Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 6/10 grafika: 6/10
fabuła: 5/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 3
Średnia: 5,67
σ=0,47

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Megami Tengoku

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1995
Czas trwania: 2×29 min
Tytuły alternatywne:
  • Megami Paradise
  • 女神天国
Gatunki: Fantasy
zrzutka

Przygoda dzielnych obrończyń magicznego artefaktu: Tego Jedynego, który Złe Siły chcą odnaleźć i w Ciemności związać, w krainie Jakiejś Tam, gdzie kobiety chodzą w samej bieliźnie.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Szczerze mówiąc, anime to jest dość dziwaczne. Byłaby to typowa opowieść w stylu japońskiego fantasy, gdyby nie osoby bohaterek – tak głównych, jak i drugoplanowych, o statystkach nie wspominając. Otóż akcja Megami Paradise toczy się w krainie, w której facetów po prostu nie ma (albo są dobrze ukryci), a obowiązującą modą są kuse tuniki sięgające bioder i majtki na wierzchu. Mimo że czasu ekranowego nie tracono na nachylanie się, wypinanie pup i inne pseudoerotyczne sceny, wyraźnie widać, co miało być głównym atutem serii: niesamowity wręcz harem.

Niestety, jest to zarazem jej jedyny atut, jeśli więc ktoś szuka w anime atrakcyjnie rysowanych panienek, zapewne będzie zadowolony… Natomiast widzowie chcący czegoś więcej: fabuły, ciekawych postaci, humoru (choćby takiego z majtkami w roli głównej), ładnej kreski, efektów specjalnych, wpadającej w ucho muzyki czy choćby nawalanki, zawiodą się poważnie. Nawet strona techniczna nie jest najlepsza. Wprawdzie seria ma już kilka lat, niemniej jednak nie jestem skłonny uwierzyć, by kiedykolwiek budziła zachwyt. Przeciwnie, grafika jest dość przeciętna, a muzyka także nie rzuciła mnie na kolana.

Wydaje mi się, że trudno będzie mi wskazać kogokolwiek, komu mogło by się to anime spodobać. Jego główna zaleta – dekoracja w postaci tłumów panienek – raczej nie trafi do bardzo szerokiej publiczności w naszym kraju. Natomiast wszystko pozostałe jest w tym wypadku nader przeciętne.

Zegarmistrz, 23 października 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Animate Film
Autor: Akihiro Yoshizane, Miyasumi
Projekt: Akihiro Yoshimi, Noriyasu Yamauchi
Reżyser: Katsuhiko Nishijima
Scenariusz: Katsuhiko Chiba
Muzyka: Jun'ichi Kanezaki, Toshirou Yabuki, Tsutomu Oohira