Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 5/10 grafika: 6/10
fabuła: 4/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 4
Średnia: 6,5
σ=1,5

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Gall Force 3: Stardust War

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1988
Czas trwania: 60 min
Tytuły alternatywne:
  • ガルフォース 3
zrzutka

Ostatnia część historii o odwiecznej wojnie między dwoma rasami. Ogląda się przyjemnie, ale niewiele ponadto.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Mimo udaremnienia planu użycia Niszczyciela Systemów, walczące rasy nie zamierzają odpuścić wrogowi. Wręcz przeciwnie – znalazły inny system, gdzie planują stoczyć ostatnią bitwę. Jako że siły są wyrównane, wynik starcia jest z góry przesądzony – w wariancie skrajnie optymistycznym zostaną z nich niedobitki. Dzielne bohaterki z pomocą kapitan Nebulart postanawiają temu zapobiec…

Gall Force 3: Stardust War jest ostatnią z OAV o ciągnącej się przez wieki wojnie między rasami Paranoidów i Solenoidów. Owszem, wypuszczono na światło dzienne kolejne anime spod sztandaru Gall Force, jednakże zawarte są w nich historie, choć osadzone w tym samym świecie (czy może wszechświecie) są już zupełnie inne. Główny wątek fabuły streściłem w pierwszym akapicie – znane z poprzedniej części bohaterki starają się z całych sił, by strony konfliktu nie wysiekły się do szczętu, przy okazji dowiadując się co nieco o historii swojej nacji. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ zaspoilerowałbym zakończenie całej trylogii: w każdym razie władcom obydwóch ras wyraźnie nikt nie nalał oleju do głowy.

W głównych rolach zobaczymy obsadę z poprzedniej części. Nowym nabytkiem jest tylko kapitan Nebulart – wysoko postawiona oficer Solenoidów. Jako jedyna oprócz głównych bohaterek (no, może wyłączając jedną z nich) jest świadoma skrajnej głupoty swoich przełożonych. Co więcej, jest odpowiedzialna za… Ale to byłby już za duży spoiler.

Grafika się nie zmieniła, mamy więc do czynienia z tak samo wykonanymi gwiezdnymi walkami. Tym razem natomiast strzelaniny w wykonaniu panienek nie ma praktycznie wcale.

Ogólnie rzecz biorąc, Gall Force 3, podobnie jak i historie zawarte w Eternal Story i Destruction, pomimo wielu naiwności fabuły ogląda się dość przyjemnie. Anime nie jest arcydziełem, ma jednak prawo się podobać. Zarówno całość, jak i część trzecia dostają ocenę sześć.

Szaman Fetyszy, 28 października 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: AIC (Anime International Company), ARTMIC Studios, SPE Visual
Autor: Hideki Kakinuma
Projekt: Ken'ichi Sonoda
Reżyser: Katsuhito Akiyama
Scenariusz: Hideki Kakinuma
Muzyka: Ichizou Seo