Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Youjo Senki

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Conquest 6.04.2017 07:33
  I koniec
  Na początku sezonu wcale nie miałem w planach ruszać tego anime. Teraz wiem, że trochę byłoby szkoda, bo dostaliśmy ciekawą historię z dobrze wykreowanymi bohaterami, osadzoną w alternatywnym, ale nie pogmatwanym świecie i to rozgrywającą się w ciekawych czasach, w dobrej oprawie wizualnej i ze świetną muzyką. Jedyne, co mnie w większości nudziło, to sceny batalistyczne – same walki nie trzymają specjalnie w napięciu (ale szaleństwo lolity już tak). W tej chwili daję mocną siódemkę, ale nie neguję możliwości wystawienia lepszej oceny koniecznej kontynuacji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Orzi 4.04.2017 17:11
  Ostatni odcinek
  I niestety Przygody Tanyi Bardzozłej także wpadły w modną ostatnią pułapkę wśród adaptacji nowelek – niby skończyły jeden wątek, ale w ostatnim odcinku zamiast ładnego podsumowania wydarzeń + ewentualnie dobrze zaprezentowanego cliffhangera dostaliśmy 15 minut nowej historii plus wielkie „walcie się” do widzów na pożegnanie. Swojo robote zrobilymy, idźta czytać nowelkie. Za taką końcówkę ocena poleciała o oczko w dół, na 7/10. A szkoda, bo w anime niejednokrotnie urwano adaptację light novel w satysfakcjonujący dla widza sposób, jak np. KonoSubę z tego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 37
  Przechodzień 2.04.2017 11:23
  Hm… gdyby rzeczywiście „being X” chciał uprzykrzyć życie Tanyi w takim razie dlaczego po reinkarnacji otrzymała ponadprzeciętne zdolności magiczne?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 31.03.2017 23:18
  Dla mnie najlepsze anime sezonu. Spełnienie mojego marzenia o anime akcyjniaku w realiach IWŚ z badassowym antybohaterem i prawdziwym obrazem wojny z całym jej okrucieństwem bez podziału na dobro i zło
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  GLASS 31.03.2017 20:08
  Nie spodziewałam się wiele, a dostałam całkiem dobre, rozrywkowe anime. Oczywiście największym plusem jest główna bohaterka, ale same wojenne porachunki też nie zawodzą – cieszę się, że nie próbowali tej wojny „upiększyć”, tylko jasno i dosadnie pokazali, jak okrutna i nieprzyjemna może ona być. No i właściwie jako widzowie jesteśmy po stronie tych „złych”, co zdarza się rzadko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saber 31.03.2017 18:55
  ode mnie 9/10. drugi sezon potrzebny koniecznie.
  Początkowo nie planowałam tego oglądać, szybko się przekonałam, a ostatecznie zakochałam. Niesamowicie wciągające, ciekawe, fajny klimat, świetna główna bohaterka, to anime ma charakter, ogląda się świetnie. Wysłanie na magiczną I wojnę światową salarymana w ciele małej dziewczynki która ma na pieńku z Bogiem brzmi jak niezły miszmasz, ale sprawdza się fajnie. Chcę więcej. Końcówka oczywiście urwana, robi wielki apetyt na ciąg dalszy, który wierzę że nastąpi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Spoko 25.03.2017 22:25
  Oglądając Youjo Senki, przychodzi mi do głowy scenka z „Kung Fury”.
  Bohater cofa się w czasie. Na miejscu natyka się na agresywną lokalną faunę. Z pomocą przybywa mu dziewczę z minigunem i w rogatym hełmie na głowie.
  Bohater: Jaki mamy rok?
  Dziewczyna: To jest era wikingów.
  Bohater: To by tłumaczyło laserowe raptory. Kur…

  Jako seria rozrywkowa 7/10
  Jako seria wojenna 3/10

  Średnia 5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 18.03.2017 15:05
  Epicki kocioł
  Najpierw rakiety V1 a teraz Panzery III, alternatywne Niemcy jeszcze bardziej wyprzedziły na IWŚ swoje czasy. Ale wciąż domagam Się Zeppelinów ! Zaś co do fabuły, zapowiada się epicka finałowa walka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Otak 10.03.2017 18:42
  Wunderwaffe
  Szalony pomysł z  kliknij: ukryte , chociaż boli mnie że anime i IWŚ a nie ma bojowych Zeppelinów. Aż się prosi o sterowce­‑niszczyciele i sterowce­‑lotniskowce bo takie były w planach tylko że wojna się skończyła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Otak 3.03.2017 23:22
  Wojna nigdy się nie zmienia
  To co zawaliło Shuumatsu no Izetta, udało się Youjo Senki. Nareszcie anime o prawdziwym obrazie wojny. Nie przerysowanym a po prostu brutalnie prawdziwym. Bez jasnego podziału na dobro i zło.

  Niemcy to przynajmniej ostrzegli przed tym bombardowaniem. A Republika i tamtejsza Brytania na bank nie ostrzegała przed dokonaniem masakry ludności w swoich koloniach. A Brytole przed IWŚ nawet w Afryce Południowej urządzili obozy koncentracyjne dla zbuntowanych burskich osadników. Zaś sam Winston Churchill powiedział „Z pełną mocą popieram wykorzystanie zatrutych gazów przeciwko plemionom niecywilizowanym”.

  Tanya nie jest taka zła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  B0hna 3.03.2017 20:08
  ah! 8 ep
  Ah! Jak mi się to podobało!  kliknij: ukryte  Youjo Senki lubię właśnie za to, że brutalność Tanyi jest taka rzeczowa. Wszystko jest zaplanowane, Tanya  kliknij: ukryte 
  P.S. kliknij: ukryte  Ogólnie to kibicuję Tany'i w podboju Europy, nawet świata i wszechświata i pokonaniu Bytu X. Ona jest zbyt urocza, by przegrać <3.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  skgnbsk 25.02.2017 02:08
  Też wam się opening kojarzy z opkiem black lagoon? Prawie jak deja vu
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 24.02.2017 18:19
  Dzień D Tanyi
  No to tym z Ententy Tanya zafundowała D­‑Day, twórcom się udało, kibicuję postaci która wygląda na złą w walczy z tymi którzy wyglądają na tych dobrych. Daję odpust zupełny za poprzedni recap.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Orzi 15.02.2017 18:40
  Pozytywne zaskoczenie
  Z własnej woli pewnie bym się za to anime nie zabrał. Ot, kolejna reklamówka nowelki w modnych klimatach dziewczynki + wojna. Ile bym stracił gdyby tak się stało…

  Bądźmy szczerzy, ta seria jest tak świetna dzięki postaci Tanyi, która jest chyba pierwszym prawdziwym antybohaterem w anime od czasów Death Note. Sadystyczna oportunistka która nie boi się manipulować, łżeć i zabijać aby osiągnąć twój cel. A przy okazji aż kipi charyzmą. Ta postać jest tym, czym od początku powinny być niewypały starające się pozować na antybohaterów, jak Momonga z Overlorda. Mimo świadomości, że historia zostanie urwana przed prawdziwym rozpoczęciem akcji nie mogę doczekać się kolejnych odcinków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  kamil88 13.02.2017 21:19
  Wielka Wojna
  Czyli w tym świecie dopiero rozpocznie się Wielka Wojna. Jeśli Tanyi uda się zdobyć jakiś posłuch wśród generalicji, to powinna przestrzec kogo trzeba, przed wysyłaniem tamtejszego Lenina do wywołania rewolucji na wschodzie, bo będzie to miało negatywne konsekwencje dla całego świata :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 11.02.2017 15:35
  Lotnictwo
  Czyli jednak mają bombowce i myśliwce, po prostu latają na wysokości niedostępnej dla magów. No ale przybyło komando Tanyi i koncepcję szlag trafił.

  A epek spoko, ciągle przyzwoity wojenny akcyjniak.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 6.02.2017 18:31
  Coraz bardziej mi się podoba :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 3.02.2017 21:35
  Das ist gut !
  Jak to miło jest oglądać antybohaterkę co jest bardziej anty niż antagoniści w niektórych anime.

  SPOILER  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  B0hna 3.02.2017 20:08
  śmieszki
  Ostrzeżenie o  kliknij: ukryte . I to niezadowolenie Tanyi gdy chcieli  kliknij: ukryte  Kolejny super odcinek ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Slova 28.01.2017 10:03
  Tak sobie pomyślałem, że w myślach Tanya mogłaby mówić swoim oryginalnym głosem, byłby to miły kontrast.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Grisznak 28.01.2017 09:01
  Tanya faktycznie zyskuje z odcinka na odcinek. Szkoda w sumie, że jak na razie nie ma w tej serii żadnej innej ciekawszej postaci, cała reszta robi za tło dla popisów głównej bohaterki/bohatera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Daerian 27.01.2017 23:52
  Nanoha...
  Mnie w tej serii ze wszystkiego chyba najbardziej bawią nawiązania do postaci Nanohy w Tanyi, których jest za dużo (i w jednym miejscu trzy z nich wymienione ślicznie na jednym wydechu praktycznie) aby był to przypadek…
  Seria o złej Nanosze po prostu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 27.01.2017 21:43
  Wir sind des Geyers schwarzer Haufen, heia hoho !
  No nareszcie seria o niemieckich żołnierzach co ukazuje ich jako ludzi a nie armię ciemności jak nakazuje poprawność. A przy tym spoko wojenny akcyjniak z prawdziwym antybohaterem a nie emo co udaje antybohatera jak lelouch z code geassa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  PWL 27.01.2017 20:15
  Do dzisiaj pamiętam fragment książki Ericha M. Remarque „Na Zachodzie bez zmian”, w którym opisano trwającą ponad tydzień nawałę francuskiej artylerii na krótki odcinek frontu, na którym znajdował się bohater. Pociski spadały cały czas rozrywając okopy,bunkry i ludzi oraz stopniowo doprowadzając do psychozy pomieszanej z nieludzkim odrętwieniem. Potem przy dźwięku gwizdków Francuzi przystąpili do ataku, a z błota po niemieckiej stronie, gdzie można by pomyśleć, nikt nie mógł przeżyć, zaczęły się podnosić tysiące stalowych hełmów…

  Eh, od tego czasu I Wojna jest jednym z najciekawszych dla mnie okresów i przyglądam się wszystkiemu co na ten temat można znaleźć. Tutaj na dodatek mamy postać utalentowanego anty­‑bohatera, też moja ulubiona kategoria :) Tanya w poprzednim życiu była libertarianinem szkoły chicagowskiej, znanej z postaci Miltona Friedmana, ideologa porządku gospodarczego w Chile za czasów dyktatury Pinocheta; doskonały światopogląd dla korpo­‑ludzia o czarnym sercu. I tym zabawniej brzmią jej przemyślenia o tym, że w Imperium (nie­‑Niemcy) konieczne są związki zawodowe :D

  Każdemu chociaż trochę zainteresowanemu tym anime, polecam light­‑novel, albo chociaż mangę. To co się dzieje jest o wiele lepiej wytłumaczone i ciekawsze, niestety tylko po angielsku.
  Na koniec mały fragment z ogłoszenia o naborze do sił szybkiego reagowania, z końcówki 4 odcinka w anime:
  „We will always guide him, never abandon him, forever bounded to walk an unyielding path, onto the battlefield. All for the sake of victory.
  The mages we seek will head to the arduous battlefield, draw a pittance of a wage, live a gloomy life pelted by hails of bullets, shouldering unbearable risk with no guarantee of survival. Upon your return, fame and glory awaits.
  General Staff Office 601st Rostering Committee”

  (mam nadzieję, że nikt nie zauważył jak bardzo zacząłem się ślinić…)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 26.01.2017 09:32
  Dziwnie przyciągające
  Po trzech odcinkach, ciężko mi powiedzieć dokładnie co powoduje, że tą serie przyjemnie się ogląda. Design głównej bohaterki jest dosyć odpychający, mimo że jest to lolitka w mundurze. I tak, umundurowana słodka dziewczynka jest dla mnie przyciągającym konceptem i to nie tylko dlatego, że jestem skrzywiony lecz również ponieważ przeciwieństwa zwykle ze sobą dobrze działają. Tutaj paradoksalnie osiąga to nowy poziom, ponieważ coś do czego przyzwyczajeni jesteśmy, że będzie słodkie mimo że być nie powinno, okazuje się że naprawdę nie jest słodkie. Wychodzi z tego taki strasznie dziwne koło oczekiwań widza i burzeniu tych oczekiwań. Wszystko zawarte w jednym designie głównej bohaterki. Ostatecznie sądzę, że ten odpychający design mocno działa na korzyść serii, bo efektywnie to koło o którym wspomniałem wcześniej można odnieść do całej serii.

  Prawdę mówiąc nie mam trochę głowy do rozbierania tej serii. Można by powalczyć z tym jak seria odnosi się do boga, ale w oczywisty sposób jest to tylko ciekawa pusta dekoracja, a nie główna atrakcja serii. Można by coś tam pomyśleć czemu obrano sobie pierwszą wojnę światową, lecz tutaj także odpowiedz jest raczej prozaiczna, gdyż ta wojna słynęła z powolnego metodycznego wykrwawiania się w okopach, a także nie wymaga stąpania na paluszkach by kogoś nie urazić nazistowskimi motywami.
  Tak naprawdę jednak cała ta seria to jest główna bohaterka… wszystko inne wydaje się nie mieć praktycznie znaczenia i jest tylko bardzo ładną wydmuszką w której zamknęliśmy naszą bohaterkę. I działa to jakoś, ta wydmuszka jest ładnym tłem, który świetnie akcentuje podejście do świata głównej postaci, designy i wygląd anime także to odzwierciedlają.

  Nie mam co do tego anime specjalnych emocji, prawdę mówiąc wydaje mi się że jest troszkę miałkie, lecz… Nie mogę odmówić tego, że jest ciekawe. Chce zobaczyć kolejne przygody głównej postaci, a także mam wrażenie, że anime zdaje sobie sprawę czym jest i co ma zrobić by chwycić uwagę widzę. To anime musi zaskakiwać, lekko bawić się oczekiwaniami widza. Póki co wychodziło im to dobrze i jeżeli trend się utrzyma to nie będę miał żadnego problemu by skończyć to show zadowolony ze spędzonego czasu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime