Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Konohana Kitan

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ciku 13.12.2017 21:47
  8 odcinek
  Świetny odcinek, nie pamiętam kiedy ostatnio doznałem takiego pozytywnego szoku. Dla mnie historia w 8 odcinku jest jedną z najciekawszych w chińskich bajkach.

  Zresztą, cała bajka jest świetna i warta obejrzenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  blob 25.11.2017 15:16
  Odcinek 8
  Genialny odcinek.

  Wzruszający i zaskakujący. Już dawno nie widziałem tak świetnie wkomponowanego wątku „przejścia na drugą stronę” w wydaniu japońskim.  kliknij: ukryte . Bardzo lubię tą serię, ale ten odcinek mnie autentycznie zagiął, bo pokazał iż oprócz slice of life ta seria ma do zaoferowania także kawał świetnego pisarstwa… nawet jeśli ktoś nie ogląda tego anime, to zachęcam go przynajmniej do obejrzenia odcinka 8, bo opowiada on zamkniętą historię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 24.10.2017 17:22
  Po 3 epkach
  Co prawda 3 epek był znacznie lepiej poprowadzony, niż drugi, ale jednak seria jest ewidentnie nie dla mnie. Jak lubię CGDCT, tak niespecjalnie przepadam za shoujo­‑ai. Gdyby to tutaj było bardziej klimatyczne (bo o realizmie nie mówię, to z góry widać, że anime nie jest w takim typie), to może i by mi się to lepiej oglądało. Ale tak… ani mnie to ziębi, ani grzeje. Niestety shoujo­‑ai jest tu zbyt dużo, by móc to oglądać tylko jako moe okruszki życia. W następnym epku pewnie przyjdzie czas na historię trzeciej pary i naprawdę nie jestem tym zainteresowana…

  Do tego grafika kuleje straszliwie. Oszczędności widać wszędzie, ale najgorsze są wersje SD postaci. Naprawdę wygląda to paskudnie i do niczego nie pasuje.

  Ogólnie to nie jest to złe i dla fanów shoujo­‑ai będzie jak znalazł, zwłaszcza, że w tym gatunku panuje raczej posucha, tym bardziej jeśli odjąć wszelkiej maści głupiutkie komedyjki. Ale poza tym seria nie ma zbyt wiele do zaoferowania i nie sądzę, by w najbliższych odcinkach uległo to zmianie.

  Btw. Wyraźnie przydałoby się tu dodać wyróżnik shoujo­‑ai, bowiem seria jest najczystszym przedstawicielem gatunku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 12.10.2017 19:59
  Po 2 epakch
  Uhuhuhu, ledwie 2 odcinki a oni już kaleczą grafikę byle jakimi oszczędnościami. W Kuzu no Honkai zrobili to jakoś z głową, a tutaj wrzucają dziwne potworki SD, a zatrzymane kadry jakoś nie współgrają z konkretnymi scenami (na myśl przychodzi mi Glasslip jeśli o to chodzi, choć tam był to jeszcze gorszy poziom).

  Do tego spieszą z tym shoujo­‑ai jak mogą. Jeszcze ze 2 epki, a główna para zakocha się w sobie na zabój. Ot, z niczego właściwie.

  Na razie jest bez szału. Niby nie ma to szczególnie złych elementów, ale jakoś tak… nie czuć tu tego słodkiego klimatu, którym powinna promieniować ta seria. Z takim settingiem można by zrobić wiele, ale… kompletnie tego nie wykorzystują na razie. O ile 1 ep był jeszcze w miarę ok, tak drugi jest naciągany i jakiś taki sztuczny.

  Póki co Blend S bije Konohana Kitan na głowę, jeśli chodzi o takie cukierkowe moe seryjki. I o ile tamto może się oczywiście jeszcze mocno zepsuć, tak tu nie widzę za bardzo miejsca na poprawę i raczej skończy to jako co najwyżej przeciętnej jakości show.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 4.10.2017 22:41
  Pierwsze wrażenia pisane na bieżąco
  Postanowiłem otworzyć sezon tą serią, gdyż obecnie jestem w idealnym stanie psychicznym na tego typu anime. Zmęczony człowiek wraca po ciężkim dniu pracy i pragnie zobaczyć serie która ożywi szarą rzeczywistość dnia codziennego poprzez zaaplikowanie dożylnie niebezpiecznie dużej dawki cukru.
  Podejrzewam, że anime będzie zbyt płytki i przez to nie będę mógł się całkowicie zanurzyć, lecz to czas pokaże… zacznijmy

   kliknij: ukryte 

  Moje podsumowanie jest raczej oczywiste po tym co pisałem wyżej. Seria partaczy bardzo podstawowe rzeczy, posiada urokliwe sceny i sam koncept jest dobry. Jednak jeżeli seria nie realizuje najbardziej istotnych elementów od samego początku tak nie mam żadnej wiary, że będzie lepiej w przyszłości. Jest to słaby przedstawiciel gatunku i coś co można by określić paszą dla fanów. Mimo mojej ostrej krytyki nie jest to seria gorsząca, urokliwe momenty są… Jednak ja prywatnie oczekuje więcej od tych serii. Smutek, bo smutek ale ta seria jest dla mnie niewypałem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 4.10.2017 20:46
  Fajne. Dostaje ode mnie certyfikat słodkości :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime