Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Beatless

 • Avatar
  A
  Maxromem 14.01.2018 01:26
  Wtórne i pełne animowego syfu. Tematyka też już wałkowana wcześniej nie raz. Projekt postaci mocno mnie odrzucił. Raczej nie ma co tracić czasu.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 13.01.2018 15:13
  Już po trailerach można było wywnioskować jaki typ serii to będzie i wiele się nie zmieniło – typowa haremówka sci­‑fi z androidami w tle, ciapowatym, nadmiernie uczuciowym protagonistą i apatyczną służącą, która przypadkiem go uratowała i zaoferowała, żeby został jej właścicielem.

  W dużym skrócie – „bunt maszyn” w typowej oprawie anime.

  *Siostrzyczka z ADHD też jest.
  • Avatar
   GLASS 13.01.2018 17:02
   Ok, czyli już wiem, żeby tego nie oglądać.. Moje najbardziej znienawidzone sztampy. Jeszcze kazirodztwa brakuje do tej ciężkostrawnej mieszanki :p
  • Avatar
   blob 14.01.2018 20:53
   No ale są też plusy. Nowelka na której jest oparta seria jest skończona, a pomijając sztampowe haremy, mamy tu przemyconych kilka interesujących pomysłów. Część wygląda na niedaleką przyszłość jak autonomiczne samochody, w pełni zautomatyzowane kasy (nie mylić z bezobsługowymi), internet rzeczy itd. A część trochę dalsza jak cargo które jest jednocześnie mini centrum dowodzenia z robotami, czy wreszcie same hIE. Tak fantastyka naukowa w wersji light, czyli tak jak wspomniano w zapowiedzi na Tanuki.

   Może jest to przykład czegoś, gdzie autor chciał przemycić coś swojego, ale musiał to ubrać w typowe schematy (haremy, cycate laski itd) żeby przyciągnąć większą widownię?

   Tak czy siak ja dam temu szansę…
   • Avatar
    Nikodemsky 14.01.2018 21:30
    Elementy przyszłościowych technologii często przewijały się już w anime, także to akurat nic nowego – ot co fajny smaczek.

    Na siłę nie będę narzekać, bo haremówki muszą być naprawdę słabe, żeby u mnie zaliczyły dropa – także pewnie obejrzę do końca.

    No i jeśli uda im się zamknąć serię, to w ogóle będzie cacy.