Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha Bu

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  bobik 24.04.2017 16:58
  Dałem sobie spokój po pierwszym odcinku jak dziewczyna wsiadła na rower(na którym niby jeździła) i nie wiedziała ze trzeba pedałować ...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kysz 24.03.2017 18:31
  Słabe
  Ostatni odcinek idealnie podsumował jak słaba to była seria.

  Po pierwsze – stwierdzenie, że dyrektorka nie zaakceptuje klubu, bo  kliknij: ukryte , jest bardziej niż głupie. Generalnie ja się spodziewałabym idiotyzmu w stylu  kliknij: ukryte , ale jednak nie doceniłam debilizmu bijącego z tej serii – takie rozwiązanie byłoby za mało cukierkowe.

  Po drugie – żeby przedstawić tak ciekawą wycieczkę, jaką jest wyprawa, której celem jest  kliknij: ukryte , w tak nieciekawy sposób, to już trzeba mieć naprawdę kompletną pustkę w głowie. One wyszły, jakby były grupką bogatych damulek, które bawią się w „kolarstwo”, czyli podjeżdżają kawałek i czeka na nich własna przyczepa kempingowa z grupą zaopatrzeniowców czuwających, by się im czasem coś nie stało. Następnie znowu kawałek drogi – i znowu trafiają pod opiekę dorosłych. I to ma być zbieranie doświadczenia? Ja wiem, że one ledwie zaczęły liceum, więc są jeszcze za młode na wyprawy, które podejmowały bohaterki Long Riders, ale od tego właśnie byłaby tu nauczycielka, która wraz z nimi pokonywałaby kolejne kilometry. To by było faktycznie zdobywanie doświadczenia, a nie takie kontrolowane podjazdówki.

  I po trzecie – faktycznej jazdy na rowerach w tym epku było tak… ja wiem… z 3 minuty? Podczas których bohaterki stwierdziły, że  kliknij: ukryte  Brawo! Nie ma to jak logika – wyprać się z sił już na starcie i to na dodatek na zasadzie " bo jesteśmy wesołymi dziewczątkami i trzeba pokazać ile w nas drzemie energii”.

  Seria stanowi generalnie idealny przykład na to jak nie powinno się robić anime o słodkich dziewczątkach jeżdżących na rowerach. Taki K­‑on co prawda też nie pokazywał tego, o czym teoretycznie miał być, ale tam jednak całość była zdecydowanie ciekawsza, a bohaterki bardziej sympatyczne. Tutaj kompletnie nic się nie dzieje! Dużo czasu poświęconego na rozmowy o wszystkim w tego typu seriach to norma, ale takie sceny trzeba umieć robić, żeby nie zanudzić nimi widza. Tu zaś ewidentnie nikt tego nie potrafił przedstawić. Co najlepsze, zrobienie przyzwoitej serii o tej tematyce wcale nie jest takie trudne – wystarczyłoby pokazać więcej odcinków w stylu 11 epka i byłoby to całkiem znośne.

  Bardzo lubię cgdct i generalnie podchodzę do takich tytułów bardzo pozytywnie, ale to była najgorsza seria tego typu, jaką w życiu widziałam. Nie polecam nikomu – akurat anime tego typu jest dość dużo i można sobie to darować. A jak ktoś ma ochotę na słodkie dziewczęta na rowerach, to lepiej sięgnąć po Long Riders i to nawet pomimo paskudnej grafiki. To coś dostaje ode mnie 3/10 i gdyby nie te wstawki na końcu oraz ładne tła, to zeszłabym nawet o oczko niżej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Kysz 20.03.2017 20:51
  Takie krótkie spostrzeżenie po 10 epkach
  Nie sądziłam, że da się zrobić anime o słodkich dziewczątkach jeżdżących na rowerach gorzej, niż w Long Riders. Przecież to ma taki potencjał! Minami Kamakura zaczęło się nie najgorzej, ale potem to była męka i nawet nie chce myśleć, co szykują nam na finał.. Co najciekawsze, odcinki w których bohaterki jeździły najwięcej, czyli te z wyścigiem, były najsłabsze. Wycieczka w 10 odcinku też wyszła niestety słabo – liczyłam, że albo więcej sobie pooglądamy widoczków, albo chociaż bardziej skupią się na samej jeździe i różnych jej aspektach. Tak pustego odcinka bym się nie spodziewała.

  Naprawdę, najlepsze z tego wszystkiego są wstawki live­‑action po endingu – mają więcej rowerowej treści, niż same odcinki. xd
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Slova 10.03.2017 21:12
  No, nareszcie ciekawy odcinek – krajoznawczy. Poza live­‑action wstawkami wprowadzającymi widzów w tajniki jazdy na rowerze, to podziwianie landschaftów to jest jedyny pozytywny aspekt serii. No i ending jeszcze ok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Slova 31.01.2017 16:45
  Do dalszych odcinków doping alkoholowy może okazać się niezbędny…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime