Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Darling in the Franxx

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Chmura 8.02.2019 03:02
  fajne do połowy drugiej połowy
  Początek wciągnął mnie, niestety pod koniec się ze@%^&*. Najbardziej podobała mi główna bohaterka – dość oryginalna, jako osoba bardzo dominująca, a także jej historia była dopracowana fabularnie i sensowna (zwykle w anime te historie z przeszłości są takie jakby na siłę wymuszone), cieszę się, że twórcy poważnie podeszli do tego, zamiast rzucać jakieś ochłapy. Niestety kilka ostatnich odcinków zniesmaczyło mnie kliknij: ukryte  Ogólnie anime podobało mi się, ale gdybym mogła to dwie trzecie serii oceniła bym na 8, a zakończenie najwyżej na 4.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hycopodlogedzieckokurdebenc 3.01.2019 20:52
  3/10
  wszyscy się nad tym zachwycają, ze jakie to nie jest supr to anime, najlepsze na swiecie i w ogole top 10.

  oceny mie skusily i szczerze żałuje.

  płaczki, drama, cringe, nudna fabuła, głupie postacie i w ogóle całe to takie byle jakie.

  widać, że te parę fajnych momentów wystarczyło, żeby zignorować ogrom wad.

  do tego sposób ujeżdżania tego dziadostwa, większej żenady chyba nie da się wymyślić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sogi 27.12.2018 12:17
  Skończyłem i to naprawdę dobra pozycja. Nie powiem ze to coś nowego bo obraz post apokaliptyczny z życiem w ciągłym napięciu i uczenie się głównych bohaterów i wszystkich wokoło co jest ważne a co nie to wszyscy znamy. Nie chodzi jednak o to co jest tematem ale jak to jest przedstawione i trafia do widowni.Naprawdę dobra robota zarówno animacyjna jak i aktorów głosowych. Zakończenie serii w stylu dobrze znanego mi melancholijnego dramatu i poświęcenia ale jakoś dałem radę nad tym przejść bez grymaszenia do porządku dziennego. Ostatecznie podsumowanie zakończenia i kropka na końcu jakoś mi się spodobały. Zwykle te epickie zakończenia dość mnie irytują. Wolę jednak happy endy ^_^. Transfer świadomości mnie trochę poirytował i jak już dotarło o co chodzi to nawet lecieć nie musieli żebym wiedział że główni bohaterowie raczej już nie wrócą. Znacznie więcej zadowolenia daje obserwowanie ewolucji bohaterów i ich zmian tu nic marudzić nie mam zamiaru. Jak na całość bardzo fajnie podobało się.
  PS dokładnie może to oklep ale mogli skończyć że żyli długo i szczęśliwie i gdzieś tam utworzyli nową cywylizację. Niestety my tego nie tworzymy to i głosu nie mamy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Sharimsejn 2.11.2018 04:24
  Dla osobiście naprawdę fajne anime ale mam dosyć zakończeń typu: nie wiadomo do końca co się z nimi stało albo musieli się poświęcić. Coraz częściej widzę anime gdzie główna para bohaterów albo bohater cierpią w taki czy inny sposób jako mesjasze. Chciałbym zobaczyć, że żyli długo i szczęśliwie mimo, że to oklepane. Dlatego dałem 3/5.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Kamen 26.10.2018 11:59
  Brak wiedzy
  Studio Trigger udowadnia, że potrafi stworzyć dobre anime. Tym razem w kooperacji, ale ważne, że efekt końcowy jest udany.

  Przecież Trigger miał znikomy udział w produkcji tej bajki. Może wypadałoby najpierw trochę się oczytać?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrHybryda 24.09.2018 06:57
  Udane anime
  Po długiej przerwie od anime pozwoliłem sobie sprawdzić czy w przeciągu ostatnich 2­‑3 lat coś wybiło się z tej bylejakości, która zalewa rynek? No i nie żałuję. Anime może nie jest porywającym widowiskiem z wartką akcją, nie karmi nas też przesadzonym dramatem, ale za to spokojnie, krok po kroku cierpliwie rozwija kolejne wątki, odsłania swoje tajemnice i odpowiada na pytania. Cieszę się przede wszystkim z tego, że seria jest spójna, ma wstęp, rozwinięcie i  kliknij: ukryte  zakończenie. Kolejnym powodem do radości jest fakt, że odstąpiono od schematu jednego protagonisty, który rządzi i dzieli, znajduje remedium na każdy problem i w ogóle jest niezastąpionym superbohaterem, dla którego cała reszta stanowi tylko tło lub mięso armatnie. Fajnie było obejrzeć spiny pomiędzy postaciami, a od tego, na którego wszyscy liczyli usłyszeć magiczną odpowiedź „nie wiem” :D
  Jedyne o co mógłbym się przyczepić, to  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • kamil24 16.09.2018 23:54:10 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Autor wymagany 14.09.2018 17:29
  Teen drama + romans + chociażby odrobina tragedii
  I jestem kupiony.
  Nie wiem dlaczego, ale zawsze taki miks do mnie trafia, mimo, że jestem dorosły, a za kilka miesięcy nastolatkiem już nie będę. Dużo łatwiej mi się wzruszyć/przejąć losem bohaterów, jeśli bohaterowie mają naście lat.
  Anime było bardzo przeciętne, kilka schematów, słabi bohaterowie, dużo nielogiczności etc, ale  kliknij: ukryte  zakończenie trochę mnie wzruszyło, nie zalałem się łzami, było trochę bajkowe, ale w gruncie rzeczy to chyba największy plus tej serii.
  Ode mnie 7, myślałem nad 6, ale jakoś nie mam serca wystawiać takiej noty.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  twujstarypijany 13.09.2018 19:37
  ditf
  ta ocena to chyba zartXDDDDD ditf jest slabe,nie zapraszam do dyskusji
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  BlaXk Magic Mushroom 12.09.2018 09:20
  Transhumanizm, mechy, nastolatki, kosmici, prastara cywilizacja, reinkarnacja, taka sytuacja… Wszystko to już było, niby wszystko to już widziałem. Zakończenie w stylu TTGL. Całkiem przyjemny i pasujący do całej serii opening. Przeciętniak, który jednak wyjątkowo fajnie się ogląda. 5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  sdasadasdf 3.09.2018 03:06
  Ehh te Japońce, u nich to nawet kobieta ubrana w strój pilota, wygląda jak prostytutka w lateksie. ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Seba 31.08.2018 05:04
  Jak nie zaniżone oceny, to zawyżone. Choć w tym wypadku nie jakoś bardzo. Lepiej tak, niż dawać 1­‑2 z zmoderowano, jak niektórzy Tanukowcy. Nic dziwnego, że cała reszta fandomu się z was śmieje :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  MrParumiV18 31.08.2018 02:50
  Recenzja Darling in the Franxx
  Miałem w planach napisać o wiele dłuższą wypowiedź na temat ów recenzji, ale w trakcie pisania zdecydowałem się wszystko usunąć i napisać w wielkim skrócie, że bardzo się cieszę iż komuś także spodobała się ta produkcja i ocenia ją ktoś tak wysoko, może nawet i za wysoko. Wszystkie argumenty w niej zawarte pokrywają się z moimi spostrzeżeniami o ogólną oceną Darlinga, więc jako, że posiadamy takie samo zdanie i bardzo podobną ocenę tego anime to ja osobiście recenzję jestem zmuszony ocenić bardzo pozytywnie. Jest zwarta, przystępna, napisana prostym językiem i wyciąga wszystkie najważniejsze kwestie tego tytułu. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rool 29.08.2018 21:57
  Jak dla mnie pomysł ściągnięty z Koukaku no Regios, który i tak był o niebo lepszy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 9
  Maxromem 28.08.2018 21:59
  Jak ktoś wystawi niską ocenę czemuś, co się gawiedzi podoba to od razu burza, a jak jest na odwrót to jakoś cisza :D

  Coś ciężko mi się przekonać do samej recenzji. Po pierwsze, wychodzi z niej, że Franxx to raczej seria dobra, a nie świetna. Po drugie, dosyć wyraźnie widać, że autor pisał recenzję wiedząc, że jego nader pozytywna ocena będzie odbiegać od oceny większości czytelników i non­‑stop się z niej tłumaczy. Już samo umieszczenie podsumowania na początku to podkreśla. Nie wiem, jakoś średnio to wyszło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mael 15.08.2018 22:18
  Bardzo podobne do TTGL
  Dziwiłem się czemu oglądając to anime mam odczucia bardzo podobne do tych z TTGL, a teraz wiem dlaczego – reżyserem i scenarzystą jest koleś odpowiedzialny za wspomniane anime.

  A co do samego anime, ogółem nie było źle. Cały świat był całkiem dobrze przedstawiony, z w miarę trzymającą się spójności fabułą, ale nie odpowiadało mi to samo co w TTGL a mianowicie bohaterowie. Ogółem byli tacy nijacy. Jakoś nie potrafiłem do nich zapałać sympatią, chociaż wydaje mi się, że najbliższy temu chyba był Dr. Franx (Lubię szalonych naukowców).
  02 miała być chyba wzorowana na C.C z Code Geass ale jakoś tak średnio im to wyszło.
   kliknij: ukryte .
  Geniuszu i tej całej wspaniałej otoczki głównego bohatera nie odczułem, poza może paroma niewielkimi sytuacjami, ale i tak większość tego sprowadzała się do typowego dla shounenów przekraczania granic i limitów.
  Reszta bohaterów to dla mnie trochę taki shounenowy mainstream, czyli raczej nic specjalnego
  Jednak najbardziej chyba nie odpowiadało mi zakończenie, swoją drogą w TTGL też mi się ono nie spodobało.  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  MrParumiV18 9.07.2018 23:56
  Darling in the Franxx po 23 odcinku (finał)
  Wbrew pozorom bardzo dużo myślałem jak powinienem skomentować finał całej historii jak i całą tą produkcję, ale dochodzę do wniosku, że dla mnie wystarczy tylko ten konkretny poniższy wywód na szybko i bez spiny.

  Pomimo wzlotów i upadków, jestem bardzo usatysfakcjonowany zakończeniem jakie zostało nam zaserwowane przez twórców i widać, że taki rozwój wypadków mieli dobrze zaplanowany już od samego początku. Dawno nie widziałem tak spójnego, przyjemnego i wykonanego z największą szczegółowością audio­‑wizualną zamknięcia historii w serii telewizyjnej anime. Za to należą się ode mnie ogromne brawa i naprawdę dziękuję A1P i Triggerowi za stworzenie tej historii, która skomplikowana czy też nadzwyczajna nie była, ale robiła to co miała robić, czyli wzbudzała emocje, najczęściej pozytywne i trzymała w napięciu do samego końca. Jako całość seria pod względem technicznym wypada bardzo dobrze, fabularnym – pozostawię to do oceny innym, mi się podobała i tak jak napisałem wyżej nie zauważyłem błędów i uważam, że zaplanowali to idealnie od samego początku, ale czy to znaczy, że jest dobrze wykonana? A postaci spełniały swoją rolę należycie i bardzo spodobał mi się zabieg w ostatnim odcinku, że większość czasu antenowego zostało poświęcone na przyjaciół dwójki głównych bohaterów, na ich dorastanie, zmiany w życiu, na to jak zmienia się ziemia dzięki głównie im, a na sam koniec dodany ten jakże przyjemny dialog najpierw Nany i Hachiego, potem Ichigo, Goro, Kokoro, Miku, Mitsuru, Zorome, Ikuno i Futoshiego, a także ponowne spotkanie Hiro i Zero Two w dalekiej przyszłości zostało świetnie wykonane, wypada niezwykle sympatycznie i pozytywnie, ale również oddaje niesamowity urok całej historii, symboliki i powiązań jakie w tym tytule występowały na każdym kroku.

  Z dużą dozą stanowczości, świadomego zadowolenia po seansie, ale też biorąc pod uwagę pewne emocje jakie mi towarzyszą, w miarę racjonalne i obiektywne ocenienie aspektu technicznego i wewnętrzne poczucie spełnienia, oceniam Darling in the FranXX na 8/10 i uważam osobiście (no niech będzie – subiektywnie), że ów seria zasłużyła sobie właśnie na taką ocenę. Czy jest ona słuszna? zawyżona? A może powinienem poczekać, aż emocje opadną? Ależ nie, i w d… to mam. ;) Każdy oceni jak mu się podoba i skomentuje jak będzie sobie tego życzył. Ja swoje zrobiłem, napisałem co chciałem i dziękuję raz jeszcze tobie, temu, tamtemu i wszystkim innym, ale przede wszystkim scenarzyście, reżyserowi, całemu zapleczu twórców owej produkcji, gdyż kończąc mój wywód, wbija się ona na tle wielu przeciętnych produkcji jakich multum w ostatnim czasie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  chińskiebajkicorazgorsze 9.07.2018 21:26
  takie se
  W sumie można by to zrobić w 5 odcinkach i na jedno by wyszło.

  Takie typowe 5/10. Kilka fajnych momentów, kilka bardzo słabych, ale ogólnie to tak mocno średnio.

  Jeden odcinek na tydzień w sumie można było przełknąć, ale gdybym miał oglądać więcej niż ten jeden to pewnie drop po 3.

  Nie zniechęcam, ale nie polecę. Można zobaczyć jak już się nie ma dosłownie niczego innego do oglądania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 8.07.2018 16:53
  Ta seria zaczęła słabo, ale jeżeli dało się jej szansę, to myślę że koniec końców dała radę. Fabuła nie była jakaś nadzwyczajna, ale przynajmniej widać było, że twórcy mieli jakiś plan. Ostatni odcinek (w sumie tych parę ostatnich odcinków) był jednym z lepszych zamknięć historii jakie ostatnio widziałem, w sensie byłem ukontentowany sposobem w jaki doprowadzili wątki do końca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 8.07.2018 13:49
  Ta seria co prawda dla mnie miała zbyt mało dobrych momentów bym mógł ją uznać za niezłą, ale miała ich na tyle, ze nie mogę napisać by Darling in the Franxx był serią słabą. Choć „mądrością” dla mnie z tego dzieła znacznie bliżej do takiego Heroic Age niż do RahXephon. No, ale mimo wszystko czasu jaki spędziłem na podziwianiu tego co tam autorzy w tej serii odwalali nie żałuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 8.07.2018 11:13
  Jak dla mnie anime z rodzaju tych, przy oglądaniu których można się świetnie bawić, jeśli się nie wnika za głęboko w szczegóły typu jak to działa albo co twórcy mieli na myśli (zwłaszcza jeśli chodzi o wstawki „naukowe”).
  Generalnie jest to całkiem udana nastoletnia drama w oryginalnej scenerii i dziwnym fanserwisem (system pilotażu okazał się jednak tylko tego typu wstawką). Dużo dają udane, nieprzekombinowane postacie na pierwszym planie (może z wyjątkiem głównego bohatera, który był trochę nijaki, ale nie denerwował mnie jakoś szczególnie, bo też miał swoje wady).
  Jako anime o wielkich robotach raczej się nie sprawdza; pomysłów starczyło tylko na projekty robotów głównych postaci. Zarówno klaxozaury kliknij: ukryte , to odpowiednio czarno niebieskie kliknij: ukryte  klisze. Nie jest to może jakaś wielka wada, ale trochę pójście na łatwiznę. Same walki, zwłaszcza w pierwszej połowie serii, też jakoś nie porażają pomysłowością. Główni bohaterowie są podobno utalentowani, więc radzą sobie z każdym zagrożeniem, bo tak trzeba, ale jakoś nie czuć powiewu geniuszu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 8.07.2018 10:59
  Teoretycznie to anime powinno być ocenione na jakieś 7/10 – za całokształt, niewyjaśnione bajkowe akcenty i fabułę, jest to prostu fajny seans, być może kiedyś powrócę. Ale za dobry flow i piguły ode mnie ląduje 8/10. Mimo tego, że nie kupuję  kliknij: ukryte  ani tym, że  kliknij: ukryte . Generalnie anime daje fajne przesłanie podsumowane przez protagów, animacja nie robiła się biedna na koniec, seans zostawia takie przyjemne ciepełko after i jest kompletne, ma początek i koniec, co w dobie jednosezonówek jest rzadkością – no czego chcieć więcej?

  Polecam przynajmniej spróbować obejrzeć parę odcinków, nie każdemu do gustu przypadnie, ale warto obadać :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 8.07.2018 08:09
  Jaki mam problem z tą serią? Słaby antagonista (za późno wprowadzony?). Mało napięcia jeśli chodzi o akcję. Za mało trupów jak na roboty. W zasadzie to niedoróbka superroborts okraszona teen dramą. Wykonanie tej teen dramy jest nawet dobre. Roboty są ok. Coś nie tak jest z połączeniem.
  Element obyczajowy związany z budową dystopii jest poważny i (pseudo)realistyczny, a element superrobots jest głupkowaty. W tym drugim zazwyczaj niczego złego nie ma, ale do tego połączenia mi tu nie pasuje.
  Nadal jest to dla mnie seria z szczyptą innowacji i powyżej przeciętnej. Ocena tylko 6/10. Choć może to kwestia tego, że za dużo tego typu serii obecnie nie powstaje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 8.07.2018 03:59
  8/10
  zaczyna się słabo i kontrowersyjne, im dalej tym lepiej, zakończenie wzrusza… nietypowo jak na anime, zwykle jest odwrotnie :O
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 8.07.2018 02:43
  7/10 za bajkę.

  11/10 za piguły.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime