymi modelami, lecz jako całość to wszystko będzie trochę kulało.
  Jedna rzecz mnie martwi co do reżyserii walk. Najlepszym momentem odcinka było krótkie combo wytoczone przez blond mc cycki i było ono w zrobione w najprostszym możliwym kadrze. Jak cofam się pamięcią do innych scen walki które miały więcej ruchów kamerą, to powiem że były one troszkę chaotyczne, dużo zbliżeń ukrywania ciała… było dużo i szybko, ale całość wypadała strasznie bleh. Serio to krótkie combo zrobiło na mnie większe wrażenie niż cokolwiek innego w tym odcinku i fakt, że to było tak podstawowe trochę mnie martwi.

  Powiem szczerze, naprawdę to show do mnie nie przemawia. Były chwile kiedy podobało mi się to co widziałem na ekranie. Blond mc cycki niby jest płytka, ale przynajmniej jej postać jest konsekwentnie głupia i… to dużo tutaj. Sceny bieliźniane były całkiem ładne. Parę animacji było miłe dla oka i parę gagów wizualnych lekko mnie rozbawiło.
  Jeszcze nie skreślam tego show, lecz nawet w swoim gatunku to show w najlepszym przypadku wyjdzie jako średniak. Ta seria ma problemy z tonem, konsekwencją i postaciami… To nie ma szans. Może humor się poprawi i będzie się oglądało dla niego… blond mc cycki są jakimś tam źródłem lekkiego humoru. Ehhhh