Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Geneshaft

 • Avatar
  A
  mleko pod nosem 7.04.2015 00:14
  6/10
  całkiem dobre – ale nie ze względu na fabułę która się nie trzyma miejscami kupy ale interesujące postacie i parę tematów które twórcy w tym upchneli jak i parę ciekawych zwrotów akcji.
  Nie jest to całkiem przyjemne anime, życie tutaj znaczy raczej nie wiele  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  hakman4 27.01.2010 22:08
  Nie bardzo....

  Komentarz napisany po obejrzeniu pierwszego odcinka

  Po przelotnym przeczytaniu recenzji gdzie autor owej recenzji wychwalał pod niebiosa te anime wybrałem je do oglądania.Genetyka i to na dużą skale nie jest dla mnie obca już się spotykałem w nie których seriach.
  Rzeczywiście wszystko zostaje szybko przedstawione bez odpowiedniego poinformowania widza o co chodzi.
  Klimat jeszcze może być ale nie zniewala.Relacje miedzy bohaterami też.Lepiej polecam obejrzeć„Banner of the stars”.Prawda i zgadzam się ,że muza jest w porządku.
  To tyle.Tylko zaciekłym fanom s­‑f.
 • Avatar
  A
  kapplakk 6.07.2009 10:58
  Jakies ale zawsze musi byc:)
  moim zdaniem bardzo dobre anime, niestety ostatni odcinek trochę popsul ogólne wrażenie, głównie ze względu na bzdurny dialog Miko i Mir podczas walki, no i w ogóle fabuła kończy się za szybko, ale o tym już było. Jednakże seria godna polecenia, choć jak dla mnie rozkręciła się dopiero po kilku odcinkach.
 • Avatar
  A
  sui 26.03.2008 17:33
  ;/
  najlepsze z tego anime jest genialna rockowa muza od razu zalatwilem sobie soundtrack rewela, co zas sie tyczy samej historii to moglo byc lepiej pomysl nawet nawet, jak wyszlo…szkoda gadac, dennie, beznadziejnie cos w tym stylu, razy -1.
 • Avatar
  A
  feroluce 9.12.2007 20:03
  owady
  Społeczeństwo oparte na modelu gniazda termitów?
  Włos się jeży na głowie. Mógł być niezły horror s­‑f, wyszło… -_-''
 • Avatar
  A
  Eas 8.06.2007 22:13
  Za krótkie
  Największą wadą tego anime jest jego długość. Jest naprawdę za krótkie. Wszystko dzieje się o wiele za szybko, niektóre wątki są pourywane, inne nierozwinięte, jeszcze inne przytoczone w tempie zbyt ekspresowym. Mogliby z tego zrobić standardową 26­‑odcinkową serię.

  Ktoś tu zwrócił uwagę na ciągłe psucie się programu Shafta. Żaden ze mnie informatyk, naprawdę, ale jeśli program jest dość nowy i jeszcze niedopracowany, to chyba ma prawo nie działać poprawnie. A co do paniki – gdy mi się coś w kompie chrzani, to się wściekam, tak jak te dziewczyny w anime. A gdyby psuł się, wieszał czy co tam jeszcze program, od którego zależałoby moje życie, też pewnie popadłabym w panikę.

  Ogólnie anime było niezłe, bo miało i oryginalny pomysł, i dobrą muzykę, i było dobrze wykonane, ale byłoby lepsze i bardziej wiarygodne, gdyby było dłuższe.
 • Avatar
  A
  Taur 18.05.2007 09:36
  seria
  Seria jest całkiem niezła, choć zgadzam się ze potencjał nie został wykorzystany a wiele wątków urwano czy wręcz porzucono bez sensu. Początek jest słaby ale końcówka, właśnie ostatenie pięc epizodów daje klarowny obraz sytuacji. Szkoda tylko tego zaprzepaszczonego początku.
 • Avatar
  A
  voyager 17.05.2007 15:19
  spodziewałem sie czegoś więcej:/
  prawdę mówiąc spodziewałem sie po tym anime czegoś więcej, no ale cóż można dostać gdy anime liczy sobie tylko 13 odcinków, a tak naprawdę wątków i samej fabuły starczyłoby na 50. Akcją przynajmniej według mnie zbyt szybko szła do przodu, kliknij: ukryte  Tak więc uważam że anime zasługuje na ocenę pomiędzy 5­‑6/10, jak chce sie zobaczyć walki mechów i świat przyszłości to już bardziej polecam NGE, bo tutaj dostajemy coś w stylu hmm Oban Star Racer(kto nie słyszał niech nie żałuje:P)
 • Avatar
  A
  Robertski_OG 16.03.2007 01:52
  o.O
  Grafika: świetna.
  Muzyka: ekstra!
  Fabuła: za krótka… poprostu nie rozwinęli potencjału tkwiącego w tym pomyśle.
  Postacie wcale nie były takie złe. Irytujący był motyw awaryjności samego… uhmmm… robota (?). Po jakimś czasie zrobiło się wręcz nudne. Mimo tego mi się podobało i polecam.
 • Avatar
  A
  Azag 16.01.2007 23:26
  niestety
  Mój komentarz nie jest w pełni wiarygodny, bo obejrzałem tylko połowę serii (do 6 odcinka włącznie). Do tego momentu serię oceniam pomiędzy 3, a 4.
  Naprawdę mógłbym wypunktować całą listę elementów, które mi tu nie podeszły, ale wspomne tylko o kilku, które najbardziej mnie irytowały:
  - obcy z kosmosu – osobiście wolę kiedy obcy z kosmosu przypomina stwora z filmu „Aliens”, a nie „Władcę Pierścieni”.
  - postacie trzecio i czwarto planowe – naprawdę żenada – przypominają kukły, a nie ludzi (nawet pomimo tego, że są stworzone przez genetykę).
  - skondensowanie treści – to co było w 6 odcinkach moim zdaniem wyszło by o wiele lepiej gdyby było pokazane w 12 odcinkach – i wszystko co się z tym wiąże.
  - straszna nie wiarygodność akcji, na przykład:  kliknij: ukryte 
  - postacie mogły by się zdecydować czy są gentycznymi robotami czy też odczuwającymi ludźmi.

  Jedyny plus tej serii to ciekawe spojrzenia na grafikę i, o dziwo, próba zachowywania praw fizyki.

  Nie polecam. Moim zdaniem lepsze jest, choć przeciętne, Divergence Eve.
 • Avatar
  A
  Sci-fi fan 31.10.2005 21:17
  Niezłe anime ale...
  Ciekawe anime, pokazuje jedną z najlepszych symulacji społeczeństwa przyszłości jakie widziałem. Ładne są też rendery planet układu słonecznego oparte o aktualne zdjęcia, choć w animacji nieco rażą. Niestety wadą tego anime jest wtórność scenariusza, niektóre wątki trącą wręcz plagiatem. Chodzi mi o historię Gigantów. Identyczną ale samodzielną historię opisuje James P. Hogan w cyklu książek o Gigantach właśnie. Historia jest bardzo podobna, więc jeśli ktoś chce poznać odpowiedzi na niektóre niewyjaśnione pytania zawarte w serii, powinien przeczytać ten cykl.