Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Princess Principal

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Otak 18.07.2017 01:52
  ep2
  Prawdziwa gra szpiegów. Spoko że pokazali że agenci stosują rozwiązania siłowe tylko w ostateczności bo ryzyko spalenia się. Wciąż jest to anime wersja Stawki Większej Niż Życie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Koogie 16.07.2017 18:31
  Code Geas przez Valvrave
  Ogólnie po drugim odcinku czuć, że scenariusz był napisany przez człowieka odpowiedzialnego za Valvrave i CodeGeass. I rozumiem już jak można być skonfundowanym przez to show. Duże Twisty, a to już drugi odcinek. Niestety nie są to dobrze napisane twisty (ten autor takich nie potrafi napisać), jednakże są one skuteczne.

  Ogólnie trzeba oglądać to niesamowicie uważnie, ale samo show jest fajne. W pewnym sensie lubię wątpić w słowa wypowiada przez bohaterów i w przypadku tej serii jest to praktycznie główny motyw. Główna bohaterka coś mówi i w sumie 90% tego co mówi to kłamstwa, które czasem są prawdą. Smieszny efekt po prostu to daje. Moce grawitacji nie przestają wyglądać fajnie, a same postaci jak np. ta 20 letnia licealistka są urocze na ekranie.

  Na razie jest bardzo zadowolony z serii, czekam aż wszystko się rozpadnie i skończę zawiedziony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 12.07.2017 23:19
  No no, niewiele brakło a wogóle bym tej serii nie poświęcił uwagi.

  Klimacik jest. Budżecik jest. Ale tak poważniej, seria wygląda na wyższą półkę, nawet muzycznie. Akcji sporo i miel dla oka. I ta dbałość o szczegóły, dawno nie widziałem tak dobrze i szczegółowo odtworzonego Londynu (a raczej alternatywnego Londynu) w anime. Tylko te lolitki. No cóż ale Anime rządzi się swoimi prawami :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 10.07.2017 18:41
  ep1
  Taka steampunkowa anime wersja Stawki Większej Niż Życie tylko miast Klossa, shoujo i loli agentki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Koogie 9.07.2017 22:35
  Klątwa 3Hz?
  Powiem wprost, bardzo podobał mi się pierwszy odcinek tej serii. Było w nim sporo ciekawych bardzo wybuchowych elementów lecz to wszystko się zgrywało ze sobą. Troszeczkę taki worek „cool” rzeczy który został tak długo trząchany, aż nie wyszło z niego coś spójnego. Są tu ninja, są tutaj słodkie dziewczynki, jest tutaj steampunk, są tutaj moce anygrawitacyjne, jest jazz, są intrygi, kłamstwa i styl.

  Jestem wobec niej ostrożny, bo kto wie co kolejne odcinki pokażą. Martwi mnie jednak studio, flip flappers było specyficzne i ciekawe lecz było też kompletną klapą finansową. To jest kolejna próba tego studia i znowu robią coś innego… Boje się że ich chęć do bycia innym znowu ich nie ugryzie w tyłek. Po pierwszym odcinku jednak mam nadzieję że tym razem może się uda. Było bardzo fajnie i „cool”
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  The Beatle 9.07.2017 22:23
  O Haruhi, dieselpunk!
  Miałem dobre przeczucia co do tej serii, bo nie zawiodłem się, przynajmniej na pierwszym odcinku. Alternatywne uniwersum i historia zaskakująco dobrze kombinują ze sobą stroje z końca XIX wieku (albo i nie – zostawiam ekspertom do rozstrzygnięcia), daleko posuniętą industrializację, pozostałości technologii parowej, ale pojawienie się silników wysokoprężnych, świat podzielony na dwie siły i mur berl… londyński – no bo szpiedzy muszą mieć miejsce do szpiegowania. Pojawia się też dziwna magiczna siła, która akurat nie najlepiej wróży w kwestii klimatu, no ale zobaczymy. Tego, że słodkie dziewczęta w epokowych strojach są lepszym materiałem na szpiegów niż dziewiątka Miyoshich, chyba nie muszę nikomu udowadniać.

  Najważniejsze, że jest to póki co zrobione z sensem, zawiera sporo akcji i, czego się nie spodziewałem, ma całkiem niezłe dialogi. Pierwszy odcinek to zamknięta historia, więc trudno stwierdzić, co będzie dalej; w takich przypadkach zwykle mam nadzieję na epizodyczność do samego końca, ale znając życie, wsadzą tu główny wątek, a potem drugi. Cóż, takie klimatyczne serie mają tendencję do psucia się w okolicach połowy, ale póki co oceniam tylko to, co widzę, i jest bardzo dobrze. Na resztę oceny trzeba poczekać – oby nie dłużej niż do końca sezonu, mowa wszakże o Actas.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime