Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Fantasmazuria - konwent

Komentarze

Youjo Senki

 • Avatar
  A
  hakman4 15.01.2017 14:51
  Dla mnie to może być faworyt sezonu obok Ano no Exorcisty i Gintamy.
 • Avatar
  A
  blob 13.01.2017 23:36
  Niby spoko, ale czemu tak brzydko rysują twarze? W mandze Tanya wygląda bardziej słodko, tu ma po prostu wredną facjatę (pewnie o to chodziło…).

  Hmm, a czy w jej poprzedniemiu wcieleniu nie użyczył głosu seiyuu od Yoshikage Kiry z JoJo? Bo nigdzie się nie mogę doszukać takiej informacji…
  • Avatar
   Slova 14.01.2017 12:56
   sprawdź anidb, acz nie wime, czy tam to już zaktualizowane
 • Avatar
  A
  Otak 13.01.2017 19:59
  Poziom się trzyma, ciągle prawdziwy obraz wojny i złowroga antybohaterka ale bez kija w „d”, no i co najważniejsze, brak zerojedynkowości. SPOILER kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Solcioo 14.01.2017 19:53
   ?
   Prawdziwy obraz wojny? LoL, Cos ty ogladal chopie, bo chybha nie to co ja :P Jak tam kazdy zolnierz ma jawne pretensje o rozkazy. Gdzie na wojnie nikt tak nie robi, doslownie nikt. Nie wykonywanie rozkazow = sie sąd i ograniczenie wolnosci w najlepszym wypadku.
   • Avatar
    Otak 15.01.2017 02:09
    Re: ?
    No to przecież Tanya regulowała niesubordynowanych kozaków, SPOILER kliknij: ukryte  Prawdziwy obraz wojny bo pokazano ją jako rzeź a nie bohaterską walkę dobra ze złem jak w shuumatsu no izetta, nie ma podziału na szlachetnych aliantów walczących o swoje żony i dzieci i paskudnych Niemców co żon i dzieci nie mają bo je zjadają i ogólnie Ententa to Wolne Śródziemie a Niemcy to Mordor. Tu widać że żołnierze to ludzie a nie bohaterskie lub nikczemne sztuczne archetypy.

    Anime oddaje idealnie okrucieństwo IWŚ i to że ta cała jatka po pewnym czasie przestała być walką o zasoby i terytorium a stała się walką o zwycięstwo dla samego zwycięstwa, i Niemcy i Ententa chciały pokazać że to oni są kozacy w Europie a reszta to cieniasy.
 • Avatar
  A
  Swezz 8.01.2017 14:21
  Aa tam przesadzasz, ważne że jest nazi, dziewczynka co niszczy wszystkich na swojej drodze i już, o i jeszcze że zabija nie tylko  kliknij: ukryte  ^^
 • Avatar
  A
  Saarverok 6.01.2017 20:58
  Mała cut nazi dziewczynka. Czego chcieć więcej do szczęścia? :D

  A tak na poważnie – pierwszy odcinek to na 90% przekrój całego anime, nie zapowiada się jakiś dziki plotwist. I mnie osobiście męczy kreska.

  Ironia –  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Botan 6.01.2017 22:00
   eee nie
   To jest osadzone w równoległym odpowiedniku Pierwszej Wojny Światowej. Że jak mają niemieckie imiona to od razu Naziści?
   • Avatar
    Saarverok 6.01.2017 23:02
    Re: eee nie
    Pierwsza wojna? W sumie się tak zastanawiałem, natomiast chodziło mi głównie o umundurowanie i dekoracje. Więc bardziej bym na drugą stawiał.
  • Avatar
   Przechodzień 7.01.2017 19:06
   Tylko świat tego anime nie jest wzorowany na Drugiej Wojnie Światowej, ale na kajzerowskich Niemcy i Pierwszej Wojnie. Tak więc z tymi nazistami nieco przesadziłeś.
   • Avatar
    Otak 7.01.2017 20:18
    Ale
    Ale charakterystyczne hełmy z szpikulcami, okopy, zmasowane natarcia poprzedzone ostrzałem artyleryjskim, wojna pozycyjna, zero blitzkriegu, Generał Kurt von Rudersdorf (na 200% alternatywny autentyczny równie wąsaty generał Erich Friedrich Wilhelm von Ludendorff), no tylko czołgów i dwupłatowych samolotów nie ma ale ogólnie nie trzeba mieć magistra historii by nie ogarnąć że to alternatywna IWŚ. To tak jakbyś Rosyjską Carską Białą Armię nazwał Armią Czerwoną.

    Owszem, IWŚ była piekłem i rzezią ale drastycznie różniła się od IIWŚ.

    Zaś do co samego anime, nareszcie dobry akcyjniak wojenny z antybohaterką, ukazujący prawdziwy obraz wojny jako piekła a nie cukierkową bajkę jak w shuumatsu no izetta. I nie ma zero jedynkowości, jasnego podziału na dobro i zło, obie strony są bezwzględne. Póki co jest epicko.
   • Avatar
    Impos 8.01.2017 01:07
    W pierwszym odcinku podali datę 1924, więc można założyć, że w tym świecie Niemcy bronią się dłużej dzięki magii…
    • Avatar
     Otak 8.01.2017 01:23
     Najwidoczniej magia w tym uniwersum jest tak potężna że zastąpiła lotnictwo i jednostki pancerne, choć kto wie, może istnieje w wojsku jakieś stronnictwo co uważa że magia niebezpieczna i niepewna i należy inwestować w broń konwencjonalną jak czołgi i samoloty.
     • Avatar
      Impos 8.01.2017 01:49
      Może chodzi o to, że magia jest tańsza i nie wymaga fabryk czy paliwa? Skoro główna „bohaterka” bez problemu  kliknij: ukryte , to raczej nie mają zbyt wielkich braków kadrowych…
      W każdym razie z tego typu spekulacjami lepiej poczekać na jakieś dalsze wyjaśnienia odnośnie funkcjonowania tego świata.
      • Avatar
       Botan 8.01.2017 10:53
       Czemu twierdzisz kliknij: ukryte 
       • Avatar
        Impos 8.01.2017 13:55
        Napisałam " kliknij: ukryte " w tym kontekście, że gdyby magów jakoś drastycznie brakowało, to raczej znalazłaby inny sposób na ich ukaranie (zakładam, że skoro chce robić karierę wojskową, to wygrana będzie jej bardziej na rękę itd.). Czyli, że nie spodziewam się za bardzo samolotów na froncie, skoro obie strony konfliktu mają tylu magów w regularnych strukturach wojskowych…