Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Koogie 18.01.2017 23:55
  2 odcinek
  Pojawienie się nowej postaci ugruntowuje tą serię. Nadal ma ona pewne problemy z brakiem wagi niektórych scen, ale nie były one tak wydatne jak w odcinku poprzednim.
  I jak już anime postanowiło pozwolić postaciom oddychać, to tak… zrobiło się wyjątkowo przyjemnie. Sentymentalne akcenty dobrze były wplecione i nie ukrywam, że dzięki nim także humor wydał mi się bardziej na miejscu. Postaci stały się bardziej ludzkie.
  Bardzo dobry odcinek, a i także animatorzy mieli okazję się wyjątkowo popisać. Może i projekty postaci i tła są proste, lecz to nie oznacza że KyoAni idzie po najniższej linii oporu i było to stanowczo widać w scenie walki.

  Nadal obawiam się, że epizodyczność scen będzie działać na niekorzyść serii, ale seria wylądowała na mojej liście priorytetowej do oglądania po tym odcinku. Czekam na więcej
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 18.01.2017 22:08
  1 odcinek
  Zaskakująco przyjemny pierwszy odcinek. Jak wszyscy poniżej, spodziewałam się czegoś kompletnie gorszego – mało śmieszną komedię z górą fan serwisu. A wszystko jest fajne wyważone! Przy paru scenach naprawdę głośno się zaśmiałam (motyw z odrastającym ogonem to mój faworyt), a główna smoczyca o dziwo sympatyczna xd Jeśli dalej tak będzie, to będę oglądać!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Klemens 18.01.2017 19:53
  Nie mam pojęcia kim jest seiyuu tej dziewczynki, ale ma tak słodziutki głosik, że aż ją polubiłem ♥.♥
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 12.01.2017 11:10
  1st episode
  Po seansie tego odcinka byłem całkiem skonfundowany, bowiem podczas seansu nie mogłem narzekać na żaden element. Wizualnie show jest pierwsza klasa, humor mi przypasował i postaci przypadły mi do gustu. Jednak mimo tego nie odczułem nic wzniosłego, tak jakby show przeze mnie przeleciało niewiele zmieniając.
  Dopiero po paru minutach wewnętrznej refleksji załapałem gdzie tkwi szkopuł. To anime ma strukturę jaką zwykle widzę w 5 minutowych komediach. Baraże żartów, które są ze sobą jedynie przelotnie powiązane poruszają nonsensowną historie powoli krok po kroku w stronę niczego konkretnego. Show jest realizowane prze Kyoani i oczywiście da się to zauważyć, lecz show samo w sobie ma dużo prostotę, nie tylko twarzy postaci, ale także tła. Nie są one leniwe, lecz w ogóle nie zostawiają po sobie śladu w głowie. Abstrakcyjność historii i postaci dodaje do tego uczucia oglądania 5 minutowej przekąski. Mimo, że anime trwa 20 minut w ogóle tego nie czuć, więc te porównania do 5 minutówek bynajmniej nie mają być pejoratywne.

  Polecam do konsumpcji w każdym razie, bo mi się podobało. Po prostu raczej bym zalecał traktowanie tego jako dodatku niż dania głównego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 11.01.2017 23:00
  Zakochałem się. Bałem się, że to będzie głupiutka seryjka a tu:

  - kumata protagonistka i do tego całkiem rozgarnięta (i jeszcze z mojej branży, tak rozumiem o czym gadali w barze :P). Lubię ją :)
  - urocza smoczyca
  - smoki, dużo smoków. I to dużo w sensie całej mitologii (nawet jeśli luźnej), a nie umownie, gdzieś tam tylko w tle
  - fajna grafa
  - odpowiedni balans między fanserwisem, komedią, slice of life i akcją (przynajmniej na razie), a to wszystko okraszone odpowiednim tempem, no może zdeczka za dużo i za szybko się działo w pierwszym odcinku, ale mi to akurat nie przeszkadza.

  To będzie chyba mój konik w tym sezonie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime