Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Kuroko no Basket: Last Game

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Raikami 13.11.2017 02:00
  Bardzo fajna kinówka!
  Nie rozumiem rozczarowania moich poprzedników. Czy to było niby aż tak przekoloryzowane w odniesieniu do sezonu 2 i 3? Wydaje mi się, że nie. A jeśli już, to wszystko rozbijało się o kwestie, które z perspektywy poprzednich sezonów były do przyjęcia. Nie mówię o całkowitej logice, ale ta przestała grać 1 skrzypce już podczas seansu z seria TV.

  Ktoś kto lubi KnB powinien sięgnąć po ten tytuł. Sam byłem bardzo ciekawy jakby to było postawić w jednej drużynie na nowo całą Cudowną Generację wraz z Kagamim i co by z tego wyszło. Dla mnie mecz w Last Game był mega przyjemny i satysfakcjonujący biorąc pod uwagę, że wszyscy moi ulubieni bohaterowie grali na boisku w jednym teamie. Prawdopodobnie żeby wprawić się z dobrym nastawieniem na tę kinówkę, warto byłoby sięgnąć po dodatkowy odcinek KnB mający miejsce po turnieju zimowym. (Urodziny Kuroko). Tam CG pierwszy raz pokazane jest w bardzo sympatycznej otoczce grające ze sobą w kosza. Film kinowy był dla mnie rozwinięciem tematu i co ważniejsze, sprawiał radość.

  Antagoniści w moim odczuciu nie pojawili się z „tyłka”, za to ich pobudki były wyjątkowo niemądre. Wydaje mi się, że w takich wypadkach państwo miałoby prawo wydalić ich poza granice i dać bana na przylot do kraju za obrazę, ale wtedy sens filmu nie miałby racji bytu. Niemniej, seans dawał dozę rozrywki. Wszystkim sezonom postawiłem solidne 7, kinówce stawiam solidne 8.

  Szkoda, że ścieżka dźwiękowa była dość uboga. Zwłaszcza, że w serii telewizyjnej było kilka perełek.

  Ogólnie polecam. Zwłaszcza tym, którzy bardzo chcieliby zobaczyć walkę między drużyną złożoną z CG i Kagamiego a jakąś inna silną drużyną.

  8/10. Było fajnie!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 8.10.2017 04:21
  Wielkie rozczarowanie, czyli wrażenia po seansie Kuroko no Basket Last Game
  Troszkę smuteczek, ponieważ seria tv Kuroko no Basket, pomijając część ostatniego sezonu była naprawdę bardzo dobra, szczególnie drugi sezon, który zapamiętam na zawsze, ale to co się wydarzyło w tym filmie to po prostu cyrk, głupota i szczyt chamstwa od strony twórców, że wypuszczają coś takiego na światło dzienne i nie przyjmuje do wiadomości tłumaczenia, że wygląda to tak jak materiał źródłowy. Ogólnie to pierdzielić zmienioną na gorsze, stronę techniczną, bardzo średnią muzykę i przewidywalność tak drażniącą w oczy, że aż strach, ale żeby odstawiać jeszcze większą abstrakcję niż ta, która miała miejsce w trzech poprzednich seriach, to troszkę nie na miejscu i nie przystoi. Niby to samo, ale o wiele gorzej wykonane i nawet nie mam jak tego obronić, ponieważ a) nie ma nawet za co się czepić, aby to było w miarę logiczne i b) robiłem to już wiele razy podczas emisji poprzednich sezonów, a nie mam ochoty po raz kolejny się błaźnić, miarka się przebrała. Wtedy to jeszcze miało jakiś sens, teraz już nie ma. Dodając do tego nie trzymający się kupy scenariusz i z dupy wymyślonych przeciwników to wychodzi niezły skok na kaskę i nic więcej. A bardzo wielka szkoda, bo do momentu obejrzenia tego filmu bardzo przyjemnie mi się kojarzyło całe anime Kuroko, a teraz pozostał tylko niesmak i irytacja. Dla mnie film mocno przeciętny, może zawyżę trochę ocenę z sentymentu, ale nie zanosi się abym dał wyżej niż 6/10. Osobiście polecam obejrzeć TYLKO wiernym fanom tego uniwersum, reszta nie ma czego tu szukać, no chyba, że jesteście masochistami, a z tym już nie wygram. :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Emsi 21.09.2017 17:32
  cyrk na kółkach
  no takiego czegoś to ja dawno nie widziałam ;D odjeżdża to gdzieś w siną dal od tego co pokazało nam anime ;D zmiana techniki animacyjnej strasznie gryzie w oczy a cuda dzieją się tutaj lepsze niż we wszystkich częściach Harrego Pottera!
  Jak ktoś lubi serie o Kuroko to może obejrzeć.. ale raczej dla beki bo to niezły poziom abstrakcji xD
  Tak właściwie to mi się podobało, dawno się tak nie uśmiałam i tak dla zabicia czasu to czemu nie ;p
  mocne 6/10!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime