Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Isekai wa Smartphone to Tomo ni

 • Avatar
  A
  Ne 11.08.2017 17:14
  Pierwsza połowa piątego odcinka jest tylko słabym etchi­‑wypełniaczem, ale dalej robi się ciekawiej. Duży plus zwłaszcza za zasłabnięcie Linze po zbyt intensywnym ćwiczeniu nowego zaklęcia. Do tej pory w Iekai…, jak w tandetnych potterowych światach fantasy, rzucanie czarów nic nie kosztowało. Może nawet moc głównego bohatera okaże się ograniczona, dopiero ją poznaje.
  • Avatar
   Playboy 11.08.2017 22:40
   A i projekty niektórych żeńskich postaci to żenada, każda licealistka ma rozmiar biustu E i talię osy, oraz oczy wielkości kul do bilarda?
   • Avatar
    koniec świata 12.08.2017 14:57
    Pierwszy raz spotykam playboya, który narzeka na nadmiar ładnych dziewczyn.
 • Avatar
  A
  blob 18.07.2017 22:21
  Ach, bohater doskonały: wszechpotężny (i ma wszystko super bo przecież dostał 'boosta' od bóstwa), skromny, szarmancki, przyjacielski, wyważony itd. Póki co mag, jeszce się pewnie okaże że i fechmistrz z niego perfekcyjny. Uber po prostu. Durne to, ale mam słabość do takich serii :)

  Odpycha trochę słaba, niskobudżetowa (choć znośna) kreska i mało ambitna oraz rushowana fabuła, ale i tak będe oglądał choćby dla relaksu…
  • Avatar
   The Beatle 18.07.2017 22:32
   Jeszcze nie wskrzesza.
  • Avatar
   Koogie 18.07.2017 23:03
   Prawie mnie przekonujesz bym obejrzal kolejny odcinek tego szajstwa.
   • Avatar
    Klemens 18.07.2017 23:39
    Obejrzyj. Warto. Ta seria nie wymaga od widza niczego – nawet kompletny 'nowicjusz' w świecie mango i amino będzie w stanie powiedzieć co będzie się działo przez następne pół odcinka po usłyszeniu 'chora mama' i 'gdyby tylko dziadek tu był…'. Tak przewidywalna ta seria jest. Najlepszy odmóżdżacz od dawna. Klikasz play i nic nie musisz robić, nawet oglądać, starczy, jak będziesz łapać pojedyncze hasełka.
  • Avatar
   Saarverok 20.07.2017 20:39
   To jest taki lajt, że po prostu włączam odcinek, wyłączam mózg i sobie oglądam śliniąc się od odmóżdżenia. Przyjemne uczucie. Anime nie udaje czegoś, czym nie jest, a bohater, który nie jest zakompleksionym otakiem ułatwia przetrawienie całości.
 • Avatar
  A
  Ne 13.07.2017 15:00
  Dobra seria
  Główne założenie jest głupie, animacja słaba, a świat przedstawiony… wcale nie został przedstawiony. Mimo to ogląda się przyjemnie, bo nie mam wobec tego typu anime wielkich wymagań. To tylko barwna opowieść o przygodach sympatycznych bohaterów, a bohaterowie dają się lubić. Touya jest dużo spokojniejszy, bardziej rozsądny i – może kogoś zaskoczę tym stwierdzeniem – bardziej męski niż głupi i szalony Subaru z Re:Zero(...), bliźniaczki są takie, jak się można spodziewać. Swoją drogą, czy w każdej serii z rodzaju „trafił chłopak do świata magii” muszą się pojawić bliźniaczki? Utawarerumono Itsuwari(...), Re: Zero(...) I teraz Isekai(...). Magia jakość sprzyja ciąży mnogiej?
  • Avatar
   The Beatle 13.07.2017 15:08
   Re: Dobra seria
   Magia jakoś sprzyja ciąży mnogiej?
   Nie, harem sprzyja.
 • Avatar
  A
  Koogie 13.07.2017 12:10
  Dziura
  A co mi tam, coś napiszę o tej serii skoro mam chwilę czasu.

  Nie skończyłem pierwszego odcinka, przerwałem w połowie. I jest ku temu prosta przyczyna… jest to nudne, przewidywalne i nijakie. Oglądałem gorsze serie więcej ponieważ wywoływały one we mnie jakieś emocje, jakąś złość. Tutaj? Po prostu nie widzę sensu.

  Nie widzieliśmy śmierci naszego głównego bohatera, ponieważ trzeba byłoby to animować. Ta seria woli o tym powiedzieć zamiast pokazać. Potem główny bohater rozmawia z bogiem i w sumie nie przeżywa żadnych emocji. O umarło mu się… ja się bardziej przejmuje jak mleko mi skiśnie w lodówce. Następnie z nikomu niewiadomych przyczyn decyduje się on zabrać komórkę, zapewne wyczytał w scenariuszu że będzie mu to potrzebne. Irytujące było też to, że bóg tłumaczył się że nie może wskrzesić głównego bohatera bo to by łamało zasady. Nie, że naruszyłoby to balans i prowadziło do paradoksów w tak delikatnym urządzeniu jakim jest wszechświat, tylko… no wiecie, było pewnie gdzieś zapisane w regulaminie. Podobał mi się też fakt, że nasz główny bohater chciał wziąć komórkę nie zastanawiając się wcześniej jak ją będzie ładował, jakie będą zasady komunikacji… To wszystko bóg zaproponował, dosłownie Deus Ex Machina, pewnie bóg też wyczytał to w scenariuszu.
  Następnie nasz główny bohater budzi się pod drzewem, zapewne mając insynuować jakieś biblijne nawiązania, lub po prostu reżyser chciał stworzyć najbardziej nijaki obrazek jaki się da. Protagonista uświadamia sobie przez sekundę, że w sumie to nie ma kasy i ogólnie jest daleko od najbliższego miasta, ALE NIE MA CO SIĘ MARTWIĆ. W końcu nie możemy mieć realnych problemów w tym show, więc pojawia się nowa postać która rozwiąże wszystkie jego problemy. Oh i Ah, no od razu emocje skaczą, wiedząc że niezależnie jaki będzie konflikt zostanie on rozwiązany od razu w najbardziej łopatologiczny sposób jaki się da. Główny bohater dostał kasę, transport i zestaw ładnych ciuchów by się wtopił w tłum.
  Po tym jakże emocjonującym wprowadzeniu, nasz bohater postanawia być bohaterem i pakuje się w kłopoty. Zachowując się jak samobójca eskaluje konflikt do poziomu bójki ze zbirami. ALE NIE MA CO SIĘ PRZEJMOWAĆ, nasz główny bohater dodatkowo stał się nie do tknięcia. Pokonuje zbirów od tak, jednocześnie też wydając nieznaną mu walutę na faktycznie test czy przeżyje. Biorąc pod uwagę jak szybko dostał tą kasę to w sumie może ją wydawać jak chce, jak będzie potrzebował więcej to pewnie z tęczy zjedzie mu karzełek z garnuszkiem złota.
  Do tej pory patrzyłem na to show jak się patrzy na rozjechane zwłoki na drodze, było zarówno tak samo dynamiczne jak i estetyczne.
  Skoro mowa o estetyce, jednym z elementów które rzucił mi się w oczy kiedy oglądałem reklamówkę tego była statyka animacji. Polecam się przyjrzeć ile faktycznie rzeczy się rusza na ekranie. To show jest tanie… bardzo.
  Mój seans skończył się w momencie kiedy postaci postanowiły usiąść w kawiarni by sobie porozmawiać. W tym momencie nie wyrobiłem i wyłączyłem odcinek. Kadrowanie było typowe i te wszystkie adaptacje LN mają perfidną manierę do spędzania tony czasu mówiąc o wszystkim w kawiarniach. Jak wcześniej anime trzymało moją uwagę poprzez bycie po prostu pieruńsko głupim i słabym, tak w tym momencie zobaczyłem przed sobą prawdopodobnie 5 minut nudnego pitolenia postaci bez emocji. To anime jest niesamowite w tym jak bardzo jest pozbawione emocji. Jest nudne… I to jest najgorsza rzecz jaką można powiedzieć o anime.
 • Avatar
  A
  Eshaze 12.07.2017 02:37
  Gdyby nie główny bohater Kirito to mogłaby to być niezła komedia.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 11.07.2017 18:23
  Zapowiada się bardzo luźna haremówka. „Ułożony i grzeczny” bohater dostał całkiem niezły pakiet startowy na pobyt w świecie fantasy – reszta to po prostu wszędobylskie dziewczyny z jakiegoś powodu w tym samym wieku, co protagonista. No i oczywiście wszystkie nim zachwycone.

  W sumie nie widzę sensu, aby szerzej się rozpisywać – jest to następna zapchajdziura sezonu.