Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Festiwal Fantastyki Twierdza - konwent

Komentarze

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Koogie 24.03.2017 08:30
  Seria zaraz się kończy, a moja ostatnia opinia tutaj była taka zdystansowana.

  Ogólnie nadal widzę pewne problemy tej serii. Jednak na przestrzeni sezonu seria miała całkiem sporo dłuższych sytuacji które ładnie grała emocjonalnie. Jakby czas antenowy serii podzielić na dwa i emitować je oddzielnie to praktycznie w ogóle nie odbiłoby się to na odbiorze serii.
  Mimo to sama jakość serii i stabilność tego co chce zrobić i co robi gwarantuje całkiem dobrze spędzony czas. W czasie tych 11 odcinków które były do tej pory ani razu nie odczułem znużenia tym anime, czy specjalnie negatywnych myśli. Postaci drugoplanowe są tutaj raczej słabe, lecz główna trójka bohaterów jest cudowna i ciągnie to show. Kanna zapewnia słodycz, Toru jest raz wyjątkowo intrygująca i skomplikowana a chwile później to po prostu kula energii. Kobayashi natomiast ładnie balansuje pomiędzy byciem na tyle prostą by móc spokojnie wczuwać się w jej rolę, a byciem na tyle charakterystyczną by mimo niskiej energii była ona kolorową i ciekawą postacią. Ta trójka i aspekt wizualny stanowczo stanowią siłę serii.

  Nie będzie to moje ulubione anime w sezonie, bo mimo braku negatywnych emocji i tego że mogę chwalić serie za wiele rzeczy, to ona po prostu nigdy nie wybija się ponad swoje wady. Jest po prostu dobrym przedstawicielem swojego gatunku, a jednocześnie ma parę małych irytujących elementów (jak zbytnia epizodyczność czy słabość postaci drugoplanowych).
  Jest to jednak dobrze spędzony czas, który będę pozytywnie wspominał jak już się skończy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 24.03.2017 03:18
  Oj chciałbym bardzo, by powstał 2 sezon. Niezwykle przyjemnie tracić przy tym czas. Słodkie do granic możliwości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Kysz 27.01.2017 19:35
  Po 3 epku
  Właściwie jest… nieźle. Bardzo miło mi się to ogląda, choć jednocześnie nie jest to niczym nadzwyczajnym. To może być jedna z ciekawszych propozycji od KyoAni, a co najlepsze – nie bardzo jest tu co zepsuć. W sensie mam wrażenie, że seria od początku pokazała nam swoje plusy i minusy i jeśli komuś spodobało się to, co zobaczyć, a wady go nie odrzucają, to dalej raczej nie powinien się zawieść, bo nie sądzę, by tu się miało wiele pozmieniać. Istnieje drobne ryzyko, że przesadzą z dramą, ale nie wydaje mi się – przy takiej mocno epizodycznej strukturze nie widzę miejsca na epizody stricte dramatyczne.
  Oczywiście, jak to zwykle w takich seriach bywa, sporo robią tu postaci. Kobayashi to bardzo nietypowa bohaterka jak na tego typu serię. Nie dość, że jest dorosła, to jeszcze zachowuje się bardzo naturalnie, choć ma swoje „odchyły” (jak każdy człowiek). Kanna jest słodziutka i zwyczajnie mnie rozbraja. Nie jestem wielką fanką chodzących kostek cukru, ale akurat ona prezentuje się wyjątkowo dobrze. Największy problem mam z Tooru. Z jednej strony, jeśli chodzi o jej charakter, również mamy do czynienia z bardzo ciekawie wykreowaną postacią. Nie pasuje mi tylko jej zafascynowanie Kobayashi, a raczej jego wydźwięk i sposób okazywania tych uczuć. Gdyby zostali na neutralnej stopie wdzięczności i przyjaźni byłoby super. Tak, wiem, że dopatruję się wady tak naprawdę w założeniu fabularnym, ale nic nie poradzę, że akurat tego typu relacje mi nie leżą.

  Poza tym nie pasują mi w sumie jeszcze dwie rzeczy. Jedną z nich jest nad wyraz przerośnięty biust Quetzalcoatl. To akurat taki przypadek, który wygląda już ohydnie. Kompletnie nie rozumiem fenomenu takich postaci…
  No i druga sprawa, która może nie tyle mi nie pasuje, ile po prostu zwróciła moją uwagę – że też Kobayashi stać na to wszystko. Z tego, co pokazują, jest takim typowym korposzczurem, ale bez mrugnięcia okiem kupuje całkiem wypaśnięte mieszkanie i jeszcze utrzymuje dwóch darmozjadów. Wiem, że Japonia to inne standardy, ale na pewno nie aż tak – no i co jak co, ale ceny nieruchomości są tam raczej wysokie.

  Wyjątkowo do gustu przypadła mi natomiast grafika. Styl jest uproszczony, ale widać tu ducha (i forsę) KyoAni – naprawdę ładnie to wygląda i dobrze komponuje się z klimatem serii.

  Nie jest to jakiś mój faworyt sezonu, ale upatruję w tym bardzo solidnej serii rozrywkowej. A to wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe do stworzenia.^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 27.01.2017 10:42
  3 odcinek
  Po trzecim odcinku mam znowu mieszane uczucia. Seria jest po prostu zbyt epizodyczna i jak pojedyncze żarty do mnie trafiają i lubię postaci, tak ta struktura powoduje, że ciężko żeby ta seria mnie chwyciła.

  Takie to, takie no, takie o. I paradoksalnie to jest bardzo precyzyjny opis moich uczuć dotyczących tej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 18.01.2017 23:55
  2 odcinek
  Pojawienie się nowej postaci ugruntowuje tą serię. Nadal ma ona pewne problemy z brakiem wagi niektórych scen, ale nie były one tak wydatne jak w odcinku poprzednim.
  I jak już anime postanowiło pozwolić postaciom oddychać, to tak… zrobiło się wyjątkowo przyjemnie. Sentymentalne akcenty dobrze były wplecione i nie ukrywam, że dzięki nim także humor wydał mi się bardziej na miejscu. Postaci stały się bardziej ludzkie.
  Bardzo dobry odcinek, a i także animatorzy mieli okazję się wyjątkowo popisać. Może i projekty postaci i tła są proste, lecz to nie oznacza że KyoAni idzie po najniższej linii oporu i było to stanowczo widać w scenie walki.

  Nadal obawiam się, że epizodyczność scen będzie działać na niekorzyść serii, ale seria wylądowała na mojej liście priorytetowej do oglądania po tym odcinku. Czekam na więcej
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 18.01.2017 22:08
  1 odcinek
  Zaskakująco przyjemny pierwszy odcinek. Jak wszyscy poniżej, spodziewałam się czegoś kompletnie gorszego – mało śmieszną komedię z górą fan serwisu. A wszystko jest fajne wyważone! Przy paru scenach naprawdę głośno się zaśmiałam (motyw z odrastającym ogonem to mój faworyt), a główna smoczyca o dziwo sympatyczna xd Jeśli dalej tak będzie, to będę oglądać!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Klemens 18.01.2017 19:53
  Nie mam pojęcia kim jest seiyuu tej dziewczynki, ale ma tak słodziutki głosik, że aż ją polubiłem ♥.♥
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 12.01.2017 11:10
  1st episode
  Po seansie tego odcinka byłem całkiem skonfundowany, bowiem podczas seansu nie mogłem narzekać na żaden element. Wizualnie show jest pierwsza klasa, humor mi przypasował i postaci przypadły mi do gustu. Jednak mimo tego nie odczułem nic wzniosłego, tak jakby show przeze mnie przeleciało niewiele zmieniając.
  Dopiero po paru minutach wewnętrznej refleksji załapałem gdzie tkwi szkopuł. To anime ma strukturę jaką zwykle widzę w 5 minutowych komediach. Baraże żartów, które są ze sobą jedynie przelotnie powiązane poruszają nonsensowną historie powoli krok po kroku w stronę niczego konkretnego. Show jest realizowane prze Kyoani i oczywiście da się to zauważyć, lecz show samo w sobie ma dużo prostotę, nie tylko twarzy postaci, ale także tła. Nie są one leniwe, lecz w ogóle nie zostawiają po sobie śladu w głowie. Abstrakcyjność historii i postaci dodaje do tego uczucia oglądania 5 minutowej przekąski. Mimo, że anime trwa 20 minut w ogóle tego nie czuć, więc te porównania do 5 minutówek bynajmniej nie mają być pejoratywne.

  Polecam do konsumpcji w każdym razie, bo mi się podobało. Po prostu raczej bym zalecał traktowanie tego jako dodatku niż dania głównego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 11.01.2017 23:00
  Zakochałem się. Bałem się, że to będzie głupiutka seryjka a tu:

  - kumata protagonistka i do tego całkiem rozgarnięta (i jeszcze z mojej branży, tak rozumiem o czym gadali w barze :P). Lubię ją :)
  - urocza smoczyca
  - smoki, dużo smoków. I to dużo w sensie całej mitologii (nawet jeśli luźnej), a nie umownie, gdzieś tam tylko w tle
  - fajna grafa
  - odpowiedni balans między fanserwisem, komedią, slice of life i akcją (przynajmniej na razie), a to wszystko okraszone odpowiednim tempem, no może zdeczka za dużo i za szybko się działo w pierwszym odcinku, ale mi to akurat nie przeszkadza.

  To będzie chyba mój konik w tym sezonie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime