Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Youjo Senki

 • Avatar
  A
  Otak 18.03.2017 15:05
  Epicki kocioł
  Najpierw rakiety V1 a teraz Panzery III, alternatywne Niemcy jeszcze bardziej wyprzedziły na IWŚ swoje czasy. Ale wciąż domagam Się Zeppelinów ! Zaś co do fabuły, zapowiada się epicka finałowa walka.
 • Avatar
  A
  Otak 10.03.2017 18:42
  Wunderwaffe
  Szalony pomysł z  kliknij: ukryte , chociaż boli mnie że anime i IWŚ a nie ma bojowych Zeppelinów. Aż się prosi o sterowce­‑niszczyciele i sterowce­‑lotniskowce bo takie były w planach tylko że wojna się skończyła.
 • Avatar
  A
  Otak 3.03.2017 23:22
  Wojna nigdy się nie zmienia
  To co zawaliło Shuumatsu no Izetta, udało się Youjo Senki. Nareszcie anime o prawdziwym obrazie wojny. Nie przerysowanym a po prostu brutalnie prawdziwym. Bez jasnego podziału na dobro i zło.

  Niemcy to przynajmniej ostrzegli przed tym bombardowaniem. A Republika i tamtejsza Brytania na bank nie ostrzegała przed dokonaniem masakry ludności w swoich koloniach. A Brytole przed IWŚ nawet w Afryce Południowej urządzili obozy koncentracyjne dla zbuntowanych burskich osadników. Zaś sam Winston Churchill powiedział „Z pełną mocą popieram wykorzystanie zatrutych gazów przeciwko plemionom niecywilizowanym”.

  Tanya nie jest taka zła.
  • Avatar
   Otak 3.03.2017 23:29
   Re: Wojna nigdy się nie zmienia
   A i zapomniałem dodać że ta „dobra i szlachetna” Ententa zrobiła żywą tarczę z własnych obywateli. Ale i tak będą wszyscy się czepiać tylko i wyłącznie Niemców.
 • Avatar
  A
  B0hna 3.03.2017 20:08
  ah! 8 ep
  Ah! Jak mi się to podobało!  kliknij: ukryte  Youjo Senki lubię właśnie za to, że brutalność Tanyi jest taka rzeczowa. Wszystko jest zaplanowane, Tanya  kliknij: ukryte 
  P.S. kliknij: ukryte  Ogólnie to kibicuję Tany'i w podboju Europy, nawet świata i wszechświata i pokonaniu Bytu X. Ona jest zbyt urocza, by przegrać <3.
  • Avatar
   Otak 3.03.2017 23:25
   Re: ah! 8 ep
   Z kolei ci „dobrzy” alianci strzelali nieuzbrojonym jeńcom w plecy i zrobili żywą tarczę z swoich obywateli.
   • Avatar
    B0hna 4.03.2017 00:17
    Re: ah! 8 ep
    Wierz mi ja w tym anime kibicuję Niemcom (czy jaką w tej rzeczywistości mają nazwę). Wojna nigdy nie jest słuszna, dobra, sprawiedliwa, zawsze cierpią niewinni. Nie znam (może nie podali, może nie pamiętam) powodu wybuchy wojny w anime, ale zazwyczaj zawsze się je jakoś uszlachetnia, by nie wyjść na tych złych, czy zbyt pragmatycznych.
    W tym odcinku, reżyser pokazał prawdziwą brutalność wojny. Wszystko zgodnie z konwencjami, zostało zrobione, ale rzeź nastała i niby nasza Tanya taka zła:( Ale: robiła to co nakazywał rozsądek, dlaczego miała czekać by nienawiść w nich rosła i ją w przyszłości ,,dopadła”? Dlaczego miała oddać zdobyte miasto? Dlaczego miała darować im życia? Jedyny powód to sumienie (którego jako psychopatka nie ma). Tanya postępowała racjonalnie, i to jej się chwali. Powiedziałabym, że to powstańcy tutaj zawinili. Nie myśleli o konsekwencjach swoich czynów, typu: co się stanie z osobami, które nie chcą/ mogą walczyć, czy państwa alianckie są w stanie im pomóc ( a wiadomo po 7ep, że nie). Nie miały dowództwa (co wytknęła sama Tanya). Jak dla mnie sami sobie tą rzeź zmajstrowali. W świecie, gdzie rządzi silny, a jest się słabym, trzeba być bystrym. Jedyne co im się mogło udać, to niektórzy żołnierze mogli zwątpić w sens ich działania. Na to, Tanya jest akurat za mądra.
    • Otak 4.03.2017 12:01:18 - komentarz usunięto
     • Koogie 4.03.2017 12:30:56 - komentarz usunięto
      • Otak 4.03.2017 12:57:56 - komentarz usunięto
    • Avatar
     Otak 4.03.2017 13:29
     Re: ah! 8 ep
     Oponenta jakiegoś musi mieć. A typ jest biszem, bo bisz nie musi być pięknisiem. Bisz to określenie na spoko męską postać.

     Ciekawi mnie czy pojawi się Rosja i Imperium Osmańskie. Magowie Rosji mogliby być stylizowani na szamanów z plemion syberyjskich i korzystać z pomocy duchów. Tureccy zaś by mogli być coś ala Assassyni co byliby dobrzy w magii kamuflażu i iluzji. Różnili by się od Europejskich magów co po prostu naparzają fireballami i piorunami.

     Tanya mogłaby raz iluzji w czasie walki użyć, bo się o to prosi i ogólnie mogliby pokazać niekonwencjonalne stosowanie magii a nie tylko destrukcja.
    • Avatar
     Otak 4.03.2017 17:31
     Re: ah! 8 ep
     Widzisz ? Youjo Senki budzi takie kontrowersje że samo niedługo ze strony zniknie :D
     • Avatar
      B0hna 4.03.2017 17:50
      Re: ah! 8 ep
      No właśnie widzę;) Szkoda, że nie zdążyłam przeczytać komentarzy. Bish to określenie,,pięknego chłopca”.
      Nie myślałam o magach z innych państw. Myślę, że Rosyjscy i może nawet Amerykańscy nie będę się tak różnić od europejskich. Azjatyccy, afrykańscy magowie ( których raczej nie pokażą) na pewno byli inni. Pomysł z tureckimi jest bardzo dobry. Faktycznie dziwnie, że nie pokazują kamuflażu ani nic, przecież to nawet było kryterium przy wyborze do drużyny treningowej Tanyi.
      • Avatar
       Otak 5.03.2017 00:52
       Re: ah! 8 ep
       A może to i lepiej że jakiś super zróżnicowanych spellów nie ma bo by wyszedł Naruto na IWŚ. A poza tym było niekonwencjonalne wykorzystanie magii- magiczne nagranie wideo.

       Kwestia magii aż tak nie kłuje w oczy, grunt że jest nareszcie antybohater tak anty że się człek zastanawia czy nie ogląda anime z punktu widzenia antagonisty. Tanya to super badass i loli Manfred von Richthofen aka „Red Baron”
 • Avatar
  A
  skgnbsk 25.02.2017 02:08
  Też wam się opening kojarzy z opkiem black lagoon? Prawie jak deja vu
  • Avatar
   Slova 25.02.2017 10:40
   Już prędzej powinien z endingiem Overlorda.
   Wszystko przez nadmierny autotune.
 • Avatar
  A
  Otak 24.02.2017 18:19
  Dzień D Tanyi
  No to tym z Ententy Tanya zafundowała D­‑Day, twórcom się udało, kibicuję postaci która wygląda na złą w walczy z tymi którzy wyglądają na tych dobrych. Daję odpust zupełny za poprzedni recap.
 • Avatar
  A
  Orzi 15.02.2017 18:40
  Pozytywne zaskoczenie
  Z własnej woli pewnie bym się za to anime nie zabrał. Ot, kolejna reklamówka nowelki w modnych klimatach dziewczynki + wojna. Ile bym stracił gdyby tak się stało…

  Bądźmy szczerzy, ta seria jest tak świetna dzięki postaci Tanyi, która jest chyba pierwszym prawdziwym antybohaterem w anime od czasów Death Note. Sadystyczna oportunistka która nie boi się manipulować, łżeć i zabijać aby osiągnąć twój cel. A przy okazji aż kipi charyzmą. Ta postać jest tym, czym od początku powinny być niewypały starające się pozować na antybohaterów, jak Momonga z Overlorda. Mimo świadomości, że historia zostanie urwana przed prawdziwym rozpoczęciem akcji nie mogę doczekać się kolejnych odcinków.
  • Avatar
   Otak 15.02.2017 23:32
   Re: Pozytywne zaskoczenie
   Fakt, nareszcie badassowy antybohater i anime wojenne z prawdziwego zdarzenia.


   Jak jesteś spragniony antybohaterów to polecam mangę „Dendrobates”. Antybohaterem jest Sengawa, płatny zabójca polujący na przestępców. Gość to prawdziwy psychopata. I się ani nie usprawiedliwia, ani nie ma emo weltszmerca, ani nie nadaje temu co robi jakiejś ideologii wydumanej. Nie kryje się z tym że lubi zabijać i go to jara i sam przyznaje że jest zwykłym mordercą. A to że jego ofiarami są tylko przestępcy, mordercy, gwałciciele i mafiozi to tylko taka jego fanaberia.
 • Avatar
  A
  kamil88 13.02.2017 21:19
  Wielka Wojna
  Czyli w tym świecie dopiero rozpocznie się Wielka Wojna. Jeśli Tanyi uda się zdobyć jakiś posłuch wśród generalicji, to powinna przestrzec kogo trzeba, przed wysyłaniem tamtejszego Lenina do wywołania rewolucji na wschodzie, bo będzie to miało negatywne konsekwencje dla całego świata :)
  • Avatar
   Otak 14.02.2017 00:50
   Re: Wielka Wojna
   Albo pozwoli mu zrobić swoje czyli doprowadzić do wojny domowej w alternatywnej Rosji w celu wyłączenia jej z wojny, by potem go odstrzelić tak by towarzysz Lenin nie dokończył dzieła i jedynie osłabił drastycznie białą carską Rosję zamiast ją niszczyć.
 • Avatar
  A
  Otak 11.02.2017 15:35
  Lotnictwo
  Czyli jednak mają bombowce i myśliwce, po prostu latają na wysokości niedostępnej dla magów. No ale przybyło komando Tanyi i koncepcję szlag trafił.

  A epek spoko, ciągle przyzwoity wojenny akcyjniak.
 • Avatar
  A
  Saarverok 6.02.2017 18:31
  Coraz bardziej mi się podoba :D
 • Avatar
  A
  Otak 3.02.2017 21:35
  Das ist gut !
  Jak to miło jest oglądać antybohaterkę co jest bardziej anty niż antagoniści w niektórych anime.

  SPOILER  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  B0hna 3.02.2017 20:08
  śmieszki
  Ostrzeżenie o  kliknij: ukryte . I to niezadowolenie Tanyi gdy chcieli  kliknij: ukryte  Kolejny super odcinek ^^
 • Avatar
  A
  Slova 28.01.2017 10:03
  Tak sobie pomyślałem, że w myślach Tanya mogłaby mówić swoim oryginalnym głosem, byłby to miły kontrast.
  • Avatar
   Otak 28.01.2017 21:16
   To by było już za bardzo creepy i lekki przerost, momentami by mogło brzmieć komicznie a nie demonicznie.
  • Avatar
   Numriel 30.01.2017 15:47
   Żałuję tylko że nie powiedziała „explosion” w stylu Megumin. :)
 • Avatar
  A
  Grisznak 28.01.2017 09:01
  Tanya faktycznie zyskuje z odcinka na odcinek. Szkoda w sumie, że jak na razie nie ma w tej serii żadnej innej ciekawszej postaci, cała reszta robi za tło dla popisów głównej bohaterki/bohatera.
  • Avatar
   Otak 28.01.2017 21:16
   SPOILER  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Daerian 27.01.2017 23:52
  Nanoha...
  Mnie w tej serii ze wszystkiego chyba najbardziej bawią nawiązania do postaci Nanohy w Tanyi, których jest za dużo (i w jednym miejscu trzy z nich wymienione ślicznie na jednym wydechu praktycznie) aby był to przypadek…
  Seria o złej Nanosze po prostu…
  • Avatar
   Spoko 28.01.2017 00:30
   Re: Nanoha...
   Dobrze wiedzieć. Nanohy nie oglądałem więc ciężko wyłapać mi nawiązania.

   Do tej pory sądziłem, że autor „Youjo Senki” ma jedynie fetysz niemieckich mundurów połączony z niezdrowym pociągiem do lolitek – bez jakiś „głębszych” powiązań.
 • Avatar
  A
  Otak 27.01.2017 21:43
  Wir sind des Geyers schwarzer Haufen, heia hoho !
  No nareszcie seria o niemieckich żołnierzach co ukazuje ich jako ludzi a nie armię ciemności jak nakazuje poprawność. A przy tym spoko wojenny akcyjniak z prawdziwym antybohaterem a nie emo co udaje antybohatera jak lelouch z code geassa.
 • Avatar
  A
  PWL 27.01.2017 20:15
  Do dzisiaj pamiętam fragment książki Ericha M. Remarque „Na Zachodzie bez zmian”, w którym opisano trwającą ponad tydzień nawałę francuskiej artylerii na krótki odcinek frontu, na którym znajdował się bohater. Pociski spadały cały czas rozrywając okopy,bunkry i ludzi oraz stopniowo doprowadzając do psychozy pomieszanej z nieludzkim odrętwieniem. Potem przy dźwięku gwizdków Francuzi przystąpili do ataku, a z błota po niemieckiej stronie, gdzie można by pomyśleć, nikt nie mógł przeżyć, zaczęły się podnosić tysiące stalowych hełmów…

  Eh, od tego czasu I Wojna jest jednym z najciekawszych dla mnie okresów i przyglądam się wszystkiemu co na ten temat można znaleźć. Tutaj na dodatek mamy postać utalentowanego anty­‑bohatera, też moja ulubiona kategoria :) Tanya w poprzednim życiu była libertarianinem szkoły chicagowskiej, znanej z postaci Miltona Friedmana, ideologa porządku gospodarczego w Chile za czasów dyktatury Pinocheta; doskonały światopogląd dla korpo­‑ludzia o czarnym sercu. I tym zabawniej brzmią jej przemyślenia o tym, że w Imperium (nie­‑Niemcy) konieczne są związki zawodowe :D

  Każdemu chociaż trochę zainteresowanemu tym anime, polecam light­‑novel, albo chociaż mangę. To co się dzieje jest o wiele lepiej wytłumaczone i ciekawsze, niestety tylko po angielsku.
  Na koniec mały fragment z ogłoszenia o naborze do sił szybkiego reagowania, z końcówki 4 odcinka w anime:
  „We will always guide him, never abandon him, forever bounded to walk an unyielding path, onto the battlefield. All for the sake of victory.
  The mages we seek will head to the arduous battlefield, draw a pittance of a wage, live a gloomy life pelted by hails of bullets, shouldering unbearable risk with no guarantee of survival. Upon your return, fame and glory awaits.
  General Staff Office 601st Rostering Committee”

  (mam nadzieję, że nikt nie zauważył jak bardzo zacząłem się ślinić…)
  • Avatar
   Otak 27.01.2017 21:38
   Manga przegadana
   Manga przegadana trochę a w anime jest równowaga pomiędzy przedstawianiem świata, dialogami i akcją. I boga lepiej przedstawiono, jako bezpostaciowego wszędobylskiego a nie typowego Zeusa jak w mandze.

   Też się cieszę iż ktoś sięgnął po Wielką Wojnę bo jest idealnym tłem dla wojennych akcyjniaków.

   Mi zaś samo Youjo Senki kojarzy się z Stalowymi Szczurami, cyklem książek Michała Gołkowskiego o niemieckiej szturmowej kompanii karnej. Też są antybohaterowie którym mimo ich anty kibicuje się bardziej niż pozytywnym. Aż oglądają to anime mam ochotę śpiewać:

   Wir sind des Geyers schwarzer Haufen, heia hoho,
 • Avatar
  A
  Koogie 26.01.2017 09:32
  Dziwnie przyciągające
  Po trzech odcinkach, ciężko mi powiedzieć dokładnie co powoduje, że tą serie przyjemnie się ogląda. Design głównej bohaterki jest dosyć odpychający, mimo że jest to lolitka w mundurze. I tak, umundurowana słodka dziewczynka jest dla mnie przyciągającym konceptem i to nie tylko dlatego, że jestem skrzywiony lecz również ponieważ przeciwieństwa zwykle ze sobą dobrze działają. Tutaj paradoksalnie osiąga to nowy poziom, ponieważ coś do czego przyzwyczajeni jesteśmy, że będzie słodkie mimo że być nie powinno, okazuje się że naprawdę nie jest słodkie. Wychodzi z tego taki strasznie dziwne koło oczekiwań widza i burzeniu tych oczekiwań. Wszystko zawarte w jednym designie głównej bohaterki. Ostatecznie sądzę, że ten odpychający design mocno działa na korzyść serii, bo efektywnie to koło o którym wspomniałem wcześniej można odnieść do całej serii.

  Prawdę mówiąc nie mam trochę głowy do rozbierania tej serii. Można by powalczyć z tym jak seria odnosi się do boga, ale w oczywisty sposób jest to tylko ciekawa pusta dekoracja, a nie główna atrakcja serii. Można by coś tam pomyśleć czemu obrano sobie pierwszą wojnę światową, lecz tutaj także odpowiedz jest raczej prozaiczna, gdyż ta wojna słynęła z powolnego metodycznego wykrwawiania się w okopach, a także nie wymaga stąpania na paluszkach by kogoś nie urazić nazistowskimi motywami.
  Tak naprawdę jednak cała ta seria to jest główna bohaterka… wszystko inne wydaje się nie mieć praktycznie znaczenia i jest tylko bardzo ładną wydmuszką w której zamknęliśmy naszą bohaterkę. I działa to jakoś, ta wydmuszka jest ładnym tłem, który świetnie akcentuje podejście do świata głównej postaci, designy i wygląd anime także to odzwierciedlają.

  Nie mam co do tego anime specjalnych emocji, prawdę mówiąc wydaje mi się że jest troszkę miałkie, lecz… Nie mogę odmówić tego, że jest ciekawe. Chce zobaczyć kolejne przygody głównej postaci, a także mam wrażenie, że anime zdaje sobie sprawę czym jest i co ma zrobić by chwycić uwagę widzę. To anime musi zaskakiwać, lekko bawić się oczekiwaniami widza. Póki co wychodziło im to dobrze i jeżeli trend się utrzyma to nie będę miał żadnego problemu by skończyć to show zadowolony ze spędzonego czasu.
 • Avatar
  A
  kamil88 20.01.2017 21:34
  Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
  Bóg X nie ustaje w próbach nawrócenia Tanyi,  kliknij: ukryte  Dobrze, że użyli określenia „being X” bo już widzę jak niektóre środowiska które traktują się zbyt poważnie, siałyby ferment, za zrobienie z boga tak wrednej istoty.
  • Avatar
   GLASS 20.01.2017 23:52
   Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
   zrobienie z boga tak wrednej istoty

   Tym bardziej to jest zabawne, że chyba taka jego natura jest bardziej adekwatna xD Tak trąci trochę bogiem ze Starego Testamentu, ale wielką znawczynią tematu nie jestem, więc jeśli się mylę, proszę mnie poprawić xd
   • Avatar
    kamil88 21.01.2017 00:03
    Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
    Dokładnie, w Starym Testamencie Bóg zsyłał plagi na grzeszników, i testował wierność np. rozkazując zabić Abrahamowi jedynego syna, składając go w ofierze (Powstrzymał go, widząc że był gotów to zrobić)
  • Avatar
   Grisznak 26.01.2017 09:52
   Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
   Oj tam, w porównaniu z takim Hiobem to główny bohater i tak ma mocno z górki.
  • Avatar
   tamakara 26.01.2017 11:59
   Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
   teologiczne dysputy pod anime, ah~
   a gdzie jest napisane, że ten bóg jest Bogiem judeo­‑chrześcjiańskim? znaczy może był wzorowany, nie mam pojęcia, ale takie podejście kłóci się z faktem, że mamy tu jakąś reinkarnację czy coś.
   po kiego wplątywać w to prawdziwe religie? no chyba, że ktoś szuka fermentu…
   • Avatar
    GLASS 26.01.2017 15:05
    Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
    po kiego wplątywać w to prawdziwe religie?

    Luzik, tak sobie tylko pitolimy, bez nerwów xd
    • Avatar
     tamakara 26.01.2017 18:35
     Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
     w którym miejscu widzisz w mojej wypowiedzi „nerwy”? rany…

     Zastanawia mnie tylko to automatyczne przekierowanie akurat na TEGO Boga. Czy coś w serii to sugeruje, czy to tylko hmmm kulturowa predylekcja?
   • Avatar
    Grisznak 26.01.2017 18:23
    Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
    Ja bym powiedział, że miejscowy Bóg jest bardzo chrześcijański – w starotestamentowym wydaniu, of course. Zadufana w sobie wredota, traktujący ludzi jak mrówki, który bawi się nimi, aby podpierać swoje racje i wymagający bezwzględnej czci, nie przyjmujący do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie.
    • Avatar
     tamakara 26.01.2017 18:41
     Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
     Obawiam się, że straszliwie upraszczasz…
    • Avatar
     Koogie 26.01.2017 19:30
     Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
     Takie przedstawienie boga nie jest ekskluzywne dla starego testamentu.
 • Avatar
  A
  B0hna 18.01.2017 17:33
  Mordercze lolity
  Strasznie spodobał mi się temat małych, okrutnych dziewczynek i się zastanawiałam, czy jest więcej takich produkcji? Coś innego od Madoki i jej podróbek( chodzi mi m.in. o to anime z kartami tarota)
  • Avatar
   Weiter 19.01.2017 20:41
   Re: Mordercze lolity
   Black bullet, Higurashi i więcej nie znam. Są jeszcze serie gdzie owe lolity się ukazują, ale nie grają one głównej roli.
  • Avatar
   Askortt 25.01.2017 20:59
   Re: Mordercze lolity
   Hidan no Aria, Elfen Lied, Gokukoku no Brynhildr, Gunslinger Girl, Machine­‑Doll, Kite Liberator, Akuma no Riddle, Mirai Nikki, Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai, School Days, Corpse Party, Cossette no Shouzou, Narutaru, Black★Rock Shooter, Coppelion, Jigoku Shoujo, Dance in the Vampire Bund.

   i bardziej komediowe Strike Witches, Sora no Otoshimono.
 • Avatar
  A
  hakman4 15.01.2017 14:51
  Dla mnie to może być faworyt sezonu obok Ano no Exorcisty i Gintamy.
 • Avatar
  A
  blob 13.01.2017 23:36
  Niby spoko, ale czemu tak brzydko rysują twarze? W mandze Tanya wygląda bardziej słodko, tu ma po prostu wredną facjatę (pewnie o to chodziło…).

  Hmm, a czy w jej poprzedniemiu wcieleniu nie użyczył głosu seiyuu od Yoshikage Kiry z JoJo? Bo nigdzie się nie mogę doszukać takiej informacji…
  • Avatar
   Slova 14.01.2017 12:56
   sprawdź anidb, acz nie wime, czy tam to już zaktualizowane
 • Avatar
  A
  Otak 13.01.2017 19:59
  Poziom się trzyma, ciągle prawdziwy obraz wojny i złowroga antybohaterka ale bez kija w „d”, no i co najważniejsze, brak zerojedynkowości. SPOILER kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Solcioo 14.01.2017 19:53
   ?
   Prawdziwy obraz wojny? LoL, Cos ty ogladal chopie, bo chybha nie to co ja :P Jak tam kazdy zolnierz ma jawne pretensje o rozkazy. Gdzie na wojnie nikt tak nie robi, doslownie nikt. Nie wykonywanie rozkazow = sie sąd i ograniczenie wolnosci w najlepszym wypadku.
   • Avatar
    Otak 15.01.2017 02:09
    Re: ?
    No to przecież Tanya regulowała niesubordynowanych kozaków, SPOILER kliknij: ukryte  Prawdziwy obraz wojny bo pokazano ją jako rzeź a nie bohaterską walkę dobra ze złem jak w shuumatsu no izetta, nie ma podziału na szlachetnych aliantów walczących o swoje żony i dzieci i paskudnych Niemców co żon i dzieci nie mają bo je zjadają i ogólnie Ententa to Wolne Śródziemie a Niemcy to Mordor. Tu widać że żołnierze to ludzie a nie bohaterskie lub nikczemne sztuczne archetypy.

    Anime oddaje idealnie okrucieństwo IWŚ i to że ta cała jatka po pewnym czasie przestała być walką o zasoby i terytorium a stała się walką o zwycięstwo dla samego zwycięstwa, i Niemcy i Ententa chciały pokazać że to oni są kozacy w Europie a reszta to cieniasy.
 • Avatar
  A
  Swezz 8.01.2017 14:21
  Aa tam przesadzasz, ważne że jest nazi, dziewczynka co niszczy wszystkich na swojej drodze i już, o i jeszcze że zabija nie tylko  kliknij: ukryte  ^^
 • Avatar
  A
  Saarverok 6.01.2017 20:58
  Mała cut nazi dziewczynka. Czego chcieć więcej do szczęścia? :D

  A tak na poważnie – pierwszy odcinek to na 90% przekrój całego anime, nie zapowiada się jakiś dziki plotwist. I mnie osobiście męczy kreska.

  Ironia –  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Botan 6.01.2017 22:00
   eee nie
   To jest osadzone w równoległym odpowiedniku Pierwszej Wojny Światowej. Że jak mają niemieckie imiona to od razu Naziści?
   • Avatar
    Saarverok 6.01.2017 23:02
    Re: eee nie
    Pierwsza wojna? W sumie się tak zastanawiałem, natomiast chodziło mi głównie o umundurowanie i dekoracje. Więc bardziej bym na drugą stawiał.
  • Avatar
   Przechodzień 7.01.2017 19:06
   Tylko świat tego anime nie jest wzorowany na Drugiej Wojnie Światowej, ale na kajzerowskich Niemcy i Pierwszej Wojnie. Tak więc z tymi nazistami nieco przesadziłeś.
   • Avatar
    Otak 7.01.2017 20:18
    Ale
    Ale charakterystyczne hełmy z szpikulcami, okopy, zmasowane natarcia poprzedzone ostrzałem artyleryjskim, wojna pozycyjna, zero blitzkriegu, Generał Kurt von Rudersdorf (na 200% alternatywny autentyczny równie wąsaty generał Erich Friedrich Wilhelm von Ludendorff), no tylko czołgów i dwupłatowych samolotów nie ma ale ogólnie nie trzeba mieć magistra historii by nie ogarnąć że to alternatywna IWŚ. To tak jakbyś Rosyjską Carską Białą Armię nazwał Armią Czerwoną.

    Owszem, IWŚ była piekłem i rzezią ale drastycznie różniła się od IIWŚ.

    Zaś do co samego anime, nareszcie dobry akcyjniak wojenny z antybohaterką, ukazujący prawdziwy obraz wojny jako piekła a nie cukierkową bajkę jak w shuumatsu no izetta. I nie ma zero jedynkowości, jasnego podziału na dobro i zło, obie strony są bezwzględne. Póki co jest epicko.
   • Avatar
    Impos 8.01.2017 01:07
    W pierwszym odcinku podali datę 1924, więc można założyć, że w tym świecie Niemcy bronią się dłużej dzięki magii…
    • Avatar
     Otak 8.01.2017 01:23
     Najwidoczniej magia w tym uniwersum jest tak potężna że zastąpiła lotnictwo i jednostki pancerne, choć kto wie, może istnieje w wojsku jakieś stronnictwo co uważa że magia niebezpieczna i niepewna i należy inwestować w broń konwencjonalną jak czołgi i samoloty.
     • Avatar
      Impos 8.01.2017 01:49
      Może chodzi o to, że magia jest tańsza i nie wymaga fabryk czy paliwa? Skoro główna „bohaterka” bez problemu  kliknij: ukryte , to raczej nie mają zbyt wielkich braków kadrowych…
      W każdym razie z tego typu spekulacjami lepiej poczekać na jakieś dalsze wyjaśnienia odnośnie funkcjonowania tego świata.
      • Avatar
       Botan 8.01.2017 10:53
       Czemu twierdzisz kliknij: ukryte 
       • Avatar
        Impos 8.01.2017 13:55
        Napisałam " kliknij: ukryte " w tym kontekście, że gdyby magów jakoś drastycznie brakowało, to raczej znalazłaby inny sposób na ich ukaranie (zakładam, że skoro chce robić karierę wojskową, to wygrana będzie jej bardziej na rękę itd.). Czyli, że nie spodziewam się za bardzo samolotów na froncie, skoro obie strony konfliktu mają tylu magów w regularnych strukturach wojskowych…