Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyuu.pl

Komentarze

Houseki no Kuni

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  michelo 11.12.2017 13:14
  Tragedia… 3D nigdy w anime się nie sprawdzało i w tym przypadku wcale nie jest inaczej, postacie kanciaste i sztywne, otoczenie wygląda nienaturalnie a przez tragicznie niski framerate nie da się tego oglądać. Przebolałbym jeszcze to gdyby nie to że houseki no kuni sili się na coś czym nie jest, próbuje być z pozoru anime o idyllicznej krainie w której żyją sobie stworzenia (?) czy właściwie żyjące minerały a chwile później pokazuje jak bardzo jest mroczne i próbuje wyciskać łzy najprostszymi zagraniami.
  Szkoda czasu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 5.12.2017 23:03
  No, Phos nareszcie stała się znośną postacią. Już nie chodzi o to że  kliknij: ukryte , ale po prostu bardziej pasuje mi ta jej odmieniona osobowość. Teraz jest zdystansowana i cichsza, przestała robić z siebie sierotę.

  Nie wiem jak skończy się ta seria ale już za sam pomysł i klimat należy się uznanie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 2.11.2017 19:12
  Spóźnione pierwsze wrażenia
  Wczoraj przysiadłem i obejrzałem pierwsze cztery odcinku Houseki no Kuni. Jestem zachwycony tą serią, głównie ponieważ doświadczenie oglądania tego przedziwnego świata po prostu fascynuje. Towarzyszy jej pewne uczucie obcości, problemy postaci są naturalne i logiczne, jednak abstrakcyjne. Czym jest sens życia bez śmierci, jak to jest żyć ze świadomością że nigdy się nie zmienisz?
  Oh nie zrozumcie mnie źle, to jest anime akcji i zarówno dialog jak i historia póki co są dosyć prostolinijne. Jednak to tylko ułatwia seans, bo show nie próbuje nam prawić frazesów filozoficznych. To anime po prostu się dzieje w świecie, gdzie pewne koncepty są na porządku dziennym. Zadaniem widza jest tylko zmiana perspektywy. To połączone z bardzo stylowymi i eleganckimi designami zarówno bohaterek, otoczenia jak i przeciwników tworzy niesamowitą atmosferę… Jakby patrzyło się na żywy abstrakcyjny obraz.
  Grafika 3D sprawdza się w tej serii wyjątkowo dobrze. Twarze i ekspresje wyraźnie są dokańczane ręcznie, dzięki czemu postaci są ekspresyjne. 3D za to pozwala na niesamowitą pracę kamery co daje bardzo piękne sekwencje jak Diament biegnąca w nocy. Ten inny wygląd dodatkowo jeszcze dopełnia wrażenie obcości.

  Jak oglądam to anime, to nie czuje jakbym oglądał sezonowe show… To jest wspaniałe uczucie i tam unikatowe serie są dla mnie zawsze skarbem.

  Unikalne, artystyczne lecz jednocześnie proste anime akcji. Produkt niestety troszkę niszowy, bo spora ilość rozmów może niektórych przytłoczyć na początku (szczególnie na początku jak praktycznie nic widz nie rozumie o świecie), a także wiele osób odrzuci je ponieważ 3D. CGI to narzędzie, a tutaj szczerze mówiąc po raz pierwszy widzę je zastosowane tak dobrze w produkcji, która przy okazji jest po prostu dobra.

  Bardzo jestem zadowolony, że udało mi się wreszcie usiąść do tego anime. Czarny koń sezonu, nie ma co.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  San-san 19.10.2017 09:36
  przeszkadza mi jedynie, że postaci są nadmiernie chude… coś im się dzieje z biodrami dziwnego. Natomiast uwielbiam włosy, które opalisują i mienią się delikatnie. Nareszcie uzasadnienie dla kolorowych włosów i faktu, że rozpoznajemy postaci kolorsystycznie XD super. Podoba mi się także klasyfikacja według twardości i fakt, że postaci są łamliwe.

  Dziwni antagoniści też są udani. Te beznamiętne twarze i splendor. No i drugi odcinek zostawił mnie z rozdziawioną gębą… Co teraz?! O,o jejku jej!

  Fantastycznie.

  Poza tym błękitne niebo, które jednak nie jest tak kiczowate jak w IOS… znaczy w serii o streat. Oraz falujące morze traw. Miodzio, wylądowało już na mojej liście wieczornego relaksu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  blob 15.10.2017 01:18
  Seria jest unikatowa trzeba przyznać. Odbiór całości póki co psuje mi jednak postać tej całej Phos, dawno już nie widziałem tak irytującej i nieudolnej postaci…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 12.10.2017 18:23
  Trawa *.*
  Jaka ta trawa była piękna! CG tutaj naprawdę daje radę. Poza tym świat i klimat jest naprawdę niespotykany. Po pierwszym odcinku oczekiwania mam dosyć wysokie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 11.10.2017 00:42
  Pomijając lalkowate ruchy widać, że CG jako technologia się rozwija. Natomiast fabularnie – zapowiada się ciekawie. Sama geneza postaci uzasadnia ich wygląd w CG i dodaje im wiarygodności. Póki co daję pewien kredyt zaufania – nawet jako przeciwnik CG w anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 10.10.2017 01:08
  I kolejna dobrze zapowiadająca się seria fantasy. Niesztampowy świat przedstawiony, ciekawe postaci (może bardziej dlatego czym są niż z charakteru, ale to się jeszcze zobaczy) i piękna oprawa 3D. O fabule na razie dużo powiedzieć się nie da, ale coś czuję, że słabo też nie będzie.

  Kolejna seria warta obejrzenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 9.10.2017 21:09
  Błagam, niech to będzie takie śliczne przez całą serię, a nie tylko przez pierwszy odcinek…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 9.10.2017 13:25
  Spodziewałem się, że będzie to wyglądać gorzej. Można powiedzieć, że anime czasami robi to naprawdę pozytywne wrażenie od strony wizualnej. Postaci w CG może nie są super piękne, ale zazwyczaj dają radę. Szczególnie typowe klejnoty, nie Kongo.
  Wkurza mnie też brak tłumaczenia jego imienia. Kongo to chyba jeszcze jedno określenie diamentu, z tego co pamiętam. Przez to odstaje od nazewnictwa innych klejnotów. Dostaną w końcu plansze z opisem jego klejnotu i się zatną.
  Mniejsza…
  VA Phos jest bardzo dobra. Świetnie oddaje bohaterkę. Zobaczymy jak sobie będzie radzić w wraz z rozwojem postaci. Reszta też daje radę.
  Poza tym Houseki no Kuni to bardzo dobra manga, więc raczej tego nie skopią w adaptacji, szczególnie, że pierwszy odcinek jeśli chodzi o reżyserkę i scenariusz wypadł nadspodziewanie dobrze.
  Innymi słowy, jestem zadowolony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 7.10.2017 23:36
  Aaaaaaaale to jest dooooobreeeeeeee! Pierwszy raz w życiu widzę anime, które nie odrzuca mnie swoim CGI. Biorę to anime w ciemno i polecam każdemu!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime