Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyuu.pl

Komentarze

Kemono Friends

 • Avatar
  A
  kamil88 27.09.2017 12:39
  Koniec serii?
  [link]
  [link]

  Po głośnym zwolnieniu reżysera (za nakręcenie odcinka 12.1 bez wiedzy Kadokawy) i odejściu reszty załogi na znak solidarności, seria jest już praktycznie martwa, nawet jeśli powstanie drugi sezon, decyzja o zwolnieniu reżysera wywołała wściekłość w mediach społecznościach, i na pewno odbije się to na sprzedaży gadżetów. Fani takich rzeczy nie zapominają, a to oni w większości kupują gadżety.
  • Avatar
   Dalek-baka 27.09.2017 15:13
   Re: Koniec serii?
   Oni chyba pozbyli się studia (a tak przy okazji reżysera).

   I czy ja wiem… znaczy się jeśli chodzi o fanów sezonu 1 to zdecydowanie stracili, przynajmniej dużą część.

   Ale mają fajnie wyglądające postaci, prostą fabułę, sympatyczne przygody – byłbym w stanie sobie wyobrazić puszczenie tej serii w jakimś paśmie porannym i skierowanie jej do dzieci. Gdyby to dobrze rozegrali i zachowali ten edukacyjny klimat, byłaby szansa na dużo większe zyski, niż to co mieli do tej pory.

   Szkoda byłoby starego klimatu ale nie sądzę by to był koniec.
   • Avatar
    Koogie 27.09.2017 16:18
    Re: Koniec serii?
    Przyszłość show jest niewiadoma, bo poziom presji która jest teraz nałożona na Kadokawę jest zatrważająca. To nie jest sytuacja w której po prostu reżyser się zmienia, obecną sytuacje można bardziej przybliżyć do skandalu. Show w japonii ma popularność mainstreamową, a sprawa zdominowała całkowicie ich twittera, a także mówią o tym w gazetach i telewizji. Kadokawa także nie może sobie pozwolić na tą sytuację, bo z tego co słyszałem inwestorzy i tak już są im na karku za obecną sytuację finansową NicoNico i żałosny rozwój kancolle.

    Warto wspomnieć, że sytuacja jest jeszcze w toku i na ten moment ciężko wróżyć co się wydarzy, bo głowy w korpo na pewno dyskutują.
 • Avatar
  R
  Slova 16.05.2017 00:03
  W recenzji zabrakło ważnej wzmianki o tym, dlaczgeo seria wygląda tak a nie inaczej.
  rzede wszystkim, po wyłączeniu gry, nadal pozostał producentom problem w postaci zareezerwowanych slotów w TV. A odstąpienie od tychże wiąże się ze sporymi karami. Bardziej więc opłacało się rzucić ochłapy, niż się wycofać.


  Co do seiyuu, to słyszałem raczej pochlebne opinie.
  • Avatar
   Paythoss 10.08.2017 11:42
   Serwal to zsandstarowany kociak?
   W wyniku ostatnich „badań” fabuły KF, odkryto fakt iż to M na czole Serwala jest typowe dla młodych kociaków serwali.
    kliknij: ukryte 

   To by tłumaczyło pewne zachowanie serwala, jak też pokazuje że twórcy KF niczego przypadkowo nie umieścili w serii.
   • Avatar
    Paythoss 10.08.2017 11:59
    Re: Serwal to zsandstarowany kociak?
    ups, zapomniałem… Jest już „nowy” 12.2 filmik.

    Na Tanuki nie wolno linkować pirackich stron.
    moshi_moshi
    • Avatar
     Slova 10.08.2017 18:49
     Re: Serwal to zsandstarowany kociak?
     Niestety to tego nie wolno tu linkować.
 • Avatar
  A
  Dalek-baka 22.04.2017 22:19
  Ciąg dalszy
  Na razie nic nie wiadomo o tym czym ma być ten nowy projekt ale dodatkowo ogłosili, że będzie nowa gra i przedstawienie (pojawiło się to jako „stage musical” co w sumie nawet pasuje).
  [link]  Jak również liczba sprzedanych kopi pierwszych dwóch dysków (choć też mają być dodruki) no i jest to 120 000.
  Przyzwoity wynik.
  • Avatar
   Dalek-baka 23.04.2017 01:08
   Re: Ciąg dalszy
   ok, po sprawdzeniu to jest liczba wydrukowanych, mój błąd – choć faktem pozostaje dodruk i to, że ciężko to dostać, więc dużo po magazynach pewnie nie zostało.
 • Avatar
  A
  Dalek-baka 5.04.2017 10:48
  12.1
  Jakby ktoś jeszcze nie wiedział reżyser wypuścił krótki filmik czyli odcinek 12.1 (jest już chyba na YT).

  I teraz to trochę niejasne  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Paythoss 5.04.2017 13:45
   Re: 12.1
   [link]
   Możliwe, że  kliknij: ukryte  XD
  • Avatar
   Otak 5.04.2017 23:06
   Re: 12.1
   Zarzuć no linkiem do tego 12.5
   • Avatar
    Dalek-baka 6.04.2017 00:02
    Re: 12.1
    [link]

    z tego co czytałem zrobił to ponieważ chciał się zrelaksować.
    • Avatar
     Otak 6.04.2017 00:10
     Re: 12.1
     Dziękować :)

     Może widać tylko Serval i worki bo obecnie twórcy robią losowanie kto popłynął z Servalem i Kaban a kto nie ?
     • Avatar
      Dalek-baka 6.04.2017 00:17
      Re: 12.1
       kliknij: ukryte 
      • Avatar
       Paythoss 6.04.2017 10:22
       Re: 12.1
       Czyli, to miało by wyglądać tak ?
        kliknij: ukryte  hululuu !
       • Avatar
        Paythoss 13.04.2017 10:50
        Re: 12.1
        Zagadka została rozwiązana… dla wszystkich, którzy się zastanawiali czemu małpka leży nieprzytomna na ziemi, w czasie walki z Big Dogiem…
         kliknij: ukryte 
        • Avatar
         Paythoss 17.04.2017 18:14
         Re: 12.1
         Są już spore dowody, pozwalające określić na 90% skład A­‑Teamu który udał się z Torbą w podróż…
          kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  ^_^ 2.04.2017 12:03
  komentaż
  Patrząc z perspektywy czasu, można się uśmiechnąć, czytając podsumowania pierwszych odcinków na blogasku tanuki
  Avellana napisał(a):
  Powtórzę na wypadek, gdyby ktoś nie zauważył tego, co pisałam w dwóch poprzednich zajawkach: Kemono Friends jest tak śmiertelnie nudne i brzydkie, że nie nadaje się nawet dla najmniej wybrednych amatorów „słodkich dziewcząt robiących słodkie rzeczy”.

  Przykład tego, jak to można się rozminąć z tematem ze względu na własne uprzedzenia (bo skoro niskobudżetowe i z CGI, to pewnie pies z kulawą nogą się nie zainteresuje).
  • Avatar
   Dalek-baka 2.04.2017 13:48
   Re: komentaż
   Nie żebym jakoś tak bronił ale tego typu reakcję miało 99% osób to oglądających – i po pierwszych dwóch odcinkach bym był w stanie zrozumieć to podejście (ja tam kocham rzeczy w rodzaju gdgd Fairies czy Tesagure, więc od początku oglądałem).

   Dopiero w okolicach odcinka 4 ludzie powrócili do tej serii. No i zaczęło się wielkie kombinowanie i głębokie teksty o tym dlaczego to działa – choć jak dla mnie to wszystko sprowadza się do tego, że to sprawnie napisana choć prosta historia z sympatycznymi postaciami, humorem i ciekawym światem.
  • Avatar
   Otak 2.04.2017 13:49
   Re: komentaż
   Czego się spodziewać po „specjalistce” co o dziejącym się w XIX­‑cznej Japonii Samurai Champloo pisze „Średniowieczna Japonia, samuraje… i hip­‑hop? Interesująca seria, której warto dać szansę.” ?

   >Japonia XIX wiek
   >Średniowiecze
  • Avatar
   Koogie 2.04.2017 16:09
   Re: komentaż
   Reakcja Avellany była całkowicie poprawna. Pierwszy odcinek był wyjątkowo słaby i odpychający. Nawet w kontekście samej serii pierwszy odcinek cierpi na jeszcze większe błędy graficzne niż inne odcinki, gorszą grę aktorską, a także trochę schrzanione tempo odcinka. To też nie jest tak, że zachód się nie zna, bo seria dostała na początku cięgi także w Japonii.

   Spisanie tej serii na początku sezonu na straty po pierwszym odcinku to była jak najbardziej sensowna decyzja… To że się później nagle okazało, że seria jednak działa… Nikt tego przewidzieć nie mógł.

 • Avatar
  A
  Koogie 29.03.2017 09:29
  Czarny koń anime
  Ostatni odcinek Kemono Friends został wyemitowany wczoraj. Ja natomiast siedzę i zastanawiam się jak najlepiej przekazać moje uczucia względem tej serii. A jest co przekazywać, bo to anime wywarło na mnie większy wpływ niż jakiekolwiek inne w przeciągu ostatnich lat. Wyjątkowo może zacznę od końca i wystawię serii ocenę numeryczną by później się z niej usprawiedliwić. Dla mnie personalnie to anime oscyluje w okolicach mocnej 9, ja wiem, ja wiem… Patrząc po screenshotach czy nawet oglądając pierwszy odcinek ocena ta wydaje się co najmniej szalona, lecz drogi czytelniku ja nie mam w zwyczaju traktowania swoich ocen lekko i to anime na nią w pełni zasługuje.

  Kemono Friends to stało się fenomenem, ale jest także swego rodzaju cudem. Projekt ten z tego co wiadomo został zaplanowany prawie dwa lata temu i miał 10 osobowy zespół pracujący nad nim. Problemy z budżetem i oszczędności są tu widoczne jak na dłoni. Żeby dodać dramaturgii historii, to franczyza o której opierała się seria została mocno osłabiona przez ogromną porażkę gry mobilnej z nią związanej. 500 dni, 10 osób, brak budżetu i całkowity brak oczekiwań od społeczności. Skala sukcesu tego anime przerosła znacznie większe studia ze znacznie potężniejszymi franczyzami. Jest to bez apelacyjne najbardziej popularne anime w japoni z tego sezonu.
  Kemono Friends to historia ludzi na przegranej pozycji, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy wybili się ponad przeciętność. I tą pracę widać w tym anime, nie w animacji, nie w udźwiękowieniu, lecz w historii i postaciach.
  No dobrze, ale problemy i ta historia by nie była interesująca gdyby samo anime było słabe. Powinienem więc chyba zacząć o nim mówić.

  Historia opowiada o młodej dziewczynce która budzi się z amnezją na sawannie. Problemy z pamięcią są na tyle duże, że nie ma ona zielonego pojęcia jakim stworzeniem w ogóle jest. Spotyka ona Servala, pozytywnie usposobioną dziewczynę­‑serwala i wraz z nią wyruszają w podróż by odnaleźć odpowiedzi na dręczące naszą bohaterkę pytania. Znajdują się one w ogromnym opuszczonym zoo, pełnym wielu atrakcji i mnóstwem zwierzo­‑dziewcząt, które pod nieobecność ludzi przystosowują się do otaczającego ich świata.

  Anime traktuje świat w którym się znajdują bardzo poważnie i jak sama seria jest bardzo pozytywna i niewinna, tak uczucia niepewności i niepokoju związane z post apokaliptycznym motywem zawsze gdzieś są w tle. Czy to w formie zniszczonych budowli zarośniętych przez bluszcz, czy też w formie rozbitego bombowca znajdującego się w tle. Nigdy nie są to elementy dominujące, lecz mają one budować świat, dostarczać widzowi pytań i angażować go intelektualnie. Anime jest także wyjątkowo spójne, dostarcza widzowi wystarczającą ilość odpowiedzi na pytania które go męczyły by czuć, że to wszystko ma sens i każde pytanie które pojawia się w naszej głowie ma odpowiedz… gdzieś… tylko trzeba jechać dalej, iść dalej z przygodą i odkryć wszystko.

  Ciężka praca nie przebija się tylko w kreacji świata, lecz także w postaciach. Jak na początku wydaję się, że wszystko jest napisane pod gotowy schemat, tak wraz z czasem da się zauważyć pewne istotne różnice w tym jak traktowane są postaci w tej serii. Wspaniałe designy to jedno i to dzięki nim notabene seria doczekała się takiego morza rysunków tworzonych przez fanów. Jednak wspaniałe w tym jest to jak wiele zwierzo­‑dziewcząt zachowuje się jak zwierzęta na jakich podstawie są. Zarówno gdy Serwal próbuje prowadzic auto szturchając kierownice, czy żyrafa śpiąca na siedząco. Cechy charakteru także są dobrane i co ciekawe show w przerwach opowiada o samych zwierzętach często wyjaśniając pośrednio czemu one się zachowują jak widzimy. Co ciekawe show także tłumaczy fabularnie pewną naiwność zachować wszystkich postaci… One nie są słodkie i urocze, bo tak się sprzeda… Wszystko ma swoje odpowiedzi.

  Wizualnie i dźwiękowo seria kuleje. Pierwszy odcinek bez dwóch zdań jest najgorszy i tutaj twórcy poprawiają się odrobinę. Czasem też nawet próbują dać z siebie więcej i pokazać coś co ma być „cool”. I jak wspominam sobie ostatni odcinek i te sceny „cool” to… Naprawdę szacunek dla nich mam ogromny. Nie jest to wybitne, ale starają się. Designy są dobre, tła pełnią swoją role, no ale 3D. Ogromny zestaw aktorek podkładających głos powoduje, że znajdziemy tutaj weteranki jak i świeżynki, rezultat jest dokładnie taki jak można by się spodziewać. Dobry, czasem trochę niedopracowany, a czasem chce się słuchać postaci non stop.

  Chcę także zaznaczyć że sama seria jest dobrze skonstruowana fabularnie. Mamy satysfakcjonująca końcówkę, mamy wiele drobnych elementów które na siebie nachodzą i często wracają po paru odcinkach. Biorąc pod uwagę, że głównym gatunkiem tej serii to slice of life to siła ciągłości fabularnej jest tutaj naprawdę ogromna.

  To show ma sporo ciekawych elementów, które mogą dotrzeć do sporej widowni. Jest to seria przygodowa i emocje związane z odkrywaniem nowych regionów, nowych postaci, nowych odpowiedz i nowych pytań przyciągają mocno do ekranu. Jest to seria lekko post apokaliptyczna, przyciągająca widza lekko mroczniejszym klimatem czającym się w tle, działa to świetnie z bardzo uroczym i szczęśliwym głównym motywem bo zapewnia przeciwwagę, jest to też integrowane bardzo subtelnie i sprytnie. Jest to ciepła seria sprawiająca, że człowiek po prostu dobrze się czuje. Rodem z najlepszych slice of life mamy tutaj do czynienia z postaciami które zachowują się jak myślące istoty, tona cukru którą dostajemy to naprawdę skarb kiedy jest tak pięknie zapakowany w dobrą historie z konsekwencjami.
  Seria jednak wymaga zaakceptowania grafiki.

  Kemono Friends mnie wciągnęło. Zacząłem oglądać to anime jako cynik i powoli z odcinka na odcinek przekonywałem się coraz bardziej. Dałem się wciągnąć w poszukiwanie detali, szukanie odpowiedzi na pytania i seria mnie za to nagradzała. Dałem się wciągnąć w postaci i urok scen w drugiej połowie zaowocował kompletnie. Dałem się wciągnąć w to co się działa wokół serii, w dzieła fanów, w tą dramatyczną historie producentów i ich sukcesu. Pozwoliłem się porwać temu show i dostałem przygodę, nawet jeden silny zwrot fabularny, dużo uroku i mnóstwo zabawy.

  To prosta historia, opowiedziana w prosty sposób. Bije od tej serii szczerość i ciężka włożona praca, a im bardziej ja jako widz byłem zainwestowany tym więcej seria była w stanie mi dać z powrotem. To samo z siebie byłoby 8, lecz biorąc pod uwagę to jaką przygodą także było oglądanie tej serii na bieżąco, oglądać ten fenomen… Takich emocji nie da się powtórzyć i za to seria u mnie ląduje o oczko wyżej. Za to że udowadnia co można osiągnąć ciężką pracą.

  Kemono Friends to moje anime sezonu. Moja pierwsza 9 od czasu Hibike Euphonium, a przed nią to hmmmm… pamięć mnie zawodzi.
  • Avatar
   kamil88 1.04.2017 23:48
   Re: Czarny koń anime
   15 kwietnia ma odbyć się event, może zapowiedzą następny sezon? Boje się tylko, ze teraz jak seria jest znacznie popularniejsza, to zaczną się większe naciski/oczekiwania studia, i jakość serii się pogorszy [link]
 • Avatar
  A
  Otak 28.03.2017 22:58
  SPOILER  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Dalek-baka 29.03.2017 01:10
    kliknij: ukryte 

   A co do obietnicy drugiego sezonu, to jak najbardziej (choć na razie nie wiadomo co to ma być): [link]
  • Avatar
   Paythoss 29.03.2017 09:59
    kliknij: ukryte  XD

   Nie zdziwiłbym się, jak by tam siedziała kliknij: ukryte  włącznie.
   • Avatar
    Paythoss 30.03.2017 08:56
    A tak z innej beczki .... zauważyliście, że  kliknij: ukryte 
    • Avatar
     Koogie 30.03.2017 11:20
     Jakby nie patrzeć Serwal ma cechy ludzkie, a Torba to prawdziwy przyjaciel. W każdym razie było urocze, że taki na siebie wywarły wpływ.
     • Avatar
      Paythoss 30.03.2017 14:55
      Bardziej podejrzewam tu kliknij: ukryte 
    • Avatar
     Dalek-baka 30.03.2017 16:09
      kliknij: ukryte 
     • Avatar
      Paythoss 30.03.2017 16:48
      Zwróć uwagę,. iż kliknij: ukryte 
      • Avatar
       Paythoss 30.03.2017 16:54
       Choć podejrzewam, że kliknij: ukryte 
       • Avatar
        Dalek-baka 30.03.2017 17:03
        Tyle tylko, że  kliknij: ukryte 
        • Avatar
         Paythoss 30.03.2017 18:53
         Że też Ja tego nie zauważyłem, dopiero na 4Chan zwrócili na to uwagę…
          kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Weiter 22.03.2017 23:23
  Tak czytam te wasze komentarze i aż nachodzi mnie ochota, by sprawdzić tą serie, warto? Trochę te CGI bije po oczach.
  • Avatar
   Koogie 23.03.2017 13:40
   Powiem tak… Czekam na emisje ostatniego odcinka by móc napisać całościową opinie tego show w której spoiler, będzie mnóstwo superlatywów i chwalenia. Część możliwe, że wynika z tego jakim fenomenem stała się ta seria i jaka atmosfera wokół niej jest, no ale spróbujemy później być w miarę obiektywni.

   Stanowczo jest to show warte uwagi i jest to show warte przebrnięcia przez pierwsze trzy odcinki. Jeżeli anime wyląduje końcówkę, to pewnie dam je jako moje ulubione anime tego sezonu przebijając tutaj Little Witch Academia i Dragon Maid.
  • Avatar
   Paythoss 24.03.2017 09:55
   Po złapaniu bakcyla Kemono Friendzu, reklamacji nie uznaje się
   [link]
  • Avatar
   Otak 25.03.2017 01:27
   Rekomendacja
   Mimo CGI warto po to sięgnąć. Napisałbym dlaczego ale wg mnie Kemono najlepiej się ogląda jak się wie jedynie że o zwierzątkach co się zmieniły w moe shoujo.
   • Avatar
    Paythoss 28.03.2017 22:02
    Re: Rekomendacja
    Koniec ... dziwny, tak jakby nie mieli pomysłu jak to zamknąć.
    Na szczęście jest na tyle otwarty, by mieć nadzieję na 2 sezon.
 • Avatar
  A
  Otak 21.03.2017 22:46
  ep11
  Spoko że skoczyło napięcie i jest nieco mroczniej ale oby nie przesadzili i z animacji 13+ nie zrobili uber mrocznego 18+ bo to tak jakby nagle Berserk dostał klimatu MLP.

  I po raz kolejny nawiązanie do mitycznego Króla Małp Sun Wu Konga aka Son Goku w postaci friendsa walczącego kijem.
  • Avatar
   Paythoss 21.03.2017 23:15
   Re: ep11
   Oby ostatni ep nie zakończył się  kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Paythoss 22.03.2017 10:17
    Re: ep11
    Hmm… teraz dopiero dotarło do mnie, iż napis widniejący za zwykle występującymi PPP, jest podniszczony i zatarty…
     kliknij: ukryte 
    To teraz będą najdłuższe 5 minut, jak to mówią na 4Chan… obym nie musiał zakupić dodatkowej paczki chusteczek…
    [link]
    • Avatar
     Paythoss 22.03.2017 10:21
     Re: ep11
     ... i jeszcze jedno, ktoś wie czego to symbol ?
      kliknij: ukryte 
     • Avatar
      Paythoss 22.03.2017 12:24
      Re: ep11
      Jak teraz jeszcze raz przeglądam ten epizod…  kliknij: ukryte 
      [link]
      • Avatar
       Paythoss 24.03.2017 09:57
       Re: ep11
       Ciekawe, kiedy OST ... znów to usłyszeć ale w lepszej jakości i całe
       [link]
       • Avatar
        Dalek-baka 24.03.2017 18:17
        Re: ep11
        17 maja ma wyjść.
        [link][link][/link]
        Ciekawie się te nowe piosenki zapowiadają, Toki ma chyba dostać jedną z nich.
        • Avatar
         Paythoss 25.03.2017 20:42
         Re: ep11
         Niestety… nic tu nie widzę. Chyba Cranch blokuje treść jak się ma adbloki :(
         • Avatar
          Paythoss 26.03.2017 13:54
          Re: ep11
          Hmm… czyżby kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Koogie 21.03.2017 22:07
  Odcinek 11
  O panie, ktoś podkręcił materiał nagle do 11. Zrobiło się poważniej. Ambicje to a seria ma. Teraz tylko czekać na kolejny odcinek… ale Wow, nie sądziłem że aż tak polecą.

  Po prostu Wow.
 • Avatar
  A
  Otak 5.03.2017 22:02
  Ten koment=SPOILER
   kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Paythoss 14.03.2017 22:03
   Re: Ten koment=SPOILER
   Po ostatnim epizodzie ... czy Serval to Seval kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Paythoss 18.03.2017 15:32
    Re: Ten koment=SPOILER
    Mam nadzieję, iż trolują ... ale na oficjalnej stronie KF, było takie zdjątko
     kliknij: ukryte 
    Czyżby nowy Friend ?
    [link] XD
   • Avatar
    Koogie 18.03.2017 19:28
    Re: Ten koment=SPOILER
    Większym pytaniem jest czy Torba­‑chan nie jest tak naprawdę  kliknij: ukryte .
    • Avatar
     Dalek-baka 19.03.2017 16:42
     Re: Ten koment=SPOILER
     Ale to już zostało wyjaśnione (chyba)  kliknij: ukryte 
     • Avatar
      Koogie 19.03.2017 18:57
      Re: Ten koment=SPOILER
      Tak, to jest dominująca teoria. Podobna zresztą do wyjaśnienia czemu Serval płakała pod koniec ostatniego odcinka.  kliknij: ukryte . Jednak jest to tylko teoria i równie dobrze seria może nie pójść po tak ciężki jakby nie patrzeć motyw.

      • Avatar
       Paythoss 21.03.2017 14:45
       Re: Ten koment=SPOILER
       Ciekawe, że nikt nie poruszył innego, niezwykle ciekawego aspektu:D
       Po odcinku z pingwinami, gdzie Margay stwierdziła, że coś tak jej tu słodko pachnie ... po epizodzie z lisami, nabiera to nowego znaczenia XD
        kliknij: ukryte 
     • Avatar
      Paythoss 21.03.2017 14:47
      Re: Ten koment=SPOILER
      Nie tyle może na kapelusz, ile na prawdopodobnie kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Koogie 18.02.2017 14:14
  Piąty odcinek
  To raczej będzie mój ostatni opis wrażeń z pojedynczego odcinka z tej serii. Jest to relaksująca seria z pewnym zacięciem, elementami tajemnicy. Nadal jednak trzeba pamiętać, że jest to spokojna seria mająca w dużej mierze po prostu nas rozluźnić po ciężkim dniu pracy. Nie widzę sensu powtarzania się po tysiąckroć, a bez naprawdę dogłębnej analizy scena po scenie, to do tego by się zdegradowały te wpisy.

  Sądzę, że mimo sukcesu w Japonii seria nie ma żadnych szans by się przebić na zachodzie. Kultura rzeczy słodkich u nas po prostu nie ma takiego mainstreamowego charakteru, a ta seria wraz ze swoimi designami posiłkuje się tym ile może. Dla większości widzów zachodnich seria będzie pełniła rolę ciekawostki. Czegoś co jeśli znają kontekst sukcesu na wschodzie będą mogli obejrzeć przez pryzmat eksperymentu i zaakcentowania różnic kulturowych. Dla innej części widzów będzie to kolejna spokojna seria o uroczych rzeczach. Ma ona pomysł, jest ciekawa i się wyróżnia, lecz nie otworzy ona nikomu oczu, to nie jest rewolucyjna seria. Widzowie którzy lubią ten gatunek… będą czuli się tutaj po prostu jak w domu i tyle. Reszta widzów z zachodu po prostu zignoruje tą serie i nie ma w tym nic złego czy dziwnego. Po prostu ta seria nie będzie miała do zaoferowania rzeczy, które Ci widzowie uważają za istotne.
  Prawdę mówiąc jak podoba mi się ta seria i szczególnie kreacje fanów, tak nie widzę siebie polecającego tą serie specjalnie. Seria jest zbyt specyficzna na to.

  No dobra, no to zacznijmy ten odcinek.

   kliknij: ukryte 

  Bardzo dobry odcinek, gdyby od pierwszego odcinka była taka klarowność we wszystkim to ta seria nie miałaby tak dużych problemów. Wizualnie nadal to jest koszmarek, ale da się przyzwyczaić. Stanowczo siłą serii jest scenariusz i konsekwencja fabularna.

  I tyle, raczej już będę oglądał serie w spokoju, bez przerywania i relaksując się kompletnie. Czwarty i piąty odcinek stanowczo ugruntowują pomysł serii na siebie i według mnie… jest on bardzo dobry i jest dobrze realizowany. Jestem szczęśliwy, że dałem serii szansę.

  Ogólna opinia się nie zmieniła. Nie polecam serii od tak, lecz jeżeli ktoś ma ochotę na relaksującą spokojną, troszkę dziecinna serie. To ta tutaj jest przy okazji dobrze napisana i autentycznie dowiedziałem się paru rzeczy o zwierzętach. To dobra seria, która po prostu jest wyjątkowo specyficzna.
  Największy czarny koń jakiego spotkałem.
  • Avatar
   Koogie 18.02.2017 20:38
   Re: Piąty odcinek
   Tak przeglądając fanart­‑y tej serii. Ja kurczowo starałem się nie okazywać tego, ale uwielbiam tego typu serie. Widzę w tej serii mnóstwo chęci, ta dbałość o detale w postaciach i jak są używane. Ta seria jest robiona z sercem. I pomyśleć, że tyle serca zostało włożone w martwą franczyzę mając budżet dwóch paczek chipsów, a także później nagle to wszystko eksplodowało. I tak pozytywna seria została po prostu zalana taką miłością i sukcesem. Samo to po prostu sprawia mi przyjemność.

   Życie pisze lepsze historie niż najlepsi reżyserzy.
   • Avatar
    Paythoss 19.02.2017 10:44
    Re: Piąty odcinek
    hmm ... Tur jako dobrze zbudowana mulatka ? Shutupandtakemymoney.jpg :)
    6 epek to jest coś ale ciii ...
    • Avatar
     Paythoss 19.02.2017 10:47
     Re: Piąty odcinek
     Za szybko wcisnąłem „wyślij” ^^
     Ciekawe ten Jappari Park ... jakieś mityczne gatunki (Tsuchinoko) a teraz wymarłe ? Co następne ? Mamut ?
     • Avatar
      Paythoss 21.02.2017 09:37
      Re: Piąty odcinek
      No i wykrakałem ... przynajmniej jeśli chodzi o grę ;) Występował tam mamut, ciekawe czy zabłyśnie chociaż na chwilę w anime.

      Wyrzucono link do mocno wątpliwej strony… Moderacja
      • Avatar
       Paythoss 21.02.2017 20:00
       Re: Piąty odcinek
       Nie wiem czy się śmiać czy płakać ...
       ... ale niech Wam będzie. teraz lepiej?
       [link]
 • Avatar
  A
  Koogie 15.02.2017 21:01
  Czwarty odcinek
  Z tego co rozumiem to największy wzrost widowni przypada na odcinki 4 i 5, w związku z tym spodziewam się tutaj zobaczyć jeszcze więcej informacji do odpakowywania i jeszcze więcej obcości wymieszanej z relaksem.
  Po pierwszych dwóch odcinkach uznałem tą serie za coś dla dzieci, lecz czas antenowy wybitnie na to nie wskazuje, ponieważ show jest emitowane z tego co wiem w nocy. Także celem serii mieli być fani uroczych dziewczynek, a pomysłem mającym przyciągnąć i wyróżnić się miało być potraktowanie świata w którym dzieje się to show z pewną dziwną dozą powagi. Efektywnie daje to serii lekkie intelektualne zacięcie, pozostając i opierając się na kanonach zawartych w seriach relaksujących.

  Także Japonio, pokaż mi czym się tak fascynujesz. Masz całą moją uwagę.

   kliknij: ukryte 

  Hmmmmm… Czyli to co było tłem wcześniej, stało się główną myślą przewodnią.
  Ten odcinek był dokładnie taki jak się spodziewałem przed obejrzeniem.
  Seria przedstawia przygody dziecka z amnezją i zwierzo­‑dziewczynek, które mają inteligencje małego dziecka lecz równie mocno są kierowane przez zwierzęce instynkty. Całość pokazuje znane nam widzowi środowisko i rzuca w nie bohaterki dla których ono jest całkowicie obce. Postaci są niewinne i pieruńsko miłe, co jeżeli ktoś lubi relaksujące serie… wystarczy by poczuł się dobrze. Seria zachowuje świeżość poprzez poprzez angażowanie widza w uzupełnianie luk, poprzez konsekwencje i stałe dostarczanie informacji przekonuje ona widza, że ten świat ma pewne zasady, że istnieją odpowiedzi których szukamy.
  W pewnym sensie seria też fabularnie uzasadnia bardzo proste charaktery zwierzo­‑dziewczynek.

  Tak jak mówiłem, seria stanowczo ma pomysł na siebie i nie mam ku temu już żadnych wątpliwości. I szczerze? Ja ten pomysł kupuję… Część mojej fascynacji wynika ze zwykłej ciekawości czemu ta seria odniosła znikąd taki sukces, lecz część mnie po prostu chce zobaczyć tego więcej.
  Jestem pod wrażeniem, bo wszystkie znaki na niebie wskazywały, że to będzie najgorsza szmira sezonu. Scena otwierająca tej serii to jakiś żart, jest to tak pieruńsko tanie i miejscami brzydkie, że szkoda gadać. Lecz udało im się mnie kupić poprzez odważne użycie franczyzy i konsekwentną realizacją swojej własnej wizji mimo braków w talencie czy budżecie.

  Nie jest to anime które TRZEBA obejrzeć, też nie jest najlepsze w sezonie, lecz jest to największy czarny koń jakiego widziałem od lat.

  • Avatar
   Paythoss 18.02.2017 15:49
   Re: Czwarty odcinek
   KONOYAAROOO ! Tsuchinoko nie jest kobrą ... SHAAAAAAAA !!!
   [link]

    kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Koogie 18.02.2017 19:37
    Re: Czwarty odcinek
    Fun fact, tam gdzie w tekście jest Tsuchinoko, wcześniej wszędzie była kobra. Zauważyłem swój błąd dopiero później, a i też nawet wygooglowałem sprawę by mieć pewność. Jedna kobra mi umknęła jak podmieniałem.

    Uroczy głos
    • Avatar
     Paythoss 19.02.2017 09:58
     Re: Czwarty odcinek
     Nic dziwnego ... Yuu Kobayashi w kolejnym wcieleniu :D

     ... ale jak ją zaciągnęli do tej produkcji ? ^^'
 • Avatar
  A
  Koogie 13.02.2017 21:54
  Trzeci odcinek
  No to zabierzmy się za kolejny odcinek. Postanowiłem co nieco sprawdzić o tej serii i okazało się, że na przestrzeni ostatniego tygodnia ta seria eksplodowała w Japonii. Tamtejsi widzowie oszaleli na jej punkcie, ilość widzów gwałtowanie skoczyła do góry dominując serie wcześniej przodujące w oglądalności, a także pre­‑ordery poleciały w górę. Czy na poziomie 5 odcinka dojdzie do jakieś przemiany mojej perspektywy tego show? Czy może to po prostu Japończycy nie mają gustu?
  Ciężko powiedzieć, ale nie ukrywam, że jestem coraz bardziej zaintrygowany tym anime. Jest jedna rzecz którą na pewno zrozumiałem już… w tym anime siedzi coś. Pod tą całą masą okropnego CG, tragicznych VA i braku budżetu by animować ruchów ust… czuje w kościach, że gdyby tylko poprawić parę rzeczy, obsypać to kasą to dostalibyśmy coś wyjątkowego.

  No cóż, kolejny odcinek powolnego zwiedzenia parku ze zwierzętami.

   kliknij: ukryte 

  Uhhh, było w tym odcinku znacznie więcej rzeczy do odpakowywania niż się spodziewałem. Prawdę mówiąc jak na razie dla mnie to show to jest po części szukanie wszelkich możliwych informacji o tym świecie, po części pochłanianie obcości poszczególnych scen, a po części relaks kompletny w sytuacjach w których miłe postacie mówią do siebie miłe rzeczy.
  Ending i dialogi wyraźnie wskazują na jakiś głębszy pomysł na serie… albo może inaczej. Wskazują na pomysł na serie. Szanuję to, bo biorąc pod uwagę budżet i wszystko… mogliby zrobić kompletny kaszan i nikogo by to nie obchodziło, gra którą reklamują i tak jest martwa. Lecz ktoś ma pomysł i go robi.

  Czy rozumiem fenomen serii w Japonii? Jeszcze nie, może 5 odcinek mnie oświeci, a może już to zrobi czwarty.
  Czy uważam to za wyjątkowo dziwne anime w sezonie? Tak, pod wieloma względami to anime mnie fascynuje i intryguje. Nie zdziwiłbym się jakbyśmy mieli do czynienia z produkcją, która wiedziała, że robi martwy produkt i postanowili się z nim zabawić. Zrobić coś swojego.
  Jutro zmierzymy się z odcinkiem numer 4.
  • Avatar
   Otak 14.02.2017 23:47
   Re: Trzeci odcinek
   Pisać recenzję każdego odcinka. Dawno nie widziałem tak zaawansowanego grafomaństwa. Za niedługo zaczniesz recenzować pojedyncze chaptery mang a potem pojedyncze strony.
   • Avatar
    Koogie 15.02.2017 08:22
    Re: Trzeci odcinek
    Od razu grafomania, było parę osób którym moje teksty przypadły do gustu.

    Oryginalnie opisałem pierwszy odcinek z myślą, że fajnie będzie się z tej serii wyśmiać i tak zostawić. Pierwsze anime reżysera, wszyscy członkowie produkcji wraz z aktorkami to płotki. Produkt który reklamują został wycofany z rynku, więc budżetu to oni mają zero. Oceny na portalach tego show są poniżej takich tragicznych serii jak Handshakers. Idealny cel na odrobinę rozrywki nie sądzisz?
    Jednak postanowiłem troszkę więcej pisać, bo w tym momencie traktuje ten tekst jak udokumentowanie mojej przygody w odkrywaniu jądra tej serii. Stała się ona hitem z dnia na dzień w Japonii, a także po prostu coś tutaj widzę. Prawdę mówiąc po trzech odcinkach jestem w stanie już z dużą pewnością powiedzieć co nie działa w tej serii, a co działa. Zapewne przestanę opisywać kolejne odcinki niedługo, bo mój cel został już praktycznie osiągnięty.

    Jak założę bloga i będę tam opisywał to co oglądam, bardziej się rozpisując o opiniach, scena po scenie i ich implikacjach to wtedy możemy pomówić o grafomani.
    • Avatar
     Mizuna 15.02.2017 23:59
     Re: Trzeci odcinek
     Ja tam lubię czytać Twoje opisy odcinków;) Sama tego nie oglądam, ale dzięki Tobie wiem co się dzieję. sama pewnie nie dokopałabym się do ,,jądra serii”, tym lepiej, że to oposujesz :)
    • Avatar
     Animelik 16.02.2017 10:16
     Re: Trzeci odcinek
     Też lubię czytać te opisy. Samemu raczej nie chciałoby mi się tego obejrzeć, a tak wiem, że jest to coś dziwnego.
     Czekam na tego bloga.
  • Avatar
   Slova 15.02.2017 08:55
   Re: Trzeci odcinek
   mnie też ten boom intryguje i chyba się skuszę, dużo czasu to nie zajmuje.
  • Avatar
   Paythoss 18.02.2017 15:37
   Re: Trzeci odcinek
   Ten Ibis jest samotny ... bo pewnie jest jedynym w okolicy. Jego gatunek w Japonii jest praktycznie na wymarciu a zachowały się tylko jakieś w Zoo.

   Chociaż możliwe, że już jednego przyjaciela znalazł ;)
   [link]
   • Avatar
    Koogie 18.02.2017 19:38
    Re: Trzeci odcinek
    Tyle się człowiek dowiaduje z głupiej chińskiej bajki.
    A te kreacje fanów są naprawdę pierwsza klasa. Tyle tego jest i takiej dobrej jakości.
 • Avatar
  A
  Koogie 12.02.2017 19:39
  Drugi odcinek
  Dobra, zróbmy dwa odcinki na raz, a co mi tam.
  Jak teraz myślę o pierwszym odcinku, to szczerze mówiąc… spodziewałem się, że będzie gorsze. To miała być seria edukacyjna, one zawsze mają trochę inną strukturę i uczucie. Tak samo sam aspekt wizualny… widać, że nie mają tu nic, zero, null, nada… ale nie odpycha to od ekranu. Dobra, nie jest to dobre i oceniając grafikę da się tej serii denną ocene… lecz wizualnie nie odrzuca mnie od ekranu.

  Jestem ciekaw drugiego odcinka, let's go

   kliknij: ukryte 

  Ten drugi odcinek jednak mi uświadomił z czym mam do czynienia. Dora poznaje świat z lekka nutką post­‑apokalipsy.
  W sumie nie czuje bym mógł miesząc mocno tą serie z błotem. Na swój chory sposób jest nawet urocza, a elementy post apokaliptyczne dodają mi pikanterii. Jest to mimo wszystko nadal pieruńsko wole i dzieje się w tym show prawie nic. Aspekt wizualny też, jak powiedziałem że nie odpycha, tak jest to tanie show… bardzo tanie.

  Pewnie jeszcze to trochę obejrzę, ponieważ… Widziałem już znacznie gorsze rzeczy, a to przynajmniej ma jakieś wytłumaczenie swojej niekompetencji.
  • Avatar
   Koogie 12.02.2017 20:11
   Re: Drugi odcinek
   Dodatkowa myśl… Chyba to show mi się podoba, mimo pewnych problemów.
 • Avatar
  A
  Koogie 12.02.2017 18:42
  Pierwszy odcinek
  No, mam chwilę by wreszcie usiąść do tego show. Późno jak na pierwsze wrażenie, ale trudno. Jedyne co wiem o show to tylko co było napisane w zajawkach. Wiem, że anime jest nudnawe, wiem że jest na podstawie gry której serwery umarły już w grudniu i wiem że nie mam zielonego pojęcia czemu to anime w ogóle istnieje.

  Spodziewam się koszmaru, dlatego mam pizze obok siebie, coś do pizza… i jestem gotów na najgorsze. Będę pisał swoje opinie na bieżąco.

   kliknij: ukryte 


  Uhhh… Moja głowa… To anime się bardzo dłużyło, jednak jest w nim ciągłe wrażenie, że coś jest nie tak.
  Prawdę mówiąc towarzyszą mi podobne uczucia kiedy oglądałem Stalkera, nie że to show ma tyle w sobie. Ale zarówno Stalker jak i to miały w sobie mnóstwo czasu w którym w sumie nic się nie działo, non stop było wrażenie że coś jest nie tak, tyle że jedno zrobiło to specjalnie… a tutaj mam wrażenie, że przypadkiem im wyszło jak robili serial edukacyjny dla dzieci.
  Komplement… robiliśmy fajną słodką kreskówkę dla dzieci, ale reżyser naoglądał się rosyjskiej kinematografii i uznał chyba, że to jest jedyna jego szansa by się zrealizować.

  Uhhh… będę oglądał dalej, ciekawi mnie jak bardzo dziwnie i źle może jeszcze być.
 • Avatar
  A
  Otak 26.01.2017 19:32
  Wrażenia i teoria
  Mimo animacji od której lepiej wyglądały gierki z lat 90­‑tych to projekty postaci fajne a sama seria sympatyczna i urocza. Mam jednak pewną opinię, może lekko naciąganą ale SPOILER  kliknij: ukryte