Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Kino no Tabi: The Beautiful World - Animated Series

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Otak 4.11.2017 17:23
  Powtórzę się ale to ciągle jest stare dobre Kino no tabi. Jedynie w nowej kresce i z nowymi przygodami w nowych dziwnych absurdalnych krajach. Ekipa popisała się wymyślając nowe przygody i kraje, nie było kopiuj wklej. No dobra, było państwo­‑arena walk z oryginału ale inaczej przedstawiona, fabuła też potoczyła się inaczej, wg mnie ponownie pokazali koloseum aby wprowadzić do fabuły Shizu (szermież­‑książe­‑mściciel podróżujący buggym)oraz Riku (mówiący pies­‑towarzysz Shizu), w oryginale byli postaciami epizodycznymi a w nowej serii dodano ich do fabuły i moim zdanie dobrze bo mają potencjał.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 19.10.2017 14:49
  Jest dobrze
  Kreska się zmieniła, ale dalej pozostaje w swoim klimacie, co już jest bardzo ważne.

  Fabuła niezmienna, choć akurat tego można się było spodziewać. Postaci są bardzo stonowane i dramaturgia oraz napięcie akcji również są utrzymywane na niskim pułapie emocjonalnym. To dobrze, właśnie o to chodziło.

  Jestem zadowolony. Dostaliśmy po prostu odświeżoną wersję „Kino no Tabi” i właśnie tego tu było trzeba. Żadnych urozmaiceń, żadnych dodatkowych udziwnień, żadnych ulepszeń. Ogląda się dobrze. Pozostał zarówno klimat, jak i niebezpośredni przekaz- nie bójmy się tego słowa- filozoficzny, z którym można się zgadzać lub nie, ale na pewno zmusza do refleksji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  San-san 19.10.2017 09:44
  Kino wygląda w tym remake'u bardziej uroczo, co nie do końca uważam za plus, choć nie przeczę patrzy się miło. W drugim odcinku uważam, że mocno okroili sprawę. W starej części działo się wiecej, miało to więcej emocji i było odrobinkę mniej przewidywalne. Ale Kino to Kino. Kocham. Pozostawia po sobie to przyjemne uczucie wyciszenia i zetknięcia się z naprawdę dobrą historią.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 10.10.2017 01:00
  Od razu czuć tutaj ducha poprzedniej wersji, czym jestem dosyć zadowolony. Odświeżona grafika wygląda całkiem nieźle, chociaż nie da się ukryć, że straciła urok tej starszej. Mimo tego wygląda na to, że dostaniemy drugi raz to samo, a to w zupełności powinno wszystkim wystarczyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Klemens 8.10.2017 01:45
  Spodziewałem się takiego odcinka, ale żeby tak od razu strzelić czymś takim w pysk? Bardziej przewidywalnej historii nie było? Oby mieli coś bardziej zaskakującego pod ręką, bo chyba umrę z nudów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 7.10.2017 21:17
  Animacja i kreska inne ale jest charakterystyczny klimat Kino no Tabi, dalej jest to anime o mądrej badassowej podróżniczce zwiedzającej dziwne, absurdalne i przerażające miejsca.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime