Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyuu.pl

Komentarze

Mahou Tsukai no Yome

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Weiter 13.11.2017 13:05
  Księżulek
  Drażni mnie postać tego księdza. Jest świat magii na żywe oczy widzi magiczne stworzenia, jak i samą magię, a tymczasem swoje wierzenia dalej ukierunkowane ma w kościół. Tymczasem sam kościół przecież pewnie neguje istnienie magii itp, a skoro ta magia istnieje, to same podstawy do wierzenia w „ich boga” są bezpodstawne.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ikamo 12.11.2017 22:33
  Imho przedobrzyli, nie bardzo wiem jak to sprecyzować ale kojarzy mi się ten animiec z Lincolnem. Jakby twórcy na siłę próbowali stworzyć coś arcy pięknego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 11.11.2017 20:58
  Ta seria nie przestaje oczarowywać. To chyba najlepsze przedstawienie angielskiego/celtyckiego folkloru jaki widziałem w anime (jedynie jeszcze gra Folklore na PS3 przychodzi mi na myśl).

  Wejście Tytanii i ta muzyka w tle… aż mi ciary przeszły. To anime to czysta przyjemność oglądania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Diffie Hellman 29.10.2017 20:12
  arrrghhhhhh
  Czy ta (ocenzurowano) bohaterka wreszcie (ocenzurowano) zacznie cokolwiek sobą prezentować czy do końca będzie (ocenzurowano) pustą kartką pomiataną na (ocenzurowano) wietrze przez każdy powiew (ocenzurowano) wiatru? Jeżeli w następnym odcinku znowu ją ktoś porwie to (ocenzurowano) (ocenzurowano) w monitor (ocenzurowano) krzesłem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Maxromem 10.10.2017 01:04
  Obejrzałem OAVkę zaraz przed seansem i zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Sama seria tylko kontynuowała to uczucie. Naprawdę nie ma co strzępić klawiatury, każdy powinien chociaż obczaić, bo nie sposób się nie zauroczyć czy to oprawą graficzną, czy światem przedstawionym, czy też postaciami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 9.10.2017 12:36
  EP 1
  No to już wiadomo co będzie numer 1 sezonu ^^ W sumie wiadomo było nawet przed tym pierwszym odcinkiem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 9.10.2017 07:20
  Po prostu piękne
  Mahou Tsukai no Yome było dla mnie właściwie pewniakiem, jednak miałem obawy, że jakość techniczna OVA będzie miała za zadanie przyciągnąć widzów, natomiast seria główna będzie oszczędna. „Nic bardziej mylnego”, jak mawia klasyk. Kreska i animacja są na bardzo dobrym poziomie, i wiem, to dopiero pierwszy odcinek, ale jakoś tak czuję się pewnie wobec tej serii i czuję, że i pod tym względem mnie nie zawiedzie.

  Zarówno OVA, jak i pierwszy odcinek (a także trailery) zarysowują nam już fabułę i mitologię, a te prezentują się wprost fenomenalnie. Postacie są co najmniej intrygujące, włącznie z główną bohaterką, a trzeba uczciwie przyznać, że Japończycy mają problem z tworzeniem kobiecych postaci na wysokim poziomie, gdyż przewaga takowych męskich jest brutalna. Jeszcze nie przesądzam, ale jestem dobrej myśli.

  Generalnie zawsze na początku się dystansuję, żeby później się nie sparzyć, jednak w przypadku tej serii czuję, że mogę sobie pozwolić na odrobinę luzu i pozytywnego nastawienia. :) Mahou Tsukai no Yome zapowiada się na perłę sezonu oraz prawdopodobnie na jedną z moich ulubionych pozycji japońskiej animacji. Oby tak dalej! :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 8.10.2017 09:43
  Piękne. Dla samej oprawy naprawdę warto będzie oglądać :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 7.10.2017 20:44
  Ależ to jest wspaniałe! I nie straciło nic z jakości OAV­‑ki.

  Pamiętam jak dawno temu przypadkowo trafiłem na mangę. Pomyślałem sobie: „ale by z tego było fajne anime”. X­‑lat później dostaje tę ciepłą, pełną magii i fantastyki (i to jeszcze w klimatach angielskich z bogactwem ich legend) z odpowiednim budżetem i świadomością, że materiału źródłowego jest wystarczająco aby wypełnić całą serię. Wydaje się też, że twórcy wiedzą co robią.

  Ach, już ta jedna seria czyni tę jesień udaną :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime